روزی که حتی داریوش اقبال ضد انقلاب هم برای شهدا آهنگ خواند!/دانلود هفت آهنگ در مورد کشتار هفده شهریور ۵۷

سلام همپایگاهی.
هفدهم شهریور، روزی که امروز برای من و تو و هر کسی که در سال ۵۷ به دنیا نیومده بود، یه روز عادی مثل همه ی روزهای خداست اما برای کسانی که شهریور ۵۷ رو مخصوصاً در یازده شهری که دولت شریف امامی، نخستوزیر وقت رژیم شاهنشاهی حکومت نظامی اعلام کرد؛ خصوصاً برای اهالی تهران بزرگ اینطور نیست.
وقایع جمعه ی سیاه میدان ژاله ی سابق و شهدای امروز، اونقدر تکون دهنده بوده که از حد توصیف خارجه.
وقایع تلخی که به اذعان میشل فوکو، فیلسوف فرانسوی که برای پوشش رویدادهای اون روزهای تهران به کشور اومده بوده، باعث شهید شدن چهار هزار تن از هموطنان من و شما شده!.
آماری که البته پارسونز، سفیر انگلستان اون رو صدها تن ذکر و سولیوان سفیر وقت آمریکا در تهران تعداد شهدای اون روز رو بیش از دویست نفر نوشتند!.
البته دستگاه جبار رژیم، فقط به شهادت نود و پنج نفر اقرار کرده بود اما شاهدین عینی در توصیف شقاوت حکومت آدمکش شاه، این خبر رو برای ما به یادگار گذاشتند که حتی این رژیم، برای کشتار مردم، از سربازان اسرائیلی به صورت مستقیم هم استفاده کرده بود و فرمانداران نظامی برای توجیه رفتار زشت و بیشرمانه شون، به دروغ اعلام کرده بودند که تفاوت زبون این مزدورها به خاطر بلوچ بودن اونهاست!.
شاید البته هنوز هم کسانی باشند که در درستی ادعای من در مورد اوج خفقان و سرکوبگری رژیم حاکم دچار تردید شده باشند اما من تصور میکنم، همین آثار موسیقایی ای که به امید خدا تقدیم خواهم کرد، خود گواه بسیار خوبی برای اثبات شدت جنایتکاری شاهپرستها در این روز و این مملکت باشه؛ هرچند هم که مرور کتب تاریخی ای که توسط خارجیها نوشته شده، مثلاً کتاب آخرین سفر شاه، نوشته ی ویلیام شوکراس اینگیلیسی هم به خوبی توصیف کننده ی این ادعای درسته و بسیار عالی روایت کرده که کار رژیم شاه، در واقع در این روز به پایان رسید، چرا که شخص محمدرضاشاه پهلوی بعد از وقایع این روز، عملاً روحیه ی خودش رو باخت و از اون تاریخ بود که استیصال خودش رو علنی کرد.

بگذریم، خداوند ان شا الله بر درجات اون شهدا بیفزاید و قاتلین اونها رو، اعم از ارتشبد غلامعلی اویسی (قصاب تهران) تا شخص شاه که مترسک بی اراده ی بیگانگان بود رو الی یوم القیامت لعنت کنه اما دعوت میکنم، تا به یاری خداوند برای دانلود آثار موسیقایی هفتگانه ی زیر من رو همراهی بفرمایید.

اولین اثر این مجموعه، آهنگیه از محمدرضا شجریان، به نام مگه نه؟.
این اثر موسیقایی، در واقع هرگز برای شهدای این فاجعه خونده نشده اما پخش این تصنیف، اون هم در شام هفده شهریور و پس از کشتار بزرگ انقلابیون میدان ژاله (شهدا) از رادیوی ایران و در هم آمیختن لحن بسیار حزن انگیز این اثر، با احساسات مردم هموطن، اون رو به یه اثر نوستالژیک برای ملت تبدیل کرد.

«من و تو قصه ی یک کهنه کتابیم مگه نه؟
یه سؤالیم، یه سؤال بی جوابیم، مگه نه؟

یه روزی قصه ی پر غصه ی ما تموم میشه
آخرش نقطه ی پایان کتابیم مگه نه؟

پشت هم، موج بلا میشکنه و جلو میاد
وای بر ما که رو آب، مثل حبابیم مگه نه؟…»

(دانلود با حجم ۰۶٫۴۱ مگا بایت.)

یا حسین شهید علیه السلام

دومین اثر اما، کاریه از محمدرضا لطفی و گروه های موسیقی شیدا و عارف، که همگی تا قبل از این فاجعه ی ملی با رادیو ایران همکاری داشتند اما بلافاصله بعد از این رویداد هولناک، از این کار منصرف شدند و قطعه ی ژاله خون شد رو با هم اجرا کردند تا سرودی ساخته باشند برای زمزمه ی مردم در خیابونها.

ژاله بر سنگ افتاد چون شد؟، ژاله خون شد
خون چه شد؟، خون چه شد؟، خون جنون شد

ژاله خون کن، خون جنون کن، سلطنت زین جنون واژگون کن…»

(دانلود با حجم ۰۱٫۴۲ مگا بایت.)

یا حسین شهید علیه السلام

سومین اثر، کاری زیباست از فرهاد مهراد و با همراهی اسفندیار منفردزاده، به نام جمعه برای جمعه که حدود بیست روز بعد از این واقعه ی کشتار عظیم منتشر شد.
البته نسخه ی اول این آهنگ، هفت سال قبل به عنوان تیتراج فیلم سینمایی خداحافظ رفیق مورد استفاده قرار گرفت و گفته شده که انگیزه ی اولیه ی تولید این آهنگ انقلابی، به دنبال تیرباران شدن بعضی اعضای فداییان خلق در واقعه ی سیاهکل، در بهمنماه چهل و نه به وجود اومده بود.

«توی قاب خیس این پنجرهها
عکسی از جمعهی غمگین میبینم

چه سیاهه به تنش رخت عزا
تو چشاش ابرای سنگین میبینم

داره از ابر سیا خون میچکه
جمعهها خون جای بارون میچکه

نفسم در نمییاد، جمعهها سر نمییاد
کاش میبستم چشامو، این ازم بر نمییاد…»

(دانلود با حجم ۰۴٫۳۵ مگ.)

یا حسین شهید علیه السلام

چهارمین آهنگ این مطلب، باز هم اثری زیباست از فرهاد مهراد، خواننده ی معروف و محبوب اون روزها به نام شبانه ی دو، که در بین مردم، با اسمهایی چون شهیدای شهر و یه شب مهتاب هم معروف میشه و ناگفته نمونه که در این اثر زیبای انقلابی، باز نقش اسفندیار منفردزاده، مثل اثر قبلی پر رنگ و تأثیر گذاره.

«یه شب مهتاب، ماه مییاد تو خواب
منو میبره، کوچه به کوچه

باغ انگوری، باغ آلوچه
دره به دره، صحرا به صحرا

اون جا که شبا، پشت بیشهها
یه پری مییاد، ترسون و لرزون

پاشو میذاره، تو آب چشمه
شونه میکنه موی پریشون…»

(دانلود با حجم ۰۲٫۶۳ مگا بایت.)

یا حسین شهید علیه السلام

پنجمین آهنگ، اثریه از خواننده ی ضد انقلاب اما اون روزها متأثر از کشتار وحشیانه ی مردم، یعنی شاهرخ شاهید، به نام زندونیا.
البته راستش، جست و جوی حقیر در اینترنت، برای یافتن نسخه ی کامل این آهنگ منتج به نتیجه نشد و حتی تلاشم با تماس از طریق ایمیل با سایتهای معتبر موسیقی انقلاب و نویسنده های مطالب نقد موسیقی هم من رو در این راه، فعلاً به نتیجه ای نرسونده اما ان شا الله، به محض دسترسی به این اثر، بلافاصله این مطلب رو اصلاح و به روز رسانی خواهم کرد.
با این همه، نسخه ای ناقص از اثر یاد شده هم اکنون در دست دارم که تقدیم میکنم.

«پشت حصارای بلند، زندونیا در میزنن
مثل پرنده تو قفس، یه عمره پرپر میزنن

آی اسیرای گوش به زنگ، شبزده و پریده رنگ
از اونور ابرا داره، سحر صدامون میکنه
همین روزا معجزه ی دستا رهامون میکنه…»

(دانلود با حجم ۰۲٫۶۷ مگا بایت.)

یا حسین شهید علیه السلام

ششمین اثر انقلابی مربوط به این فاجعه ی دهشتناک، در واقع شاید تعجب آورترین اثر موجود در این آثار، بلکه در تمامی آهنگهای انقلابی باشه!:
آهنگ فاجعه از خواننده ی مارکسیست و ضد انقلاب، داریوش اقبال که حتماً شخصیت نفرت انگیز او، معرف همه هست.
خواننده ای که در همون زمان طاغوت پهلوی هم با اجرای آثاری چون علی سنتوری و غیره، با اون رژیم هم اعلان مخالفت کرده و حتی سابقه ی زندانی شدن هم داشت، در بهبوهه ی انقلاب شکوهمند اسلامی از کشور گریخت و بر خلاف تولید این آهنگ سوگوارانه و تماماً مذهبی ای که با صدای زنجیر عزاداری و اشعاری که اشاره به عزای عاشورای حسینی علیه السلام داره و نسبت به کشتار مردم اعتراض خودش رو اعلان کرده بود، چنانکه گفته شد، چند ماه بعد از تولید این ترانه، از کشور به خارج فرار کرد و سایت اختصاصی او، در اقدامی فریبکارانه، انتشار این اثر رو به سال ۱۳۶۰ و در پیوند با تظاهرات هواداران بنیصدر خائن و حمایت از حرمتشکنان عزای امام شهید علیه السلام در اون مقطع نوشت اما خدا رو شکر، منابع ضد انقلاب، از جمله سایت ویکیپدیا، در مطلبی با عنوان «ترانه شناسی داریوش» که به معرفی همه ی آثار اجرا شده توسط او پرداخته، بدون توجه به این مبحث، آهنگ مورد بحث ما، یعنی فاجعه رو جزء آلبوم آی عشق که در سال ۱۳۵۷ منتشر شده معرفی کردند!.

اینجا

در مورد شخصیت باری به هر جهت و کینه توز این خواننده ی ضد اسلامی، همین بس که همو، در انتخابات حماسی ۱۳۸۸ و در مصاحبه با رادیو فردا، به صراحت اعلام کرد که از هیچ کاندیداتوری، حتی میرحسین موسوی هم حمایت نخواهد کرد؛ چرا که به هر حال، رأی به او، یعنی به رسمیت شناختن به قول خودش، «این رژیم» اما بلافاصله بعد از اتمام انتخابات و شورش فتنه گران هشتاد و هشت، نماهنگی رو در حمایت از اونها اجرا کرد که در انتهای اون کیلیپ نوشته شده بود: «نوشتیم موسوی، خواندند احمدینژاد!»؛ که خود این حرکت هم سندی دیگه در احراز فریبکار بودن این شخصیت منافق محسوب میشه!.
به هر ترتیب، حقیر، این آهنگ او رو هم در این مجموعه قرار دادم تا هم با استفاده از اون، تأثیر شدت قصاوت و بیرحمی ماشین جنگی شاه بر علیه ملت رو اثبات کرده باشم، هم اثری از مجموعه آثار انقلاب رو معرفی کرده باشم و هم در مورد شخصیت فریبکار و دغلبازی چون این خواننده ی ضد انقلاب که هنر رو صرفاً ابزاری برای سوء استفاده از عواطف و احساسات پاک جوونها میخواد افشاگری لازم صورت گرفته باشه.

«بخواب ای نازنین ای یار، بخواب ای کشته ی بیدار
بخواب ای خفته ی گلگون، بخواب ای غوطه ور در خون

سکوت سرد خاک تو، صدای نینوا دارد
در این دم کرده گورستان، تگرگ مرگ میبارد

به سوک تو در این مقتل، کدامین مویه و شیون
سکوت یأس در خانه، هجوم مرگ در برزن…»

(دانلود با حجم ۱۵٫۳ مگ.)

یا حسین شهید علیه السلام

و بالاخره آخرین آهنگ، به طبع، معروفترین اثر موسیقی این مجموعهست که هر سال و در سالروز این حادثه ی تلخ اما مایه ی افتخار، طوری گوشهامون رو نوازش داده که به عنوان آهنگی خاطره انگیز، حتی برای ما نسل سومیها مبدل شده!.

«درود، درود، به روان پاک شهد راه خدا
درود، درود، به جوان که کشته شد به میدان شهدا

درود، درود، به تمام شهیدان کرب و بلا
درود، درود، درود بر خمینی روح خدا

ای که پرپر کنی جوانه ها، میزنی آتشی به خانه ها
میکشی خلق مسلم خدا، تا که خود پر کنی خزانه ها
هفده شهرور روز ننگ تو، هفده شهرور افتخار ما…»

این آهنگ، ابتدا توسط حمید شاهنگیان و با ضبط کردن چند باره ی صدای خود و قرار دادن اونها در کنار هم، که این تصور اشتباه رو به ذهن متبادر میکرد که توسط گروه کر اجرا شده در سال ۵۷ منتشر شد اما همین چند سال قبل، به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، توسط گروه کر مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بازخوانی شد.

(برای دانلود این آهنگ، لطفاً به لینک زیر مراجعه بفرمایید.(

یا حسین شهید علیه السلام

درباره خادم پايگاه

به نام خداي امام و شهدا. اسمم محمد حسنيه. تاريخ تولدم، سي و يك خرداد هزار و سيصد و شصت و هشته. يعني دقيقا هيوده روز بعد از رحلت امام به عرش سفر كرده به دنيا اومدم!. خودم كه فكر ميكنم خداوند منو به خاطر خدمت به نايب امام زمانم، امام خامنه اي به اين دنيا فرستاده. نابينام. لیسانس تاریخ از دانشگاه پيام نور شهرستان اوز استان فارس. از اونجايي كه عشقم امام و شهدا و رهبر قهرمان، بصير، صبور و ابلفضليم امام خامنه اي بوده و هست، تصميم به انتخاب اين رشته ي دانشگاهي گرفتم و الآن هم تو اين پايگاه در خدمت شمام. من هميشه اين احساس رو داشته و دارم كه اگه ما تاريخو بخونيم و به ديگران هم ياد آور بشيم، ميتونيم جواب خيلي از مسؤوليتها، از جمله داشتن تعهد نسبت به حفظ ارزشها و پاسداري از اين انقلاب عزيز، كه حاصل خون شهداي عزيز‌مون و خون دلهاي بهترين مردم تاريخ بشريته، يعني مردم تاريخساز و حماسه آفرين ايران سربلند رو بديم. اميدوارم تو انجام اين وظيفه، به ياري خدا و تلاش فردي خودم، به علاوه ي ديدگاه هاي مصلحانه ي شما بازديد كننده هاي فهيم و باشور و شعور موفق باشم... راه های ارتباط با این کمترین: ایمیل: mohammad.hassani90@gmail.com شماره ی تماس: 09175586066 آیدی اسکایپ: mohammad.hassani68 ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم، در ره عشق، جگردارتر از صد مرديم. هر‌كجا بوي خميني به سر افتد ما را، دور سيد علي خامنه اي ميگرديم...
این نوشته در ادبيات, انقلاب اسلامي, حرف دل, دانلود, سياسي, شهدا, صوتي, فرهنگي, متفرقه, مذهبي, مصيبت, موسيقي, موسيقي مذهبي, موسيقي ملي, نقد, همخوانی ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
563 بازدید

8 پاسخ به روزی که حتی داریوش اقبال ضد انقلاب هم برای شهدا آهنگ خواند!/دانلود هفت آهنگ در مورد کشتار هفده شهریور ۵۷

 1. شمیم دل می‌گوید:

  سلام بامطالب جدیدبروزم ومنتظرحضورگرم شما.التماس دعا

 2. خادم پايگاه می‌گوید:

  سلام عزیز، حتماً ان شا الله؛ محتاجیم به دعای خیر شما.

 3. احمد می‌گوید:

  آهنگ خوندن داریوش اقبال واسه انقلاب هیجان انگیزتر از برف باریدن تو تابستون اهوازه… ینی خیلی عجیبه… واقعا آدم شاخ در میاره… فک کنم خیلی از پیشفرضای ذهنی ما آدما باید تغییر کنن…

 4. خادم پايگاه می‌گوید:

  سلام احمد آقا.
  خخخ/تشبیه جالبی بود/خخخ…..
  یعنی واقعاً تا این حد؟!/خخخ…
  البته این مجموعه آهنگهای خوب دیگه ای هم داره که آهنگ داریوش یکی از اونهاست…

 5. بسیجی اقا می‌گوید:

  باسلام.
  متاسفانه نام کاربری وبلاگ رو فراموش کردم.میخواستم بدونم شما میدونید چطوری باید برگردونمش؟

 6. خادم پايگاه می‌گوید:

  سلام بسیجی حضرت آقا.
  شرمنده از اینکه خیلی وقته بهتون سر نمیزنم.
  راستش از هیچ کدوم از همسنگرها خبری ندارم و این به خاطر گرفتاریهای این روزامه.
  در مورد وبلاگ خوبتون، راستش خود من اطلاع درستی از وبلاگ‌نویسی ندارم ولی اینو میدونم که اینجا تو سایت، اگه تو اون قسمت نوشتن نام کاربری و گذر‌واژه، کسی نام کاربریش رو فراموش کنه، ایمیلش رو هم وارد کنه قبوله ولی برای گذر‌واژه یا همون رمز ورود و پسورد، در صورت فراموش کردنش یه لینک اون پایین هست که به شما این امکان رو میده که درخواست رمز جدید کنین.
  اون موقع باید برید و ایمیلتون رو چک کنین و ببینین آیا از طرف مثلاً بلاگفا برای شما و وردپرس برای ما وردپرسیها ایمیلی اومده یا نه؟.
  تو اون ایمیل یه لینک هست که شما برای نوشتن پسورد جدید راهنمایی میشین.
  شرمنده، فعلاً همینقدر میتونستم کمک کنم/بازم تشکر از شما.

 7. بسیجی اقا می‌گوید:

  سلام.
  میهن بلاگ با بلاگفا وسایت متفاوته…..ممنونم

 8. خادم پايگاه می‌گوید:

  سلام مجدد بسیجی حضرت آقا.
  شرمنده واقعاً.
  خیلی دلم میخواست کمک کنم ولی ظاهراً موفق نشدم/ان شا الله که مشکل حل بشه و باز هم شاهد به روز رسانی وبلاگ خوب شما باشیم؛ یا علی مدد….

دیدگاه‌ها بسته هستند.

پربازدیدهای هفته

مطالب پربازدید