وجدانً دیگه اینجوری فیلتر نکنین!/زشته به خدا!

ساعت از نیمه های شب چهارشنبه ی هفته ی قبل گذشته بود و داشتم در سایت
دولت بهار (پایگاه اینترنتی هواداران دکتر محمود احمدی نژاد)
اخبار بسط نشینی حمید بقایی، مهندس مشایی و حبیب الله جزء خراسانی رو با دقت تمام رصد میکردم که به ناگاه پیامی عجیب و غریب ذهنم رو به خودش مشغول کرد:

«AT1-15(1)
۱۰٫۱۰٫۳۴٫۳۴ frame
document
دسترسۍ به تارنمای فراخوانده شده امکان پذیر نمۍ باشد.
جهت رسیدگی به گزارش ها و شکایات اینجا کلیک کنید.»!!!…

جالبه که در همون زمان،
پایگاه اینترنتی دکتر محمود احمدی نژاد
هم نه تنها فیلتر، که به خاطر استفاده از دامنه ی .ir (دامنه ی اختصاصی کشورمان) عملاً با خاک یکسان شد!.

ناگفته پیدا بود که بازی سیاسی احمدی نژادیها و دستگاه قضا در مرحله ی تازه و خطرناکتری از قبل به نظر میرسید؛ گویی حالا بیم اون میرفت که حتی بازدید از این سایتها و خوندن این اخبار هم جرم به حساب میان!.
حالا بگذریم از اینکه این داستان قدری ترسناک، برای من با لبخند تلخی همراه شد و شخصاً به یاد جمله ای معروف از سریال معمای شاه افتادم که در اون فروغی مخالف سرسخت رضاشاه با خریدن مأمورین شاه وقت که باید مانع خروج او از خونه میشدند به تمسخر میگفت: رضاخان با حبس خونگی من، فقط هزینه هامو افزایش داده!.
فوری فیلتر‌شکن فیری گیتم رو فعال کردم و به جستجو در سایت رئیس جمهور سابق کشور و سیاستمدار محبوبم ادامه دادم.
خدایی که چه لذتی داشت، استفاده از وسیله ای که تا اون لحظه میشد قسم خورد که وسیله ی گناهه اما حالا استفاده از اون هیچ گناهی نداشت!.
آخه میدونین، با اینکه قویاً میفهمم که آبروی هر کسی امانت الهی در نزد اوست؛ بنابر این هیچکس حق بردن آبروی خودش رو نداره اما میخوام اذعان کنم که تا اون زمان، تقریباً هر بار که از این وسیله استفاده کرده بودم، بعدش پشیمونی ای سخت به سراغم میومد و از ته دل آرزو میکردم که ای کاش هیچوقت از اون نرم افزار استفاده نمیکردم و بعضی از محتواهای فیلتر شده رو نمیدیدم اما حالا انگار دیگه از این حس خبری نبود!.
لطفاً اشتباه قضاوت نکنین!:
من حاضرم جلوی امام زمانم دست روی قرآن بذارم و قسم بخورم که تا به حال و با وجود اینکه اقلاً چهار پنج ساله که در فضای مجازی حاضر هستم، نه محتوای غیر اخلاقی جنسی ای رو عامداً باز کرده و خوندم و نه حتی به اون فکر کردم.
بله!، من اعتراف میکنم که در ایام امتحانات دانشگاهیم که مجبور بودم روزها و شبهایی مهمان دوستان دانشجو باشم، متوجه تماشای فیلمهای اون شکلی توسط برخیها شدم که به نظرم بیشتر از اینکه لذتی در اون باشه، نوعی بی مزه بازی و تلقینات الکی بر اونها حکم فرماست که نه به تجربه کردنش می ارزه و نه حتی ارزش توبه و استغفار کردن رو داره!.
خب آقا چه کاریه خب؟!؛ به نظر من، مسائل جنسی اونقدر لذت‌بخش هست که آدمی باید شخصاً اونو تجربه کنه و خودش ایفاگر نقش اصلی اون باشه و الا که تماشای رفتارهای جنسی دیگران، عین لاشخوریه و من یکی که دیگه هرچی هم باشم، لاشخور نیستم!/خخخ.
بنابر این، با آرزوی اینکه ان شا الله برای ما جوونهای مجرد زمینه ی استفاده از لذتهای حلال فراهم بشه، این صحبتهای شبه خاک بر سری رو کلاً بیخیال میشم!/خخخ.
آهان!، این توضیح رو در مورد علت پشیمون شدنهای مکررم اضافه کنم که راستش من در یک سال شاید بیشتر از ده بار، اون هم بر حسب ضرورت از فیلتر شکن استفاده نمیکردم و جاهایی رو هم که میدیدم، معمولاً به خاطر محتواهای سیاسی و شاید گاهی ضد مذهبی بودند که آخرش به این نتیجه میرسیدم که خب حالا که چی مثلاً؟!.

جونم براتون بگه که اون شب، یعنی همون چهارشنبه شب هفته ی قبل، زمانی که فیلتر شکنم رو باز کردم و به دنبال علت فیلتر شدن سایت دولت بهار در اون سایت گشتم، فهمیدم که ظاهراً در همون روز اول بسط نشینی حضرات احمدی نژادی در حرم سید الکریم، حضرت شاه عبدالعظیم حسنی سلام الله علیه، دکتر احمدی نژاد در اونجا حاضر شده و حرفهایی زده که انگار به مزاق برخی از مسؤولین دستگاه قضا خوش نیومده!.
فیلم رو که باز کردم، دیدم تندترین جاهایی که او به این مسؤولین تاخته (لا اقل طبق اون چیزی که من در فیلم بار‌گذاری شده در اون سایت دیدم) این بود که احمدی نژاد گفته: «آقا ما چه جوری بگیم که با خانواده ی لاریجانی مخالفیم؟!» یا اینکه برای سخنگوی دستگاه قضا آرزو کرده بود که به همین زودیها خود او به همونجایی بره که حمید بقایی رو هشت ماه در اونجا نگه داشتن تا بفهمه که آیا اونجا سوییته یا نه؟!.
من اصلاً نمیخوام در این مورد بحث کنم که آیا حرفهای احمدی نژاد درست بودند یا نه؛ چراکه موضوع صحبت الان این نیست؛ منتها فکر میکنم هیچ کدوم از این حرفها دلیل خوبی برای فیلتر کردن یک رسانه نباشن.
ببینین، ما در این مملکت، ظاهراً نباید بزرگتر از مقام معظم رهبری کس دیگه ای رو داشته باشیم.
ایشون هم که فرمودند هرکسی با دیدگاه من موافق نباشه ضد ولایت فقیه نیست.
تا اونجایی هم که من خبر دارم، خیلی وقتها دیدگاههای ایشون اگر ننویسم مستقیماً اما حتماً غیر مستقیم در متبوعات و سایتهای زنجیره ای راحت نقد و حتی رد میشن و هیچ اتفاقی هم برای کسی نمی افته!؛ بنابر این واقعاً چه جای اعمال فیلترینگ این شکلی وجود داشت که دوستان اعمال فیلتر کردند؟!.
البته اخیراً شنیدم که مسؤول اصلی خبرگزاری آریا که سایت او هم به خاطر قرار گرفتن غیر عمدی لینک اون فیلم در سایتش فیلتر شده بود، در بین واکنشش به این اتفاق گفته بود که اون فیلم شاکی خصوصی داشته و سایتهای منتشر کننده ی اون، با شکایت خصوصی توسط دادسرای فرهنگ و رسانه فیلتر شدند!.
مصاحبه ی امیر محبیان، مدیر مسؤول و سردبیر خبرگزاری آریا
از این موضوع که سرنوشت ماجرای بسط نشینی به کجا ختم شد میگذریم؛ چراکه این قصه هم موضوع بحث ما نیست ولی نکته ی خنده دار ماجرای فیلتر و فیلتر‌شکن دعوای سیاسی حاضر اونجاست که لینک فیلم منتشر شده در سایت دولت بهار (لا اقل تا این لحظه که ساعت یک ربع به دوی صبح سه شنبهست) فیلتر نیست و به راحتی و بدون هیچ محدودیت و فیلتری قابل دسترسیه!.
برای جا افتادن بهتر نکته، لازم میدونم توضیح بدم که الان سایت دولت بهار (هواداران دکتر محمود احمدی نژاد) به آدرس
اینجا
فیلتر شده و بدون فیلتر‌شکن، عملاً از دسترس خارجه ولی لینک فیلمی که باعث فیلتر شدن کل محتوای سایت و دیگر سایتهای منتشر کننده ی این فیلم شده، به آدرسهای

فیلم قسمت اول سخنرانی دکتر احمدی نژاد در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

فیلم قسمت دوم سخنرانی دکتر احمدی نژاد در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)

بدون هیچ محدودیتی قابل دسترسین و فیلتر نیستن!.
به عبارت ساده تر، الان اون چیزی که به بهانش برای چندین سایت توسط دادسرای فرهنگ و رسانه درد سر فیلتر و فیلتر‌شکن بازی درست شده، بدون هیچ مشکلی در دسترسه و فیلتر نیست!؛ که خود این واقعیت هم خبر از خبرهای مگو و مپرس دیگه ای میده که لا اقل من یکی جرأت تحلیلشون رو ندارم!.
راستی!، بد نیست به بهانه ی فیلتر شدن این همه سایت، اون هم به بهانه ی فیلمی که شاکی خصوصی پیدا کرده و الا ظاهراً ایراد دیگه ای بهش وارد نیست، سری هم به هزار و چهارصد سال قبل و زمامداری امام علی علیه السلام بزنیم:
در اون زمان، یکی از فرزندان مولا سلام الله علیه که احتمالاً محمد حنفی بوده، به این خاطر که پسر خلیفهست، (پسر امام علی علیه السلام که اون زمان حکومت دستش بوده) موفق میشه سهم خودش رو از بیت المال مسلمین زودتر از موعد بگیره.
توجه داشته باشیم که او چیزی بیشتر از حق خودش رو از بیت المال نمیگیره ولی چون پسر امام علی علیه السلام بوده، چند روز زودتر حق خودش رو از بیت المال میگیره.
وقتی خبر به امام علیه السلام میرسه، او رو با غضب به دیوار میچسبونن و با فریاد به او متذکر میشن که حق نداره به خاطر پسر خلیفه بودن از این امتیاز ناعادلانه استفاده کنه و حق مسلم خودش رو زودتر از بقیه از بیت المال بگیره!.
به نظر شما آیا اگر فرض رو بر این بذاریم که جمهوری اسلامی کشور عزیزمون ایران پاشو جای پای حکومت علی علیه السلام گذاشته، مسؤولین اون (رئیس محترم دستگاه قضا و معاون او) حق دارند که با توجه به قدرت و نفوذی که در دست دارند، تنها چند ساعت بعد از منتشر شدن فیلمی که توهین به خودشون دونستن (خارج از وقت اداری و در ساعات نیمه شب) به شکایت خصوصیشون رسیدگی و سایت دولت بهار و سایر خبرگزاریهای بیگناهی که خواسته یا ناخواسته فقط خبری رو پوشش دادند فیلتر و از دسترس خارج بشن؟!.
(بد نیست که به ماجرای دادگاه مرد مسیحی ای که زره علی علیه السلام رو برداشته بود با ایشون که خلیفه ی مسلمین بودند هم نیمه نگاهی داشته باشیم که حضرت علیه السلام، قاضی دادگاه رو به خاطر احترام گذاشتن به ایشون سرزنش فرموده و فرمودند که تو الان قاضی هستی و نباید در قضاوتت بین من خلیفه ی مسلمین و فرد مسیحی که دو طرف دعوا هستیم فرق قائل بشی!.)
یادمون هم نره که امر به معروف و نهی از منکر کردن مسؤولین، نه تنها حق شهروندی و بدون بحث هر ایرانی مسلمونی در این حاکمیت اسلامیه، بلکه وظیفه ی اونها که ما باشیم هم هست!؛ تا جایی که رهبر عزیز و فرزانه ی انقلاب، حضرت امام خامنه ای مد ظله العالی هم به درستی سیزده سال قبل، یعنی سال ۱۳۸۳ رو به نام «سال پاسخگویی (مردم و مسؤولین)» نام نهادند.
نکته ی آخر هم اینکه خوبه دوستان در جریان باشن که استفاده از فیلتر‌شکن اصلاً جرم نیست و اگه هم جرم باشه، خیلی از مسؤولین رده بالای کشور که در شبکه های اجتماعی فیلتر شده حضور فعال دارند مجرمتر از ما هستند!.
آیا استفاده از فیلتر شکن جرمه؟

درباره خادم پايگاه

به نام خداي امام و شهدا. اسمم محمد حسنيه. تاريخ تولدم، سي و يك خرداد هزار و سيصد و شصت و هشته. يعني دقيقا هيوده روز بعد از رحلت امام به عرش سفر كرده به دنيا اومدم!. خودم كه فكر ميكنم خداوند منو به خاطر خدمت به نايب امام زمانم، امام خامنه اي به اين دنيا فرستاده. نابينام. لیسانس تاریخ از دانشگاه پيام نور شهرستان اوز استان فارس. از اونجايي كه عشقم امام و شهدا و رهبر قهرمان، بصير، صبور و ابلفضليم امام خامنه اي بوده و هست، تصميم به انتخاب اين رشته ي دانشگاهي گرفتم و الآن هم تو اين پايگاه در خدمت شمام. من هميشه اين احساس رو داشته و دارم كه اگه ما تاريخو بخونيم و به ديگران هم ياد آور بشيم، ميتونيم جواب خيلي از مسؤوليتها، از جمله داشتن تعهد نسبت به حفظ ارزشها و پاسداري از اين انقلاب عزيز، كه حاصل خون شهداي عزيز‌مون و خون دلهاي بهترين مردم تاريخ بشريته، يعني مردم تاريخساز و حماسه آفرين ايران سربلند رو بديم. اميدوارم تو انجام اين وظيفه، به ياري خدا و تلاش فردي خودم، به علاوه ي ديدگاه هاي مصلحانه ي شما بازديد كننده هاي فهيم و باشور و شعور موفق باشم... راه های ارتباط با این کمترین: ایمیل: mohammad.hassani90@gmail.com شماره ی تماس: 09175586066 آیدی اسکایپ: mohammad.hassani68 ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم، در ره عشق، جگردارتر از صد مرديم. هر‌كجا بوي خميني به سر افتد ما را، دور سيد علي خامنه اي ميگرديم...
این نوشته در انقلاب اسلامي, پيام ولايت, حرف دل, سياسي, فرهنگي, متفرقه, مذهبي, نقد ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
248 بازدید

2 پاسخ به وجدانً دیگه اینجوری فیلتر نکنین!/زشته به خدا!

 1. سیاسی کار می‌گوید:

  من خودم تو این انتخابات به روحانی رأی دادم ولی خدا وکیلی این رفتارا اصلا توجیه درستی ندارن ممنون به خاطر اطلاعرسانی

  • خادم پايگاه می‌گوید:

   سلام دوست عزیز. واللاه چی عرض کنم دیگه.
   یادش به خیر، یکی بود دم انتخاباتی هی میگفت نشکنیم قلمها را…
   دیدین دیگه خودتون؛ به جای اینکه فکر مردم زلزله زده باشن، بحثهای نمایشی ای مثل استحکام مسکن مهر رو موضوع اصلی کردن.
   به نظرتون خدا از اینا میگذره؟.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدهای هفته

مطالب پربازدید