چرا باید هر ساله دفاع مقدس را گرامی بداریم؟!

شاید بعضی بگویند: چرا شهدا و بسیجیان و جانبازان و آزادگان ارزشمندند؟.
جنگ که تمام شده؛ چرا هنوز بعد از سالها هفته ی دفاع مقدس برگزار میشود؟ و چراهای دیگر.

برای پاسخ به این دست سؤالات، فقط کافیست به وسعت ایران عزیز که در دو صده ی اخیر و به خاطر حکمرانی پادشاهان نالایق و بی عرضه اکثراً بدون هیچ جنگی از ایران جدا شده و از آن بدتر اینکه حتی امروز به پایگاههایی بسیار مهم برای دشمنان این مرز و بوم تبدیل شده توجه کنیم:

۱- آذربایجان و گرجستان به موجب قرارداد ننگین «گلستان» در سال ۱۸۱۳ در زمان فتح‌علیشاه قاجار برای همیشه از خاک ایران جدا شدند!.
(۲۰۴ سال پیش!.)
۲- نخجوان و ارمنستان به موجب قرارداد ننگین «ترکمنچای» در سال ۱۸۲۸ در زمان فتح‌علیشاه قاجار برای همیشه از خاک ایران جدا شدند!.
(۱۸۹ سال پیش!.)
۳- افغانستان و هرات به موجب معاهده ی ننگین «پاریس» در سال ۱۸۵۷ در زمان محمد‌شاه قاجار برای همیشه از ایران جدا شدند!.
(۱۶۰ سال پیش!.)
۴- ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان به موجب قرارداد ننگین «سال ۱۸۸۳ میلادی» در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار برای همیشه از خاک ایران جدا شدند!.
(۱۳۶ سال پیش!.)
۵- پاکستان و سیستان به موجب قرارداد ننگین «حکمیت ژنرال اسمیت» که در دو مرحله و از جمله مرحله ی دوم آن در سال ۱۹۰۵ و در زمان قاجار اجرا گردید برای همیشه از خاک ایران جدا شدند!.
(۱۱۲ سال پیش!.
۶- مجمع الجزایر بحرین با ۳۳ جزیره ی ارزشمند در سال ۱۳۵۰ شمسی و فقط هفت سال مانده به پیروزی انقلاب اسلامی در زمان محمدرضا‌شاه پهلوی برای همیشه از خاک ایران جدا شد!.
(۴۶ سال پیش!.)
۷- شهر بندری و زیبای فیروزه در شرق دریای مازندران در زمان محمدرضا پهلوی برای همیشه از ایران جدا شد و به خاک شوروی الحاق گردید!.
!!!…
اما میدانیم که در جنگ تحمیلی رژیم بعث صدام که با پشتیبانی کامل ابرقدرتهای دنیا علیه ملت مظلوم و انقلابیمان صورت گرفت، حدود هشت سال! (دو برابر جنگ جهانی اول و یک و نیم برابر جنگ دوم جهانی از نظر مدت زمان صرف شده در جنگ) از خاک عزیز کشور اسلامیمان دفاع کردیم!.
۱۸۸۰۱۵ شهید در میدانهای جنگی و بمبارانهای شهری و روستایی تقدیم کردیم که حدود ۳۶۰۰۰ نفر از شهدا را دانش آموزان، یعنی قشر نوجوانمان به خود اختصاص دادند!.
با این همه، افتخار میکنیم که بگوییم:
۱- یک وجب! حتی یک وجب از خاک سرزمین مقدسمان را به بیگانه واگذار نکردیم!.
۲- باعث و بانی بیداری سایر ملل مظلوم، مسلمان و انقلابی جهان نیز شدیم!.
۳- قدرت واقعی مردم انقلابی و مسلمان ایران را به رخ همه ی ابرقدرتها و ابرنکبتهای جهانی کشیدیم؛ طوری که هیچکس جرأت تعرض و تجاوز به این سرزمین عزیز و پاک را نداشته باشد!.
بنابر این، در حال و همه ی زمانها جهت قدردانی و سپاس از شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان عزیز و همچنین خانواده های صبور و غیرتمندشان و جهت الگوسازی و پرورش نسلهای تازه ی جوان و نوجوان میهنمان که به الگوهای واقعی نیازمندند لازم است که در معرفی هرچه بیشتر و بهتر قهرمانان حقیقی و واقعی این مرز و بوم اسلامی تلاش کنیم.

«سلام بر آنهایی که از نفس افتادند تا ما از نفس نیفتیم
سلام بر دلاورانی که قامت راست کردند تا ما قامت خم نکنیم
سلام بر مجاهدانی که به خاک افتادند تا ما به خاک نیفتیم .»

*‌جدیدترین اخبار موثق و تحلیلها و بررسی تکنیکهای جنگ روانی در کانال زیر‌*

تکنیکهای جنگ نرم
https://t.me/javanan_enghelabi313
در نشر، لینک حذف نشود.
اللهم عجل ل ولیک الفرج.

درباره خادم پايگاه

به نام خداي امام و شهدا. اسمم محمد حسنيه. تاريخ تولدم، سي و يك خرداد هزار و سيصد و شصت و هشته. يعني دقيقا هيوده روز بعد از رحلت امام به عرش سفر كرده به دنيا اومدم!. خودم كه فكر ميكنم خداوند منو به خاطر خدمت به نايب امام زمانم، امام خامنه اي به اين دنيا فرستاده. نابينام. لیسانس تاریخ از دانشگاه پيام نور شهرستان اوز استان فارس. از اونجايي كه عشقم امام و شهدا و رهبر قهرمان، بصير، صبور و ابلفضليم امام خامنه اي بوده و هست، تصميم به انتخاب اين رشته ي دانشگاهي گرفتم و الآن هم تو اين پايگاه در خدمت شمام. من هميشه اين احساس رو داشته و دارم كه اگه ما تاريخو بخونيم و به ديگران هم ياد آور بشيم، ميتونيم جواب خيلي از مسؤوليتها، از جمله داشتن تعهد نسبت به حفظ ارزشها و پاسداري از اين انقلاب عزيز، كه حاصل خون شهداي عزيز‌مون و خون دلهاي بهترين مردم تاريخ بشريته، يعني مردم تاريخساز و حماسه آفرين ايران سربلند رو بديم. اميدوارم تو انجام اين وظيفه، به ياري خدا و تلاش فردي خودم، به علاوه ي ديدگاه هاي مصلحانه ي شما بازديد كننده هاي فهيم و باشور و شعور موفق باشم... راه های ارتباط با این کمترین: ایمیل: mohammad.hassani90@gmail.com شماره ی تماس: 09175586066 آیدی اسکایپ: mohammad.hassani68 ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم، در ره عشق، جگردارتر از صد مرديم. هر‌كجا بوي خميني به سر افتد ما را، دور سيد علي خامنه اي ميگرديم...
این نوشته در انقلاب اسلامي, حرف دل, دفاع مقدس, سياسي, شادي آور, شهدا, علمي, فرهنگي, متفرقه, مذهبي, نقد ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
124 بازدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدهای هفته

مطالب پربازدید