سرگشاده ای برای رئیس جمهور روحانی/به شما رأی نمیدهم چون…

به نام خدا.
سلام آقای رئیس جمهور روحانی.
اسم من محمد حسنیه، بیست و هفت سال دارم.
نابینام و از دانشگاه پیام نور شهرستان اوز استان فارس با مدرک لیسانس تاریخ فارغ التحصیل شدم.
لفظ قلم نوشتنم بد نیست اما ساده و به زبون مردم مینویسم تا همه بتونن به راحتی قضاوت کنن و گمونم شما، با وجود فاصله ای بسیار زیادی که بین خودتون و مردم ایجاد کردید، اگرچه نمیتونین به این زبون صحبت کنین اما هنوز این زبون رو میشناسین و میفهمین الحمد ل الله.
آقای رئیس جمهور، من مثل همه ی مردم ایران، حدود یک ماهه که دارم تبلیغات شما و رقباتون رو از نزدیک دنبال میکنم و با دقت هم به بیش از ده ساعت مناظرات انتخاباتی شما گوش سپردم، پس به نظرم درخواست غیر منطقی ای نباشه اگه خواهش کنم، شما هم پنج دقیقه به من گوش کنین.
جناب آقای روحانی، رئیس جمهور محترم، الآنی که برای شما نامه مینویسم، به وقت من بیست و دوم ماه مبارک رمضانه!.
تعجب نکنین لطفاً!؛ درسته که تقویم رسمی کشور، کمی بعد از نیمه ی شعبان و ولادت آخرین منجی که حتماً خواهد اومد و گردن گردنکشان متکبر رو خواهد شکست رو نشون میده اما برای مثل منی که به لطف شما در زمان دولت تدبیر و امید زندگی میکنه و ناچار باید قرض سنگینی که به چندین نفر انسان شریفی که محبت کردند و هزینه ی تحصیلش رو بهش قرض دادند رو برگردونه، به او واجبه تا هر روز روزه های از دست رفته ی اموات مردم رو بگیره، تا شاید بتونه با سختی روزه گرفتن در روزهای گرم و طولانی اواسط بهار، کیفر و مجازات درس خوندن در زمان ریاست جمهوری شما رو پرداخت کنه!.
با این همه، حضرت حجت الاسلام روحانی، ای کاش، مشکل کشور و این مردم شریف، فقط انسانهای به لحاظ جسمی معلولی مثل من بودند!.
مطمئناً و به لطف رصد تبلیغات کاندیدای رقیب خودتون، در جریان مسائل و دردهای اقتصادی مردم قرار گرفتید!.
البته دور از انتظار نیست که همه ی اونها رو سیاسیکاری خونده و از اونها عبور کرده باشید! اما آقای رئیس جمهور، من که قصد رقابت با شما رو ندارم!.
برای خودم هم از شما چیزی نمیخوام، چون معتقدم، به قول قدیمیها، عزای دسته جمعی عروسیه!.
شوربختانه و به لطف شما و دولت محترمتون، همونجور که برای من امروز بیست و دوم ماه مبارک رمضان شروع شده و حقی برای خوردن و آشامیدن وجود نداره تا بتونم به دینهایی که به گردنم هست ادا کنم، میبینم که جوونهای همسن و سال و هموطنم هم همه در جنگ هستند!.
بله جنگ!؛ یه جنگ واقعی و تمام عیار!.
آقای رئیس جمهور، شما در صحبتهاتون سر ما مردم منت گذاشتید که سایه ی جنگ رو از سر ما کوتاه کردید! اما خبر ندارید که دیرزمانی هست که ما مردم داریم در جبهه های نبرد علیه فقر و نداری، با نهایت شرافتمندی و در سکوت میجنگیم!.
بله، ما داریم میجنگیم و اونهایی رو که شما در نهایت توهین و از روی تحقیر از خونه هاشون بیرون کشیدید تا به اسم سبد کالا و به خاطر اندکی غذا در صف بایستند و شما از اونها فیلم گرفتید و به دوستان خارجیتون نشون دادید و بارها گفتید خزائن این ملت خالی شده، بخشی از ما مردم بودند!.
همونهایی که صورتهاشون رو با سیلی سرخ نگه داشته و به شما و قولهاتون اعتماد کرده بودند اما شما با شرافت و کرامت اونها چه کردید؟!.
البته اون حاجیهای نجیب و حالا شهیدی که به اعتماد امنیتی که قرار بود شما برای اونها ایجاد کنید به حج رفتند هم از ما بودند اما شما با اونها چه کردید آقای رئیس جمهور؟!.
دوستان شما یعنی همون برادران سعودی جناب آقای ظریف، وزیر محترم خارجه ی دولت شما اونها رو به جرم انجام رسالت واجب حج با لب تشنه و با لباس احرام در جایی که حتی کندن جوش و زخم و زگیل هم جرم و گناه محسوب میشه و حریم امن الهیه و باز حتی مشرکین و اعراب جاهلیت پیش از اسلام هم برای اون احترام قائل بودند کشتند و البته میخواستند جنازه ی شهدای ما رو هم تحویل ندند که اگر نبود درایت و شجاعت رهبر معظم و معزز انقلاب همینطور هم میشد اما شما قاتلین شهدای ما رو برادر خوندید!.
دانشمندان جوون هسته ای ما، فرزندان دلیر این کشور بودند که شما بر روی دستاوردهای اونها که با خون شهداشون به مظهر مقاومت و جهاد اونها تبدیل شده بود بتون ریختید!.
مشاور عالی شما، جناب آقای ترکان ما مردم ایران رو بی عرضه تر از اونی خطاب کردند که حتی بتونیم آبگوشت بزباش درست کنیم!.
پاسپورت کشور ما به وضع فلاکتباری رسید که در یکی از کشورهای کوچک و حقیر اروپای شرقی زن و مادر این سرزمین رو به بهانه ی بازرسی بدنی جلوی انظار عمومی برهنه کردند و دستگاه دیپلوماسی شما هیچ کاری نکرد!.
در همین پایتخت کشور، جوونهای پاک این سرزمین فقط به خاطر اعتراض به بازگشایی سفارتخونه ی انگلیس خبیثی که همه حتی خود اونها به سیصد سال جنایتشون در حق این ملت اعتراف میکنند کتک خوردند و بازداشت شدند!.
مشابه همین داستان تلخ در جریان سفر دو سال قبل شما به شیراز برای دانشجوهای جوونی اتفاق افتاد که فقط خواستند متن کامل فکت شیت توافق هسته ای شما در لوزان منتشر بشه!.
امروز نفس کشیدن راحت و بدون دغدغه برای مردم نجیب و شریف خوزستان به آرزو و رؤیا مبدل شده!.
بنگاه های تولید و کارخونه های کشور که حتی جنگ جهانی دوم و جنگ هشت ساله ی رژیم بعث عراق نتونسته بود اونها رو به تعطیلی بکشونن امروز و به لطف دولت شما با رکود و بعضاً انحلال مواجه شدند!.
قشر تحصیلکرده بیکارند!.
سازمان هوافضای کشور عملاً منحل شده!.
حق التدریسیها معلق و بلاتکلیفند!.
کارگرها در رنجند و با این همه مسؤولین امر بی خیال و بی اطلاع روز رو به شب میرسونند!.
گویی دولت مستقر که دولت شما باشه، وظیفه ای جز تبلیغات برای شما و البته منکوب کردن هواداران جناح رقیب و منتقد شما برای خودش قائل نیست!.
وضعیت آزادی اونقدر در کشور ما رقتبار شده که دو سال قبل از انتخابات پیشه رو، وزیر کشور در دولت شما که مسؤولیت برگزاری انتخابات رو به دوش داره، وقیهانه مصاحبه میکنه و میگه شمای آقای روحانی پیروز انتخابات هستید!.
همچنین دستگاه وزارت کشور که باید به عنوان متولی برگزاری انتخابات بیطرفی کامل خودش رو حفظ کنه، در همین ده پونزده روز اخیر هفتاد بار علیه رسانه های منتقد اعلان جرم کرده و به عنوان وکیل مدافع شما حاضر شده!.
آقای روحانی، رئیس جمهور محترم کشورم ایران، در پیشگاه شما قسم میخورم که از زمان آغاز تبلیغات ریاست جمهوری تا به حال هیچ تصمیمی برای رأی دادن به جناب حجت الاسلام رئیسی رقیب شما نداشتم و اگر نبود کناره گیری سردار غالیباف، قطعاً به ایشون هم رأی نمیدادم اما خیلی ناراحت و رنجور شدم از اینکه شما در سخنرانی هفته ی گذشته تون در همدان یا جایی دیگه ایشون رو کسانی توصیف کردید که مردم رو اعدام کرده و به زندان انداختند!.
راستی شما فکر میکنید با انسانهای جانی و قاتلی که جان هفده هزار نفر از مردم بیگناه کوچه و خیابون رو گرفتند و در جنگ هشت ساله برای دشمنان مردم و انقلابشون که با خون سیصد هزار نفر از بهترینشون حفظ کرده بودند جاسوسی میکردند چه باید میشد؟!.
من به لحاظ فکری طرفدار آقای رئیسی نیستم آقای رئیس جمهور اما به شما عرض میکنم که اگر این اعدامها اشتباه هم بود؛ که البته و هزار البته نبوده و نیست، حد اقل امنیت مردم و کشور رو تضمین کرد و به آدمکشیها در کف خیابونها و منازل مردم پایان داد.
راستی امروز و با گذشت چهل سال از عمر این انقلاب، اگر تأمین امنیت کشور رو از کارنامه ی این نظام حذف کنیم، آیا برای شمای رئیس جمهور و همه ی ما دوستداران این انقلاب دلیلی وجود داره که سرمون رو بالا بگیریم و از این انقلاب دفاع کنیم؟!.
این البته درست که از بعد از انقلاب و جنگ عزتمندانه ی هشت ساله تا به امروز شاهد پیشرفتهای چشمگیری در زمینه های متعدد علمی و غیره بودیم و بهداشت در کشور موفقیت انفجاری داشته و پیشرفتهای بسیاری به وجود اومده اما آیا هیچ کدوم از این توفیقات بدون امنیت در کشور مقدور و ممکن بودند؟!.
از اینها گذشته جناب آقای رئیس جمهور، آیا نظر خود شما در اون زمان این نبود که منافقین مجرم عضو سازمان تروریستی مجاهدین خلق باید در نماز جمعه ها و ملأ عام اعدام بشن تا درس عبرتی برای سایر همقطارانشون باشند؟!.
آیا وزیر محترم دادگستری دولت شما یکی از عوامل اون اعدامهای صحیح و به جا و انقلابی نبودند؟!.
آیا شما از اول انقلاب تا به امروز سابقه ی وظایف امنیتی نداشتید و خیلی از افراد کابینه و دولت شما امنیتی نیستند؟!.
بنده ی حقیر دست شما و همکاران امنیتی تون رو به خاطر امنیتی که امروز برقرار شده میبوسم اما آقای رئیس جمهور، وقتی شمایی که تا دیروز کارنامه ای سرشار از کارهای امنیتی به خاطر چهار تا رأی و چربی و شیرینی دنیوی خود و اطرافیان نجومی بگیرتون از انقلابی بودن و ایجاد امنیت برای ملت توبه میکنید، چطور باید به شما اعتماد کرد که فردا و به خاطر همین چربی و شیرینی دنیا به ما مردم خیانت نخواهید کرد؟!.
مگه نه اینکه آزمودن رو آزمودن خطاست و شما نشون دادید که بر سر مواضع انقلابی ای که همه ی آبرو و حیثیت شما هم مدیون و مرهون همونهاست نمیمونید و مدام و به صورت سنگر به سنگر و قدم به قدم از این مواضع انقلابی عقبنشینی و برای خوشایند ضد انقلاب و آراء سیاه توبه میکنید؟!.
شما در مناظره ی آخر فرمودید اگر ملت به شما اعتماد کنند همه ی تحریمها رو لغو خواهید کرد؟!.
چقدر این وعده ی شما برای ما آشناست آقای رئیس جمهور عزیز و محترم!.
آیا همین وعده رو در زمان امضای برجام ندادید؟!.
آقای رئیس جمهور محترم، شما عمامه ی پیامبر اکرم (ص) و امیر المؤمنین علی علیه السلام رو به سر گذاشتید و لابد شنیدید که پیامبر (ص) نزدیک به این مضمون فرمود اگر فاطمه ی من خطا کند با او برخورد میکنم و علی علیه السلام هم همین حدیث رو در مورد حسنین علیهما سلام فرمودند!.
علی علیه السلام حاضر شد برادرش عقیل به دشمن اسلام و مسلمین پناهنده بشه و دست گدایی و نیاز به طرف دشمن دین معاویه دراز کنه اما از بیت المال مسلمین به او ذره ای زیاده نداد!.
آیا امروز برادر محترم شما هم همینقدر از بیت المال مردم مستضعف دور نگه داشته شده یا وضع او متفاوته؟!.
من یادم هست که در زمان بچگی میشنیدم وقتی علی علیه السلام فهمید زن شهیدی به خاطر نداری و تنگدستی علی علیه السلام رو دشنام میداد و لعنت میکرد، او با اینکه خلیفه ی مسلمین بود شب تا صبح گریه میکرد و از خدا طلب بخشش داشت و با اینکه خود اون زن باید به او مراجعه میکرد و وضعیتش رو به اطلاع علی علیه السلام میرسوند ولی کوتاهی کرده بود اما این علی علیه السلام بود که به صورت ناشناس به خونه ی او میرفت؛ برای خانواده ی اون زن شهید نان درست میکرد و در دهان یتیمان اون شهید میگذاشت و میگفت علی رو حلال کنید!.
راستی آقای رئیس جمهور، امروز خانواده های معظم شهدا از شما راضی هستند؟!.
شما با منتقدانتون و کسانی که از شما گلایه میکنند مهربون هستید؟!.
از وضع مردم زیردست خبر دارید؟!.
به خاطر کمیها و کاستیهای احتمالی به درگاه خداوند گریه و توبه میکنید؟!.
آیا شما هم مردم فقیر و شرافتمند رو دوست دارید؟!.
اگر پاسخ شما به سؤالات بالا مثبته، پس چرا خانم مولاوردی مشاور محترم امور زنان در دولت شما به فقرای گورخواب توهین کرد و گفت که باید اونها رو عقیم کرد تا مثل خودشون رو به وجود نیارن و شما او رو برکنار نکردید؟!.
چرا دهان منتقدینتون رو بستید و رسانه هاشون رو دادگاهی کردید؟!.
چرا مدام نمایندگان منتقد رو به دادگاه کشوندید؟!.
چرا در رسانه های حامی شما منتقدین مطرح و معروفتون ترور شخصیتی شدند؟!.
چرا با پنجاه ادبیات تند مثل بیسواد، بیشناسنامه، ترسو، لرزان، جهنمی، بزدل و غیره اونها رو مورد لطف قرار دادید؟!.
زنهای شهدای مدافع حرم که عزیزترین عزیزان این ملت هستند چرا از شما ناراحت و ناراضیند و مدام میگن که شما نتیجه ی خون شهدای اونها رو که امنیت این کشور در منطقه ی نا امن آسیای غربیه رو به نام خودتون سند زدین؟!.
چرا خانواده های شهدای حج از رسیدگی نکردنهای شما شاکیند؟!.
چرا در حج به دو نوجوان عزیز این ملت تجاوز شد ولی هیچکس حق اونها رو نگرفت؟!.
چرا معاون شما خانم ابتکار که رئیس محیط زیست این مملکته دلش برای سگها میسوزه ولی برای این مردم مستضعف و مظلوم در محاصره ی ریزگردها نه؟!.
اما آقای روحانی، رئیس جمهور محترم، اگر پاسخ شما به سؤالات پرسیده شده در بالا منفیند، چرا از این مردم انتظار رأی دارید؟!.
چرا مردم باید به ادامه ی وضع موجود رأی مثبت بدن؟!.
مگه امام صادق علیه السلام نفرمودند هرکی رو که میخوای بشناسی ببین دوستانش کیا هستند؟!.
چرا امروز اونایی که حتی نام و یادشون کام این ملت انقلابی رو تلخ میکنه و اونها رو به یاد هتاکی به پرچم مقدس امام حسین علیه السلام میندازه، امثال موسوی و کروبی و خاتمی و رهنورد و سایر ضد انقلاب از روی کار اومدن شما حمایت میکنند؟!.
آیا اونها انقلابی شدند یا خدایی ناکرده شما در مسیر غلطی قرار دارید؟!.
اگر مردم برای شما محترم هستند چرا در روستاها مردم تحدید شدند که اگر به شما رأی ندن یارانه ی اونها قطع خواهد شد؟!.
آیا یارانه ی ملت حق مسلم و بدون بحث اونهاست یا صدقه ایه که به لطف بزرگواری! و آقایی! شما به اونها داده میشه؟!.
آیا معنی احترام به ملت تغییر کرده؟!.
با این همه، من از شما تشکر میکنم آقای رئیس جمهور.
شما در مناظره ی آخر تلویحا اعتراف کردید که توان مناظره با دکتر احمدی نژاد رو ندارید و برای فرار از این مناظره، حجت الاسلام رئیسی رو به چالش طلبیدید؛ هرچند با مشاهده ی شجاعت و صراحت لهجه ی همو هم دیگه از پیگیری مناظره انصراف دادید!.
آقای رئیس جمهور روحانی، رئیس جمهور محترم، دکتر محمود احمدی نژاد، رئیس دولتهای نهم و دهم شیریست بی رقیب در میدونهای بزرگ که زانوی مستکبرین جهان و جهان خواران جنایت کار رو به لرزه در آورده بود و از قضا خار چشم برخیها هم در داخل کشور شده .
حماسه های بی بدیل ایشون در انتخاباتهای هشتاد و چهار و هشتاد و هشت که فراعنه ی داخلی رو به زانو در آورد از خاطره ی تاریخ و خاطر این ملت سترگ محو نخواهند شد!.
او امروز از امور برکنار شده چون عاقبت پا گذاشتن در مسیر انسانهای صالح و شجاع جز این نیست!.
به جانبازهای این ملت نگاه کنید!.
اینها تاوان ایستادگی و مقاومته!.
اینها به شکلی و احمدی نژاد بزرگ هم به شکلی دیگه اما باکی نیست!.
ما درس خونده های تاریخ عادت کردیم که دلیران وطن رو بر سینه های سرد گورستان و در حاشیه ی امور و برکنار از کارهای حساس و مهم و انسانهای ناشایسته رو بر اریکه ی قدرت تکیه زده ببینیم!.
بعضیها گفتند که احمدی نژاد تمام شده اما مگه امیر کبیر و قائم مقام و عباس میرزا و دیگران تمام شدند که او هم تمام بشه؟!.
اگر تمام شده بود که در داخل و خارج هنوز برای بی آبرو کردن مثل اویی مسابقه ی لجن پراکنی همچنان ادامه نداشت؟!.
راستی این احمدی نژاد کیه که هم شما مدعیان انقلابیگری و هم صهیونیستها ناجوانمردانه در مورد تخریبش با هم مسابقه گذاشتید و به جز رهبری معظم انقلاب که همیشه نسبت به ایشون لطف داشته و دارند همگی با هم متفق و همراهید؟!.
بله، مناظره با مثل ایشونی هرگز در قواره ی امثال شما نیست؛ همونجور که رقابت با مثل ایشونی هرگز در قباره ی بزرگان و پدر خونده های دولت شما نبود!.
با این همه، آقای رئیس جمهور روحانی، شاید شما هم در نهایت با همین رویه برخی رو بفریبید و اغفال کنید اما من فکر میکنم حتی حکومت بر دنیا هم به وحشت جمعه ها نمی ارزه!.
ترس از جمعه ای که او بیاد و تومار ظلم رو در هم بپیچه اونقدر برای حکام ناشایسته رعب آور هست که تمام طول هفته رو به کامشون تلخ نگه داره!.
در پایان، به تأکید و برای تکمیل صداقتم مینویسم که من در انتخابات اخیر، میخواستم به سردار غالیباف رأی بدم؛ چرا که ظاهراً رقیب اصلی شما ایشون بودند و امروز با همین شاخص به حضرت حجت الاسلام رئیسی رأی خواهم داد؛ چرا که حتی اگر در دولت ایشون هیچ اتفاق مثبتی هم نیفته، لا اقل دل مثل منی به این خوش خواهد بود که اگر کام مردم کشورم تلخ میمونه اما در عوضش کام دولتی که دایه ی راستگویی داشت ولی راست نمیگفت هم شیرین نخواهد موند و چه اشکالی داره اگر شما هم مثل ما مردم ولی به دلیلی دیگه تلخ کام باشید.
به علاوه، تصور میکنم که تلاش برای رأی نیاوردن شما مزیت دیگه ای هم داره و اون اینه که رؤسای دولتها تصور نکنند که ریاست جمهوری در ایران لزوماً دو دوره ایه و برای همه این هشدار باقی بمونه که ملت هیچ چیزی رو برای هیچکس تضمین نکرده و هر کسی از ما مردم تقاضای رأی داره باید بدونه که لازمه ی این رأی تلاش، دوندگی و دغدغه داشتن برای ماست.

با تشکر، محمد حسنی، یکی از ملیونها تحصیل کرده ی بیکار این مملکت بزرگ و اسلامی…

درباره خادم پايگاه

به نام خداي امام و شهدا. اسمم محمد حسنيه. تاريخ تولدم، سي و يك خرداد هزار و سيصد و شصت و هشته. يعني دقيقا هيوده روز بعد از رحلت امام به عرش سفر كرده به دنيا اومدم!. خودم كه فكر ميكنم خداوند منو به خاطر خدمت به نايب امام زمانم، امام خامنه اي به اين دنيا فرستاده. نابينام. لیسانس تاریخ از دانشگاه پيام نور شهرستان اوز استان فارس. از اونجايي كه عشقم امام و شهدا و رهبر قهرمان، بصير، صبور و ابلفضليم امام خامنه اي بوده و هست، تصميم به انتخاب اين رشته ي دانشگاهي گرفتم و الآن هم تو اين پايگاه در خدمت شمام. من هميشه اين احساس رو داشته و دارم كه اگه ما تاريخو بخونيم و به ديگران هم ياد آور بشيم، ميتونيم جواب خيلي از مسؤوليتها، از جمله داشتن تعهد نسبت به حفظ ارزشها و پاسداري از اين انقلاب عزيز، كه حاصل خون شهداي عزيز‌مون و خون دلهاي بهترين مردم تاريخ بشريته، يعني مردم تاريخساز و حماسه آفرين ايران سربلند رو بديم. اميدوارم تو انجام اين وظيفه، به ياري خدا و تلاش فردي خودم، به علاوه ي ديدگاه هاي مصلحانه ي شما بازديد كننده هاي فهيم و باشور و شعور موفق باشم... راه های ارتباط با این کمترین: ایمیل: mohammad.hassani90@gmail.com شماره ی تماس: 09175586066 آیدی اسکایپ: mohammad.hassani68 ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم، در ره عشق، جگردارتر از صد مرديم. هر‌كجا بوي خميني به سر افتد ما را، دور سيد علي خامنه اي ميگرديم...
این نوشته در ادبيات, اقتصادي, انقلاب اسلامي, پيام ولايت, حرف دل, سياسي, شهدا, فرهنگي, متفرقه, مذهبي, مصيبت, مهدويت, نقد ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
196 بازدید

2 پاسخ به سرگشاده ای برای رئیس جمهور روحانی/به شما رأی نمیدهم چون…

 1. سلام آقای حسنی
  فقط میتوانم بگویم، احسنت.
  بسیار عالی فرمودید.
  حداقل اگر حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا رئیسی رأی بیآورند دست دشمنان دیرین دوباره از مملکت ما کوتاه خواهد شد.
  آقای روحانی بسیار به این دشمنان رو دادند.
  آقای حسنی، برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
  یا علی

 2. خادم پايگاه می‌گوید:

  سلام حسین جان.
  تشکر برادرم، بله متأسفانه حیثیت ایران و ایرانی در دوران اینها به معنی واقعی کلمه لجن مال شد.
  به قرآن قسم خجالت کشیدم وقتی اسحاق جهانگیری تو مناظره ی اول گفت چون به سفارت عربستان حمله شد توریست ما در مشهد خوابید!.
  با خودم گفتم ینی سعودیها هم میگن تو خودشون که چون پونصد حاجی ایرانی و هشت هزار حاجی مسلمون رو کشتیم حج ما تعطیل شد؟!.
  شما فکر کنین با خودتون، ما صد هزار حاجی نفرستادیم حج و ضربه ای به این بزرگی به سعودیهای بیشرف که در حال جنگ با ملت یمن هستند زدیم ولی اونا با همه ی مشکلات مالیشون آخ نگفتن ولی ما هنوز هم داریم با اینکه فقط یه تابلو تو سفارت خونه ی عربستان از جاش در اومده و با وجود اینکه نه جنگی داریم و نه در مقایسه با اونا تنگنایی داریم ولی اینقد باید در سطح رئیس جمهور و معاونین و وزراش به غلط کردیم بیفتیم!.
  من میگم علی رقم اینکه خبرهای خوشی از انتخابات در راهه ولی به فرض که روحانی رأی بیاره من یکی که دهنم سرویسه، پس بادا باد.
  میخوام یه خاطره از یه شهید مدافع حرم نقل کنم:
  یادش به خیر دم انتخابات نود و دو، تو یه جلسه ای شهید علیرضا قلی پور رو دیدم.
  صحبت تحریمها بود.
  من گفتم آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه و ما مردم محکم می ایستیم یا چیزی شبیه به این.
  خدا شاهده شهید عزیز آهسته در گوش من گفت، ما زورمون به رفسنجانی هم نمیرسه میخوایم جلوی آمریکا بایستیم؟.
  من اون موقع تعجب کردم این شهید عزیز چی میگه ولی حالا فهمیدم چه منظوری پشت این فرمایش شهید بود.
  منظور اینه که آقا راحت بخوام بگم، ما هرچی خوردیم از خودیها خوردیم و اینا کار رو به جایی رسوندن که حتی سعودیها هم برای ما شاخ شدن!.
  البته به فضل خداوند این شاخ رو خواهیم شکست و به قول مختار باید از کوفه شروع کنیم و باز به قول مرحومه طاهره ی صفارزاده و کوفه همین تهران است…
  البته مردم تهران و ایران گلند ولی اهل کوفه حسابشون جداست…

دیدگاه‌ها بسته هستند.

پربازدیدهای هفته

مطالب پربازدید