دانلود آهنگ زیبای رفیقم حسین با صدای خواننده ی ارزشی، حامد زمانی و مداح اهل بیت (ع) عبدالرضا هلالی و کمی هم حرف دل

«دعای مادرم تأثیر کرده، تموم زندگیم تغییر کرده
تویی که از همه بهتر هستی، رفیق اول و آخر هستی
به یاد تو هر دقیقم حسین، قدیمیترین رفیقم حسین…»

خداییش این آهنگ، دقیقاً حرف دل منه.
یادش به خیر، ده دوازده ساله که بودم، تو محیط شبانه روزی مدرسه ی نابینایان شوریده ی شیرازی و محیطی که به معنی واقعی کلمه، نه خبر از پدری بود و نه مادری و دینداری فقط در نماز جماعتها و دعاهای کمیل اجباری و نفرت انگیزی که گاهی وسیله ی تصویه ی ی حسابهای شخصی سرپرستها با ما دانش آموزان رو فراهم می آورد، نمود پیدا میکرد.
در این حین، هنر من شده بود، تهیه و پخش نوارهای موسیقی حرام و اصلاً با دین و مذهب رابطه ی خوبی نداشتم.
یادم هست، یک بار که برای تعطیلات به خونه اومدم، مادرم میگفت که یک شب در تلوزیون دیده که مداحی نابینا (احتمالاً حاج مهدی منصوری) مشغول مدح اهل بیت علیهم السلام و قرائت اشعاری که به صورت خط بریل تهیه کرده، بوده.
میگفت، خیلی دلم میخواد تو هم که بزرگ شدی مثل اون مداح نابینا روضه خون امام حسین بشی ولی من که اصلاً این کاره نبودم، روی زبون و برای اینکه او ناراحت نشه میگفتم ان شا الله ولی ته دلم به این آرزوی او میخندیدم و میگفتم ولمون کن بابا، کی حوصله ی مداحی داره؟!.
اما خدا میدونه شاید همون دعاهای مادرم بود که باعث شد آقا منو هم طلبید و حالا توفیق شاعری حضرت رو دارم.
واقعیتش اینه که بعد از اینکه مادرم این آرزوش رو برای من بیان کرد، نه تنها رابطه ی من با مسائل مذهبی بهبود پیدا نکرد، که حتی در مقطعی بسیار تیره تر از قبل هم شد.
البته راستش من ته دلم میدونستم که امام حسین کارش درسته ولی اذعان میکنم که اصلاً رابطه ی خوبی با امام زمان (عج) نداشتم و او رو فقط در حدی که حاجتهامو بده میخواستم و با خودم فکر میکردم که چرا امام زمان باید عدالتی رو بر پا کنه که همه ی ما با زور شمشیر اونی بشیم که او میخواد؟.
من البته اون روزها نمیفهمیدم که تا ما مردم نخوایم، امام زمانی نمیاد و عدالتی رو هم برپا نمیکنه و اینکه نمیتونستم درک کنم که نه اسلام اونیه که بعضی دارن خودشون رو پشتش قایم میکنن و نه کسانی رو که من دوستشون داشتم حقیقتاً دشمنان من و سعادت و خوشبختی من هستند.
اما مگه این امام حسین، این رفیق قدیمی، این دوست با وفا و با صفا دست از دلم برمیداشت؟.
نوشتم که ته قلبم دوستش داشتم؛ واقعاً دوستش داشتم و به ایام عزاش حتی در خلوتم هم احترام میذاشتم.
برای مثال، این آبجیم هست، (خانم مریم حسنی)، این از همون نه ده سالگیش هم که بود روزه میگرفت و نمازهاشو بلافاصله بعد از اذون میخوند و خیلی به امام زمان عشق میورزید.
حتی یادم هست که از همون بچگی هم پای تلوزیون مینشست و با روضه ها اشک میریخت.
من که اون روزها این کارها رو نشونه ی ضعف میدونستم و چه میفهمیدم که گریه کردن برای امام حسین باعث بیدار شدن وجدانهای خفته و فطرتهای به خاموشی سپرده شده میشه، حتی او رو مسخره و سرزنش میکردم و میگفتم که دست از تظاهر و ریا برداره ولی او همچنان کار خودش رو میکرد.
یادم هست، یک روز صبح که از خواب بیدار شدم، از او آهسته پرسیدم، دستور غسل چطوریه؟.
خواهرم گفت ولی تو که میگفتی از دین بدت میاد.
گفتم همین الآنش هم بدم میاد ولی تو که میدونی من امام حسینو دوست دارم.
اومدیم و یه روزی، یه جایی بودیم و یکی گفت بیاین برای امام حسین مراسم بگیریم یا یه کاری بکنیم.
خب، من نباید پاک باشم؟.
خواهرم که اینا رو ازم شنید، طرز صحیح غسل رو بهم آموزش داد و من بلافاصله اون رو انجام دادم.
میخوام بنویسم که نگاهم به دین و مذهب اینجوری بود، تا اینکه اون اتفاق افتاد.

خوب یادم هست که کلاس دوم راهنمایی بودم و معلم ورزش اون سال ما، یه سیدی بود به نام آقای مسرور که من خیلی ازش خوشم نمیومد ولی اینجوری هم نبود که ازش متنفر باشم.
این آقا معلم، اون روز پنجشنبه اصرار کرد که من با بچه های کلاس سوم هماهنگ کردم تا این جلسه رو به جای ورزش کردن به نمازخونه ی مدرسه بریم و زیارت عاشورا بخونیم.
تقریباً همه ی بچه هایی که میتونستند نظر بدند، مخالفت کردند ولی نمیدونم چی شد که من خجالت کشیدم به مراسم زیارت عاشورا اعتراض کنم؟.
شاید از شدت لحن بچه ها خوشم نیومد ولی هرچی که بود، این شد که به سمت دوستای همکلاسی برگشتم و گفتم، بچه ها این درست نیست که ما به جلسه ی امام حسین بی احترامی کنیم و بهتره که شرکت کنیم.
خداییش خودم هم درست نمیدونم چی شد که اون لحظه این حرف رو زدم؟.
آخه من نه اهل این جلسات بودم و نه خیلی کاری به این کارا داشتم اما انگار اون کسی که برام نقشه کشیده بود، مثل یه برنامه ی کنترل ریموت، داشت منو مدیریت میکرد.
بچه ها بعضاً قبول کردن و همه در مراسم شرکت کردیم.
حالا مداح کی بود؟، کسی که من با او دشمنی و کری عجیبی داشتم و همه ی مدرسه هم میدونستن که آب من با این آدم توی یک جوب نمیره.
من بهش میگفتم امام سیزدهم و انصافاً وقتی مسخرش میکردم، تیکه های منو حتی دوستای نزدیکش در خلوتشون هم به رُخِش میکشیدن و خلاصه اذیتش میکردن.
نمیدونم اون اجراءش رو چطوری انجام داد که من خیلی دلم گرفت و باید بنویسم، واقعاً از همونجا متحول شدم و حتی زمانی که بچه ها همه بعد از مراسم اون مکان رو ترک کردن، من نشستم و به فکر فرو رفتم و تو گویی همه ی تصمیمهای مهم زندگیمو یکی یکی با هم گرفتم:
«از این به بعد، سیاوش قمیشی و هایده تعطیل، رادیوهای بیگانه تحریم، رفقای ضد مذهبی بایکوت و ….»
یادمه ظهر همون روز رفتم پیش آقا مرتضی (همون مداحی که گفتم با هم دعواهای حل نشده داشتیم) و ازش خواستم تا رفیقم باشه و هوامو داشته باشه.
گفتم، هرچی تو گفتی میگم چشم و هرچی که خواستی رو انجام میدم فقط راهنماییم کن تا توبه کنم.
من نمیخوام اینی باشم که الآن هستم و میخوام اونی بشم که باید باشم.
آقا مرتضی هم بهم نه نگفت.
اول دونه دونه نوار مذهبی و روضه دستم داد و شنیدم و استفاده بردم.
بعد، یواش یواش باهام دوست و صمیمی شد و برای مراسمات مختلف دعوتم میکرد.
میومدم پشت سرش مینشستم و روضه گوش میدادم.
بعد باهام شوخی میکرد و گاهی شاید حتی درد دلهامو هم میشنید و به رفقاش هم معرفیم میکرد و تحویلم میگرفت تا اینکه من هم مثل خودش در بین بچه ها به عنوان یه بچه مذهبی جا افتادم.
یادمه اولین بار بعد از مذهبی شدنم که به خونه برگشتم، از صبح تا شب و از شب تا صبح همه ی گناهان قبلیمو تکرار کردم.
با خودم گفتم، به هر حال من دارم برای همه ی زندگیم تصمیم میگیرم و باید معلومم بشه کدوم لذتش بیشتره؟.
ولی راستش رو بخواین، دیگه اون گناه ها برام لذتی نداشتند و این رو به آقا مرتضی هم گفتم.
البته ایشون خیلی از روش من استقبال نکرد و گفت، ما فقط نصیحت میکنیم و تصمیم با خود شماست و ما چیزی رو به کسی تحمیل نمیکنیم ولی من جواب دادم که دیگه این کار رو تکرار نمیکنم و واقعاً هم پاش وایسادم.
شاید برخی بگن، تو رو آقا مرتضی ای که میگی جذب کرده نه امام حسین ولی خدا میدونه که هنوز هم وقتی من با ایشون تلفنی صحبت ازشون به خاطر جذب من در بین بچه مذهبیها تشکر میکنم، پاسخ میدن، «من هیچ برنامه ای برای جذب تو نداشتم و فقط همون حرفهایی رو به تو گفتم که به همه میگفتم.
این تو خودت بودی که گوش دادی و عوض شدی.»
ولی خداییش این من نبودم که عوض شدم، من رو عوض کردند.
همچنین اینکه درست هم میگفت، من یادم هست که آقا مرتضی برای خیلیها کلی وقت گذاشت تا متحولشون کنه ولی قسمت‌شون نبود انگار که توفیق تغییر، لا اقل در اون مقاطع زمانی رو نداشتند.
اینو هم البته از قلم نندازم که منظور من از بچه مذهبی و متحول شدن، خدایی نخواسته این نیست که انسان تماماً سیاهی تماماً سفید شده باشه؛ منظورم ایجاد حس عاطفی نسبت به دین عزیز اسلام و مقدسات و باورهای حقه ی اون، در قلب، روی زبون و تا حدی در عمله که خدا رو شکر از اون زمان تا الآن نصیب حقیر شده و این نیست مگه توفیقی که خود اهل بیت علیهم السلام به من دادند و بنده ی کوچیک و ناچیز هم از اون عزیزان، خاصه امام حسینی که کشتی نجات ما هستند بسیار بسیار متشکر، ممنون و مدیون هستم.

بله، اینکه نوشتم آهنگ رفیقم حسین، حرف دل منه، ادعای گزافی نیست و این امام حسین، اونقدر صبوری به خرج داد تا بالاخره از منی که با امام زمانم اصلاً رابطه ی خوبی نداشتم هم حالا به لطف خودش خودم رو کوچیک در خونش میدونم.
بچه ها، رفقا، بازدید کننده های عزیز و خواننده های این مطلب، امام حسین اینه.
متشرع هست، متدین هست، امام هست، بنده ی خدا هست اما رفاقت کردنش هم به خدا خیلی خاصه و اصلاً منحصر و مشروط به بچه مذهبیها نیست.
هدفم از نوشتن این همه خاطره و حرف دل این بود که خواهش کنم، اگه عزیزی به این مطلب اومده که فقط از روی سرگرمی یا هر چیز دیگه اینجا وقت گذرونده باشه، هرچی که هست، هرکی که هست، فقط یه بار به امام حسین اعتماد کنه و بس.
به خدا قسم یه تأثیری تو زندگیهاتون میبینین که غیر قابل وصفه.
چه میدونم واللاه، ما که دیدیم، ان شا الله شما هم به یقین خواهین دید.
حالا میخوام دعوت کنم، به یاری خداوند با هم آهنگ رفیقم حسین، کاری از حامد زمانی و عبدالرضا هلالی عزیز رو از لینک زیر و با حجم ۱۷٫۶ مگا بایت دانلود و گوش بفرمایید تا بهتر با مثل منی احساس همزاد پنداری داشته باشید و البته شاید هم این اثر زیبا، حرفهای دل شما هم باشه که مطمئناً همینجور خواهد بود.

یا حسین شهید علیه السلام

درباره خادم پايگاه

به نام خداي امام و شهدا. اسمم محمد حسنيه. تاريخ تولدم، سي و يك خرداد هزار و سيصد و شصت و هشته. يعني دقيقا هيوده روز بعد از رحلت امام به عرش سفر كرده به دنيا اومدم!. خودم كه فكر ميكنم خداوند منو به خاطر خدمت به نايب امام زمانم، امام خامنه اي به اين دنيا فرستاده. نابينام. لیسانس تاریخ از دانشگاه پيام نور شهرستان اوز استان فارس. از اونجايي كه عشقم امام و شهدا و رهبر قهرمان، بصير، صبور و ابلفضليم امام خامنه اي بوده و هست، تصميم به انتخاب اين رشته ي دانشگاهي گرفتم و الآن هم تو اين پايگاه در خدمت شمام. من هميشه اين احساس رو داشته و دارم كه اگه ما تاريخو بخونيم و به ديگران هم ياد آور بشيم، ميتونيم جواب خيلي از مسؤوليتها، از جمله داشتن تعهد نسبت به حفظ ارزشها و پاسداري از اين انقلاب عزيز، كه حاصل خون شهداي عزيز‌مون و خون دلهاي بهترين مردم تاريخ بشريته، يعني مردم تاريخساز و حماسه آفرين ايران سربلند رو بديم. اميدوارم تو انجام اين وظيفه، به ياري خدا و تلاش فردي خودم، به علاوه ي ديدگاه هاي مصلحانه ي شما بازديد كننده هاي فهيم و باشور و شعور موفق باشم... راه های ارتباط با این کمترین: ایمیل: mohammad.hassani90@gmail.com شماره ی تماس: 09175586066 آیدی اسکایپ: mohammad.hassani68 ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم، در ره عشق، جگردارتر از صد مرديم. هر‌كجا بوي خميني به سر افتد ما را، دور سيد علي خامنه اي ميگرديم...
این نوشته در ادبيات, حرف دل, دانلود, صوتي, فرهنگي, كودك و نوجوان, متفرقه, مذهبي, مصيبت, مهدويت, موسيقي, موسيقي مذهبي, نقد ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
189 بازدید

3 پاسخ به دانلود آهنگ زیبای رفیقم حسین با صدای خواننده ی ارزشی، حامد زمانی و مداح اهل بیت (ع) عبدالرضا هلالی و کمی هم حرف دل

 1. کتیبه زیبا هیوا می‌گوید:

  باسلام.
  داستانتون قشنگ بود…ان شالله در این راه استوار باشید

  • خادم پايگاه می‌گوید:

   سلام به شما خواهر بزرگوارم، سرکار خانم هیوا.
   ممنون از اظهار نظرتون و همچنین دعای خیری که برای حقیر کردید.
   دعوت میکنم اگه آهنگ رو دانلود نکردید، حتماً استفاده بفرمایید، باور کنید ارزش یک بار گوش دادن رو داره/تشکر.

 2. یه بنده ی خدا می‌گوید:

  سلام
  قشنگ بود دانلودش کردم اما این دو بزرگوار کارهای خیلی قشنگتری هم دارن که من خیلی دنبالشونم و نمیدونم از کجا میتونم گیرشون بیارم.
  میشه یه لطف کنید هرچی که این دوتا عزیز با هم کار کردن اگر داریشون به من برسونید؟
  در مورد خاطراتتونم باید بگم خیلی جالب بودن.
  انشاالله همه ما روز به روز بهتر بشیم و درست کار تر.
  موفق باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدهای هفته

مطالب پربازدید