عید شما مبارک!/آره!، منم اندرویدی شدم الحمد ل الله!…

سلام هم‌پایگاهیهای عزیزم!؛ سال نو‌تون مبارک!.
ان شا الله که تو این سال جدید، همه مون به آرزوهای بزرگ و دست نیافتنیها‌مون دست پیدا کنیم و خوشبخت دنیا و آخرت باشیم/آمین.
آره!، جونم واسه تون بگه که منم اندرویدی شدم الحمد ل الله!.
ینی راستشو بخواین، یه دو سالی بود که تو کف بودم واسه ی اندروید و خدا رو شکر، بالاخره به اون چیزی که دلم میخواست رسیدم و این کمتر پیدا شدنم تو فضای مجازی هم بخش زیادیش مرهون وصال همین معشوق قدیمی، ینی گوشی اندرویده که اثرات مثبت و مبارکش رو ان شا الله بعدها خواهید دید.
آخه میدونین، حدیث داریم زکات العلمه نشره؛ ینی زکات علم اینه که اون علم رو به دیگران هم یاد بدیم و خب به طور قطع، حالایی که من به لطف خدا به جرگه ی یاران اندروید‌باز پیوستم، بد نمیبینم اگه یه چند تا مطلب هم در این مورد تقدیم حضور انور و منور شما دوستان عزیز کنم تا شاید شما هم از من یه چیزی یاد بگیرین و به یکی دیگه یاد بدین.
اینجوری خدا هم خوشش میاد و به داراییهامون، حالا چه علمی و چه مادی اضافه میکنه که سرچشمه ی همه ی علوم و خلاصه اموال خودشه و بس.
آهان، راستی تا بحث رضای خدا وسطه، اینو هم بنویسم که من اینجوری اندروید‌دار شدم که سید جواد عزیز و همسر بزرگوار‌شون که خواهر محترمه ی بنده باشن، خدا رو شکر، مدل گوشیهاشون رو ارتقاء دادن و گوشی پیشین آبجیم که یه گوشی اندروید مدل s3 از نوع مینی بود هم به من اختصاص یافت که طی مراسمی با شکوه، حدود یه هفته قبل به من تحویل شد!/دست و هورااااااااااا!!!!….
خخخ حالا خداییش شاید دست و هورا هم نداشت ولی این مطلب رو نوشتم تا ضمن تشکر از این عزیزای دل که محبت کردن و منو هم به اندروید، این عشق قدیمی!/خخخ رسوندن، به اینجا برسم که زیباست حالا که سال جدید شده و عیده، اونایی که یه چیزایی دارن که به دردشون نمیخوره، هوای اونایی رو که همون چیزو ندارن رو هم داشته باشن.
باور کنین خیلی وقتها یه وسیله ی بی ارزش من و شما، میتونه یکی از آرزوهای بزرگ یه هم‌نوع دیگه رو براورده کنه؛ همونجور که من تو این یه هفته ای که گذشت، کلی به خاطر هدیه ی خواهرم و سید جواد عزیز ذوق‌مرگم و حتی در پوست خودم هم نمیگنجم!/خخخ.
باور کنین تو این یه هفته ای که این گوشی دستمه، با کلی از رفقای قدیمیم از طریق واتساپ ارتباط گرفتم و یه عاااالمه چت و حالا اگه بخوام فارسی رو پاس بدارم، گفتگوی نیمه کاره رو دستم مونده که باید انجامشون بدم.
میگم به نظر شما، آیا صله رحمی که رسول الله (ص) فرمود عمر آدمو زیاد میکنه همین چت کردن مجازی هم میتونه باشه یا نه؟.
پس میبینیم که تکنولوژی هم میتونه در خدمت دین قرار بگیره و اگه در این دنیای به شدت غیر واقعی اصول رو حفظ کنیم، میتونیم هم لذت دنیا رو ببریم و هم خیر آخرت رو داشته باشیم! و اینکه دنیا و آخرت لزوماً دو قطب مقابل هم نیستن و اگه دنیا رو به نفع آخرت مدیریت کنیم، میتونیم خیلی وقتها هر دوی اونها رو با هم داشته باشیم.
مدیریت دنیا به نفع آخرت هم ینی اینکه وقتهایی نداری، خدا رو شاکر باشیم و بگیم خدایا، به داده و ندادت شکر و به او اعتماد داشته باشیم و بدونیم که خالق همه چیز خداست و او اگه صلاح بدونه میتونه وسیله ی دارایی ما بنده هاشو فراهم کنه و زمانی هم که خدا یه نعمت رو به ما ارزونی داشت، یادمون نره که خدا اگه مالک همه ی داراییهای ما نیست، که البته و صد البته و هزار البته هست و استغفر الله به خاطر حتی یک لحظه تصور این اگه، لا اقل شریک داراییهای ما که هست.
پس طوری رفتار کنیم که این شریک عزیز هم از ما رنجیده خاطر نشه؛ مثل همین رفتار سید جواد عزیز و آبجیم.
یا مثلاً، وقتی من نوعی دارم از این گوشی اندروید استفاده میکنم، حواسم باشه که نباید جواب لطف خداوند به خودم رو با گناه بدم.
به عنوان مثال، هر چیزی رو با این گوشی گوش ندم و باهاش هر کاری رو نکنم.
روی این گوشی برنامه ی ضبط مکالمه نصب نکنم تا از بنده های خدا آتو داشته باشم برای روز مبادا!/خخخ…
اینی که نوشتم، قصش اینه که بنده ی خدایی میگفت، چند روز قبل، یه چنین برنامه ای از جایی بهم پیشنهاد شد و خب راستش منم بدم نیومد و نصب کردم ولی دیشب که داشتم مکالمه های ضبط شده مو مرور میکردم، رسیدم به مکالمه ای که بین دختر کوچیکه ی یکی از اقوام و مادرش انجام شده بود و تو این مکالمه، مادر اون دختر کوچیکه که از طریق گوشی من در حال صحبت با دخترش بود، بدون اطلاع از اینکه مکالمه ی او داره ضبط میشه و اینکه من ممکنه به محتویات اون مکالمه دسترسی داشته باشم، از او میپرسید، دخترم، خونه ی قوم و خویش‌مون اینها که خوابیدی، خودت رو خیس نکردی؟ و …
اون بنده ی خدا میگفت، وقتی من این حرفها رو شنیدم، خیلی از خودم بدم اومد؛ چرا که مدام از خودم میپرسیدم: «آیا اگه اون مادر میدونست که داره با این حرفها، مسأله ی خصوصی دختر بچش رو برای من بازگو میکنه، باز هم این حرف رو میزد؟!»
یا اینکه «آیا اگه او بفهمه که من دارم به مکالمه ی خصوصی بین او و دختر بچش گوش میدم، چه حسی در مورد من خواهد داشت؟.»
و این یعنی همون عدم رعایت حق الناس.
همون چیزی که مقام معظم رهبری در تذکر به رئیس جمهور محترم دولتهای نهم و دهم، (دکتر احمدی‌نژاد) در قضیه ی افشای ضبط مکالمه ی قاضی سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی تذکر دادند.
«امنیت اخلاقی.»
آخرش اینکه خدایا! به خاطر همه ی داده هات و نداده هات شکر!.
لطفاً اگه چیزی به ما ندادی، صبرش رو بهمون بده و اگه هم دادی، جنبه شو.
تا نه تو روز نداری کفر بگیم و نه تو روز دارایی کفران کنیم.
و اینکه مهم بندگی توه نه لذت و حال کردن ما.
بازم تشکر که هستی و باش تا باشیم/ممنون و سپاس….
به قول اون آهنگ زیبای مازیار فلاحی:
خدایا!، دوستت دارم
واسه هرچی که بخشیدی
همیشه این تو بودی که
ازم حالم رو پرسیدی
بازم چشمامو میبندم
که خوبیهاتو بشمارم
نمیتونم!، فقط میگم:
خدایا!، دوستت دارم!…

درباره خادم پايگاه

به نام خداي امام و شهدا. اسمم محمد حسنيه. تاريخ تولدم، سي و يك خرداد هزار و سيصد و شصت و هشته. يعني دقيقا هيوده روز بعد از رحلت امام به عرش سفر كرده به دنيا اومدم!. خودم كه فكر ميكنم خداوند منو به خاطر خدمت به نايب امام زمانم، امام خامنه اي به اين دنيا فرستاده. نابينام. لیسانس تاریخ از دانشگاه پيام نور شهرستان اوز استان فارس. از اونجايي كه عشقم امام و شهدا و رهبر قهرمان، بصير، صبور و ابلفضليم امام خامنه اي بوده و هست، تصميم به انتخاب اين رشته ي دانشگاهي گرفتم و الآن هم تو اين پايگاه در خدمت شمام. من هميشه اين احساس رو داشته و دارم كه اگه ما تاريخو بخونيم و به ديگران هم ياد آور بشيم، ميتونيم جواب خيلي از مسؤوليتها، از جمله داشتن تعهد نسبت به حفظ ارزشها و پاسداري از اين انقلاب عزيز، كه حاصل خون شهداي عزيز‌مون و خون دلهاي بهترين مردم تاريخ بشريته، يعني مردم تاريخساز و حماسه آفرين ايران سربلند رو بديم. اميدوارم تو انجام اين وظيفه، به ياري خدا و تلاش فردي خودم، به علاوه ي ديدگاه هاي مصلحانه ي شما بازديد كننده هاي فهيم و باشور و شعور موفق باشم... راه های ارتباط با این کمترین: ایمیل: mohammad.hassani90@gmail.com شماره ی تماس: 09175586066 آیدی اسکایپ: mohammad.hassani68 ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم، در ره عشق، جگردارتر از صد مرديم. هر‌كجا بوي خميني به سر افتد ما را، دور سيد علي خامنه اي ميگرديم...
این نوشته در اقتصادي, اندروید, پيام ولايت, حرف دل, سرگرمي, شادي آور, فرهنگي, متفرقه, مذهبي, نقد ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
222 بازدید

4 پاسخ به عید شما مبارک!/آره!، منم اندرویدی شدم الحمد ل الله!…

 1. Amin می‌گوید:

  سلام.
  سال نوعتون مبارک باشه.
  اندرویدتونم مبارک باشه.
  آنشاالله که واستون حسابی کار کنه,
  من که هنوزم سیمبین دارم و با همونم دارم کامنت میدم.
  خیلی از سرور هاش از کار افتادن ولی هنوز بعضی کارای اینترنتی رو میشه باش انجام داد.
  مرسی,‏ حرفای جالبی زدین.

  • خادم پايگاه می‌گوید:

   سلام امین آقای عزیزم.
   تشکر به خاطر دیدگاه خوبی که واسه مون نوشتید.
   اینی که میخوام بنویسم، باور کنین اصلاً توهین آمیز نیست خدایی ناکرده، تجربه شدهس واسه ی خودم.
   دعا میکنم شما هم اندرویدی بشین.
   اینجا یه محیط کاملاً متفاوته.
   برای مثال، من تو واتس آپ، یه لیست انتشار درست کردم که بالای صد و بیست عضو داره و هر روز واسه شون حدود ده بیست پیام مذهبی و جوک میفرستم.
   خیلی لذت بخشه وقتی تو خیابون بعضیاشونو میبینم و ازم تشکر میکنن، یا مثلاً تو محیطهای قوم و خویشی که میرم، بازتاب پیامهامو قشنگ میبینم.
   من هم البته وضعم خوب نیست و لطف خدا بود که اندرویدی شدم.
   برای همینه که میگم دعا تجربه شدهست.
   ان شا الله پیروز باشید/علی علی…

 2. Amin می‌گوید:

  سلام.
  خخخخ,‏ راست میگین.
  نظر لطفتونه,‏
  آره بد نمیشه آدم اندروید داشته باشه.
  به شرطی که به قول شما ازش درست و بجا استفاده کنیم.
  حرفتون کاملا صحیح هس.
  موفق باشین.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدهای هفته

مطالب پربازدید