مردم!، به خدا قسم یارانه ی شما خرج من معلول نمیشه!/یارانه ی منو هم قطع کردن!!!

مردم!، خواننده های عزیز این مطلب!، این نوشته ی من، انعکاس بسیار بسیار کوچیکی از اون چیزیه که در جامعه ی به شدت مبتلا به خود‌سانسوری عمیق ما رخ میده!.
من به عنوان یه نابینا، یه معلول امروز فریاد میزنم تا فردای من مثل امروز خونواده های شهدا و جانبازهای عزیز وطنم نباشه!.
حقیقت اینه که بیست سی سال قبل، یا شاید کمی اینور و اونور تر، عده ای انسان زالو صفت که نه از خدا خجالت میکشیدند و نه از بهترین عزیزان این مملکت شرم داشتند، اینقدر توی گوش من و شما خوندند که هرچی امکانات و رفاه در این مملکت ریخته مال خونواده های شهدا و جانبازهاست که شوربختانه و مع الاسف خیلی از ما آدمهای این مرز و بوم، روی اسم این بنده های خدا انگار شرطی شدیم و هرجا اسم اینها رو که از فداکارترین افراد ملتن رو میشنویم، خواسته یا ناخواسته به یاد سهمیه های کنکور!، فرصتهای ویژه ی استخدامی در مناصب دولتی!، ویژه خواریهای مختلف! و غیره میفتیم!.
اثر وضعی این دروغهای کثیف و ناجوانمردانه ی بوقهای تبلیغاتی داخلی رو امروز بعد از کلی سال میشه در واکنشهای عصبی خیلی از ما مردم مشاهده کرد که تا اسم آزمون استخدامی و مصاحبه های بعد از اون رو میشنویم، فوری گارد میگیریم که «معلومه که اینها مال خونواده های شهدا و جانبازهاست!»؛ یا «ما که خونواده ی شهید و جانباز نیستیم که از این مراحل عبور کنیم!»؛ حال اونکه خدا میدونه هنوز تو این مملکت کلی خونواده ی شهید و جانباز هست که به لطف مملکت‌داری بعضی از این کاسه لیسهای کثیف نفس عماره و شیطون رجیم فقط خدا میفهمه که تو چه وضعی دارن زندگی میکنن یا بهتره بنویسم دست و پا میزنن!.
ببینین مردم!، من منکر خیلی از این امتیازاتی که خیلیا به بهانه ی اونها پروار شدن و شکم گنده کردن نیستم و قبول هم دارم که اینجور افراد در هر قشری هم وجود دارن و این هیچ ربطی به دانشجو یا طلبه یا خونواده ی شهید و جانباز و معلول و روحانی و کارگر و کسبه و کارمند و دولتی و غیر دولتی بودن هم نداره! اما واقعیتی که هست اینه که ممکنه یه دزد خونواده ی شهید هم باشه اما این به این معنی نیست که یه خونواده ی شهید یا جانباز لزوماً دزده!.
یا بهتر بنویسم، خونواده های شهدا لزوماً دزد نیستن اما امروز کار رو به جایی رسوندن که تا اسم این عزیزان به گوشامون میرسن، به یاد ویژه خواریها و امتیازات به ناحق میفتیم!؛ حال اونکه اینها به خاطر فداکاریهای خودشون و عزیزانشون در این رتبه قرار گرفتن، نه به خاطر ویژه خواریهاشون!.
من به اینجا که میرسه، یاد آخرین حرف و جمله ی اون شهید عزیز اما به شدت غریب مدافع حرم میفتم که وقتی داشت مظلومانه در خاک غربت آخرین نفسهاشو میکشید، با آخرین رمقی که در سینه داشت خطاب به اون همسنگرش گفت، به مردم ایران بگین، ما به خاطر پول مدافع حرم نشدیم!.
ببینین شما رو به خدا قسم!، عده ای بیشرمی و بیشرفی مطلق رو تا کجا رسوندن که عده ای باید برای رفع اتهام از خودشون چه تاوانهای سنگینی رو پرداخت کنند؟!.

اما مردم!، ذهنیت شما از من معلول، من نابینا، من نوعی که سنم به نزدیک بیست و هشت سالگی رسیده و لیسانس این مملکت محسوب میشم چیه؟!.
وقتی تو این خرابه آباد تو این جامعه ی لجنزده و پر از تهمت، شهید مدافع حرم باید اینطور از خودش دفاع کنه و جانباز فداکارش به اون شکل زیر بار انواع تهمتهاست، من معلول نابینا چطوری باید اثبات کنم که ملت!، به خدا قسم یارانه ی توی نوعی که من میدونم و درک میکنم که حلال کلی از مشکلات زندگی تو هست، توی جیب من نمیره؟!.
مردم!، به خدا قسم اونطوری که پدرم دیشب میگفت، یارانه ی من جوون نابینا رو که امروز و به لطف تدبیر و امید که نه، اختلاصها و دزدیهای حضرات دولتی دستم به هیچ چیز و هیچ کجا بند نیست رو دو ماهه که قطع کردن!.
خدا رو شاهد میگیرم که این مطلب رو اصلاً برای این نمینویسم که به خاطر چهل و پنج هزار و پونصد تومن عزا گرفته باشم!/هرگز!.
به همه ی مقدساتم قسم!، من یادم نمیاد که تا الآن و این شیش سالی که از یارانه ها میگذره حتی به روی خودم آورده باشم و یا از بابام پرسیده باشم که یارانه ی من چی شده؟؛ یا کجا رفته؟!.
ولی میدونین از چی زورم گرفته؟!.
از اینکه یه عده از خدا بیخبر و انسان بی مسؤولیت هر روز تو این رادیو و تلوزیون رژه میرن و هی به شما مردم القا میکنن که اگه ما داریم یارانه های شما رو قطع میکنیم، برای اینه که داریم خرج معلولین مملکت میکنیم!.
مردم!، به خدا قسم اینها دروغ میگن!.
خدا شاهده ما یه خانواده ی الآن سه نفره هستیم که من، به اتفاق پدر و مادرم که هر دوی اونها سنشون نزدیک به شصت سال و بالاترن داریم با ماهی یک ملیون و پونصد هزار تومن زندگی میکنیم که این هم مستمری بازنشسته هاست و به خاطر اینکه پدرم کارمند بازنشسته ی تأمین اجتماعیه بهمون پرداخت میشه!.
نوشتم دو ماهه که یارانه مون رو قطع کردن و من الآن متوجه شدم، میدونین چرا؟!.
چون این دو ماهی که گذشت پدر و مادر من خیلی از این روزها رو به خاطر بیماری ای که بالای سه ساله گریبان مادرم رو گرفته در بیمارستان سپری کردند! و اصلاً بابای من اونقدر مشکلات سرش ریخته بوده که وقت نداشته که بررسی کنه که آیا یارانه ای به حسابش میاد یا نه؟!.
حقیقت اینه که سه سال قبل که در شهرستان محل زندگی ما قیر و کارزین مرتباً زلزله میومد و به جز یک بار که زلزله ای با شدت تقریبی پنج ریشتر شهر ما رو لرزوند، بقیه ی زلزله ها و مشکلات ناشی از اون در اخبار و جراید دولتی مورد سانسور واقع شد و میدونم خیلی از شماها حتی از اونها مطلع هم نشدید، در یکی از اون شبها مادرم به خاطر وحشتی که بهش دست داد نتونست خودش رو در خواب کنترل کنه و پاش شکست و ما از اون زمان تا الآن درگیر اون مشکلات هستیم و با توجه به دیابتی که مادرم درگیرش هست، به یه جاهایی رسیدیم که دیگه حتی قابل بازگویی هم نیستن و به خاطر محرمانه بودن اطلاعات خانوادگیم از نوشتن بقیه ی ماجرا معذورم!.
دست آخر اینکه حالا من باید به فرمانداری شهرمون برم و تحقیق و دوندگی کنم تا بفهمم یارانه ای که حد اقل پرداختی دولت مدعی حقوق شهروندی به من بود و حالا قطع شده علتش چیه؟! و اینکه آیا میشه کاری کنم حضرات از خر مراد پیاده بشن و به جای دست کردن در جیب من نوعی که یه جوون بیکار و معلولم دست دزدهای درون حزبی و برادران قاچاقچی خودشون رو که با تقلید صدای رئیس جمهور و به اسم او کالاهای قاچاق رو از گمرک ترخیص کردن رو بگیرن یا نه؟!.
مردم!، به خدا قسم ما کشوری با تمدن اقلاً ده هزار ساله هستیم!.
به خدا قسم ما ملتی هستیم که هزاران هزار شهید و جانباز و آزاده تقدیم اسلام عزیز کردیم!.
به خدا قسم، رهبری ما در طول تاریخ ده هزار ساله مون اگه بینظیر نباشه، به عنوان یه تاریخ خونده مینویسم که مثل او حتی به اندازه ی انگشتان دو دست هم نیست!.
شما ببینین، ما هرچی تاریخ خوندیم و واسه مون نقل کردن، کسانی روی سر ما مسلط بودن که با اسم شاهنشاه و غیره و ذالک، هم مالمونو خوردن!، هم خونمون رو ریختن!، هم ناموسمونو بلند کردن! و هم تا تونستن ما رو بز‌کش و خفت‌گیر کردن! اما این کسی که حدود سی ساله رهبر این مملکته نه میدونیم زنش کیه! و نه از بچه هاش دزدی و غارتی شنیدیم و تا شنیدیم از دوست و دشمن خوبیهاشو شنیدیم که همه تحسینش کردن و به بزرگواریش اذعان کردن!.
با این همه، سؤال اینجاست که چرا باید وضع یه چنین کشور و ملتی با چنین رهبری و چنین حکومتی که ادعا داره میخواد نسخه ی کاملترین دین الهی رو پیاده کنه اینقدر لجنی و آغشته در کثافت باشه؟!.
من فکر میکنم علتش نفوذیهای هستن که فقط پول چاییشون اونطوری که خودشون انتشار دادن دو ملیارد تومن بوده!.
شماها فک کنین اینا چه جور چایی ای رو نشخوار میکردن که پولش در یک سال میشده دو ملیارد تومن!.
اینکه آیا بعضیها پول ستاد تبلیغاتیشون رو تو انتخابات فلان و بهمان از بابک زنجانی ای گرفتن که امروز به جرم دزدی و اختلاص در حال اعدامه باشه برای رئیس قوه ی قضا ایه ای که این ادعا رو کرده و راست و دروغش گردن خودش و خودشون ولی میخوام برای شمای هموطنم بنویسم که به قرآن قسم، اگه یارانه ی توی نوعی رو قطع کردن برای این نبوده که خرج من معلول رو بدن!.
منم مثل تو دستام گردنمه و اینکه اگه اینها میخواستن فکری برای مثل من کنن از دزدیها و کثافتکاریهاشون که هر روز بیشتر ابعادش افشا میشه و رو سیاهیش میمونه برای زغال هزینه میکردن تا کار به جایی نرسه که نماینده های مجلس بگن ثروت فلان وزیر این مملکت هفتصد و هشتاد هزار ملیارد! ۷۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومنه! و بعضی دیگه برای ماله کشیدن این ثروتهای حرام و نامشروعی که رهبری معظم انقلاب دستور رسیدگی به اون رو صادر کردن ولی روی زمین موند ادعا نکنه که این افراد دزد و فاسد و فاسق «ذخایر نظام!!!» هستن!.
یا اون خانم نماینده ی تهران در مجلس در توجیه دزدیهای پدرش ادعا نکنه که اینها «حق ما از انقلاب!!!» بودن!.
باز خدا پدر و مادر احمدی‌نژادو بیامرزه که اگه اینا میگن دزد بود که خدا میدونه یه تار سیبیلش به اینا شرف داشت و لا اقل همین یارانه رو او تو سفره های ما گذاشت و الا چیزی از اینا به ما نمیرسید و همین حالاشم نمیرسه، چرا که یارانه رو هم رومون بریدن، لا اقل اون آدم به فکر ما بود!.
حرف آخر اینکه هموطن عزیزم!، یارانه ی شما در جیب من نیست!؛ یارانه ی همه ی ما رو دیگران دزدیدند و به ثروتهاشون اضافه کردن!؛ پس اگه یه روز منو تو خیابون دیدی به چشم کسی که حق تو رو خورده به من معلول که خودم با هزار و یک مشکل درگیرم نگاه نکن!…

درباره خادم پايگاه

به نام خداي امام و شهدا. اسمم محمد حسنيه. تاريخ تولدم، سي و يك خرداد هزار و سيصد و شصت و هشته. يعني دقيقا هيوده روز بعد از رحلت امام به عرش سفر كرده به دنيا اومدم!. خودم كه فكر ميكنم خداوند منو به خاطر خدمت به نايب امام زمانم، امام خامنه اي به اين دنيا فرستاده. نابينام. لیسانس تاریخ از دانشگاه پيام نور شهرستان اوز استان فارس. از اونجايي كه عشقم امام و شهدا و رهبر قهرمان، بصير، صبور و ابلفضليم امام خامنه اي بوده و هست، تصميم به انتخاب اين رشته ي دانشگاهي گرفتم و الآن هم تو اين پايگاه در خدمت شمام. من هميشه اين احساس رو داشته و دارم كه اگه ما تاريخو بخونيم و به ديگران هم ياد آور بشيم، ميتونيم جواب خيلي از مسؤوليتها، از جمله داشتن تعهد نسبت به حفظ ارزشها و پاسداري از اين انقلاب عزيز، كه حاصل خون شهداي عزيز‌مون و خون دلهاي بهترين مردم تاريخ بشريته، يعني مردم تاريخساز و حماسه آفرين ايران سربلند رو بديم. اميدوارم تو انجام اين وظيفه، به ياري خدا و تلاش فردي خودم، به علاوه ي ديدگاه هاي مصلحانه ي شما بازديد كننده هاي فهيم و باشور و شعور موفق باشم... راه های ارتباط با این کمترین: ایمیل: mohammad.hassani90@gmail.com شماره ی تماس: 09175586066 آیدی اسکایپ: mohammad.hassani68 ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم، در ره عشق، جگردارتر از صد مرديم. هر‌كجا بوي خميني به سر افتد ما را، دور سيد علي خامنه اي ميگرديم...
این نوشته در ادبيات, اقتصادي, انقلاب اسلامي, پيام ولايت, حرف دل, سياسي, فرهنگي, متفرقه, مذهبي, مصيبت, نقد ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
134 بازدید

4 پاسخ به مردم!، به خدا قسم یارانه ی شما خرج من معلول نمیشه!/یارانه ی منو هم قطع کردن!!!

 1. بسیجی آقا می‌گوید:

  باسلام.
  قضیه شهدا واقعا درد داره و احمقانست که خیلی ادما فکر میکنن شهید و جانباز شدن پدری ارزش سهمیه داشتن فرزند رو داره…
  درمورد یارانه هم باید بگم اگر دولت دلش برای معلولین میسوزه از جای دیگه براشون مایه بزاره نه از جیب مردم…چه میدونم از جیب صفدر حسینی ها یا صدقی ها یا اون بی شرفی که پول اون همه معلم بیچاره رو یکشبه میکشه بالا اون وقت معلمی که اضافه کار میکنه چون پول احتیاج داره باید پنچ ماه عقب بیفته پول اضافه کارش؟؟؟ خزانه خالیه یا خزانه رو خالی کردید؟!!!!!!!آخه اگر برای یه سال بعد پول لازم داشت که اضافه کاری برنمیداشت حتما همون ماه لازم داشته اما کو ادم بافهم…
  نخیر اقای حسنی پول یارانه شمام میره تو جیب دولت پول یارانه بقیه هم همینطوره نه خرج معلولی میشه نه فقیر و نیازمندی وقتی خود روحانی تا سال۹۲یارانه میگرفت دیگه چی بگیم

 2. بسیجی آقا می‌گوید:

  در مورد اقا هم باید بگم که همه این فسادی که وجود داره فقط به دلیل انتخاب های غلط خودمونه
  چقد اقا موقع انتخابات سخنرانی دارن ومیگن فلان نامزد
  اما کجان گوشهای شنوایی که روحانی میشه ماه عسل انتخابات؟؟؟؟؟
  بخدا اگه روحانی دوباره رای بیاره یا تقلب شده خخخخخ یا ملت ما بلانسبت تعدادی ک رای نمیدن یه مشت احمقن که براشون تو سری خور بودن و مالشونو بردن عادیه
  وگرنه ما از گشنگی هم بمیریم تن به ذلت نمیدیم

 3. خادم پايگاه می‌گوید:

  سلام بسیجی آقا.
  خدا رو شکر که بعد از کلی مدت باز شما رو در کنار خودمون داریم.
  اما در مورد نظر شما:
  ۱٫ اینایی که میگن شهدا رفتن تا بچه هاشون سهمیه بگیرن، خب بفرمایند جبهه های سوریه شهید شن تا بچه هاشون تأمین بشن ببینم میتونن برن بجنگن یا اینکه نبرد و جبهه رفتن مردانگی ای میخواد که همه ندارن؟!.
  در مورد یارانه گرفتن «حاج آقا»! اگه واقعاً اینجور بوده کاش یه شماره حسابی چیزی بدن ما هم صدقه های روزانه مون رو به حسابشون بریزیم!/نیس بنده های خدا زحمت میکشن واسه مون برجام و عزت پاسپورت ایرانی و حقوق شهروندی و اتحاد ملی و ثبات اقتصادی و کلی و و و به ارمغان آوردن!، الان بده خب اینا از گشنگی تلف بشن بنده های خدا و ایران یتیم بشه!.
  در مورد رسیدگی به معلولین به خدا دیگه نمیدونم چی بنویسم ولی ای کاش هوای همین بنده های خدا معلما و استخدامیا رو داشته باشن ماها پیشکش!.
  خدا شاهده با الان دو سال داره میشه که زن داداشم داره با عشق و البته خون جگر بچه های کلاس اول ابتدایی رو با اون همه مشقت و مشکلاتی که هر خانمی ممکنه داشته باشه تعلیم میده ولی کو حقوق درست و درمونی؟!.
  الان دقیقاً همه دارن مینالن بعد آقایون پر رو پر رو دارن واسه ی انتخابات بعدی برنامه میچینن!/جمش کنن ای کاش تو رو خدا!…
  همش حزب من!، باند من!، جناح من!…
  برین به فکر گور خوابها و خیابون خوابها و امثال اون خواهر شهیدی باشین که خدا میدونه اگه پول ستاد اجرای فرمان امام نبود باید تا حالا یا کنار سگهای ولگرد تلف میشد بیچاره از مریضی و نداری، یا یه جور دیگه مایه ی خجالت همه ی ما مسلمونا میشد…
  ببخشید که خیییلی خیییلی تند نوشتم اما به خدا حقیقت تلخه.

 4. خادم پايگاه می‌گوید:

  تشکر بسیجی حضرت آقا/خدای این ملت نجیب و بزرگوار همونه که از جنگ هشت ساله و چپاول دو هزار و پونصد ساله ی شاهانه این ملت رو عبور داد.
  اون زمانی که جنگ بود و بنیصدر از دشمن پول گرفته بود تا زیر آب این ملتو بزنه هیچی نشد، حالا که دیگه شرایط خیییلی متفاوته.

دیدگاه‌ها بسته هستند.

پربازدیدهای هفته

مطالب پربازدید