لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس)، هفته دوم / برنامه مسابقات، خلاصه ای از هر بازی، جدول مسابقات و …

مقدمه

بسم الله الرحمن الرحیم
هفته اول مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در روزهای هشتم و نهم ماه جاری برگزار شد و در هشت مسابقه برگزار شده، ۱۳ بار توپ از خط دروازه ها عبور کرد. (۵ گل در نیمه اول و ۸ گل در نیمه دوم.)
در مجموع با میانگین ۱٫۶۲۵ گل در هر مسابقه، هفته نسبتا کم گلی را پشت سر گذاشتیم.
هفته اول از این مسابقات تحت پوشش این پایگاه نیز قرار گرفت که این گزارش از
اینجا
قابل دسترسی میباشد.
امیدواریم گزارش مربوط به هفته دوم نیز مورد رضایت بازدید کنندگان عزیز قرار گیرد.

فهرست:

 • تاریخ و زمان برگزاری مسابقات
 • گزارش خلاصه بازی پدیده مشهد – فولاد خوزستان
 • گزارش خلاصه بازی راهآهن شهر ری – سایپای البرز
 • گزارش خلاصه بازی استقلال صنعتی خوزستان – پرسپولیس تهران
 • گزارش خلاصه بازی نفت تهران – صبای قم
 • گزارش خلاصه بازی گسترش فولاد تبریز – تراکتور سازی تبریز
 • گزارش خلاصه بازی استقلال تهران – ملوانان بندر انزلی
 • گزارش خلاصه بازی استقلال اهواز – سیاه جامگان مشهد
 • گزارش خلاصه بازی ذوب آهن اصفهان – فولاد مبارکه سپاهان اصفهان
 • جدول رده بندی مسابقات
 • جدول برترین گلزنان مسابقات
 • تاریخ و ساعات برگزاری بازیهای هفته ی دوم لیگ برتر فوتبال کشورمان (جام خلیج فارس):

  پنجشنبه، ۱۵/۰۵/۱۳۹۴
  ۱۸:۰۰
  پدیده خراسان – فولاد خوزستان
  ۱۸:۳۰
  راهآهن شهر ری – سایپای البرز
  ۱۹:۳۰
  نفت تهران – صبای قم
  استقلال صنعتی خوزستان – پرسپولیس تهران
  جمعه، ۱۶/۰۵/۱۳۹۴
  ۱۸:۳۰
  گسترش فولاد تبریز – تراکتور سازی تبریز
  ۱۹:۳۰
  استقلال اهواز – سیاه جامگان مشهد
  استقلال تهران – ملوانان بندر انزلی
  ۲۱:۰۰
  ذوب آهن اصفهان – فولاد مبارکه سپاهان اصفهان

  گزارش خلاصه بازی پدیده مشهد – فولاد خوزستان

  پدیده ۱- فولاد ۱؛ فولاد خم شد اما نشکست
  در دقایق پایانی باز هم فولاد از شکست گریخت و توانست با گل ابراهیمی با یک امتیاز مشهد را ترک کند.
  ***
  به گزارش “ورزش سه”، هر دو تیم با تساوی ۲ بر ۲ در هفته اول فصل را آغاز کرده اند و دراگان اسکوچیچ در برابر رضا مهاجری نبرد سختی را برای پیروزی در این دیدار خواهد داشت.
  ورزش سه شما را به همراهی لحظه به لحظه گزارش این دیدار دعوت می کند.

  استادیوم : ثامن مشهد تماشاگر:
  داوران: سیدمهدی سیدعلی- هادی طوسی- حسن انتظاری

  پدیده مشهد:
  مجتبی روشنگر،رضا ناصحی، ایگور پراهیچ، حسین مرادمند، حسن جعفری، میثم نقی زاده، کریم احمدی، حسین بادامکی، محسن یوسفی(میلاد غریبی ۶۵)، مهدی خیری(مهربان ۸۵) و یونس شاکری
  سرمربی: رضا مهاجری

  فولاد خوزستان:
  علیرضا سلیمی، مهدی دغاغله، مساریچ، بهمن کامل ، حسین ابراهیمی ، ساسان انصاری(اکبر ایمانی ۷۳) ،اسماعیل شریفات(حسین مالکی ۶۷)، ماتیاس جاگو ، مهدی بدرلو ، یوسف وکیا و امید خالدی
  سرمربی: دراگان اسکوچیچ

  اخطار:
   
  ۱۰- مهدی خیری (پدیده)
  ۸۶- حسین ابراهیمی (فولاد)

  شرح بازی:

  پدیده از ابتدا بازی را محکم و مقتدر شد و به گل رسید. در ادامه شاگردان مهاجری به نفوذهایشان ادامه دادند و هماهنگی شان در زمین مشهود بود. پدیده در نیمه دوم به همین روند ادامه داد اما فولاد در ضد حملات خطرناک ظاهر شد که روشنگر موقعیت های این تیم را مهار کرد. در پایان بازی فولادی ها با استفاده از یک توپ برگشتی بازی را به تساوی کشاندند. فولاد در این بازی آماده ظاهر نشد و پدیده تیم بهتری ظاهر شد.

  بهترین بازیکن:

  حسین مرادمند(پدیده): این مدافع علاوه بر گلی که به ثمر رساند در خط دفاع عملکرد فوق العاده ای داشت و چند بار دروازه را نجات داد.

  شرح گل:
  روی ضربه ارسالی کرنر مرادمند مدافع جدید پدیده با ضربه سر در میان سردرگمی مدافعان فولاد دروازه این تیم را باز کرد.
  بازیکنان فولاد از جناح راست نفوذ کردند که شوت بازیکنان این تیم با دیوار دفاعی پدیده برخورد کرد و در برگشت توپ جلوی پای ابراهیمی افتاد که او با استفاده از این موقعیت دروازه را باز کرد و بازی به تساوی کشیده شد.

  دقایق حساس:
  دقیقه ۱۸:شوت محکم مهدی خیری دروازه فولاد را تهدید کرد.
  دقیقه ۴۹:روشنگر شوت سنگین شریفات را به کرنر فرستاد.
  دقیقه ۵۲: شوت محسن یوسفی با فاصله کمی از بالای دروازه به شکل خطرناکی اوت شد.
  دقیقه ۶۸: مجتبی روشنگر باز هم فولاد را ناکام گذاشت و شوت ابراهیمی را به خوبی مهار کرد.
  دقیقه ۷۳:مالکی پا به توپ نفوذ کرد اما مرادمند مدافع پدیده به سختی و با نوک پا توپ را به کرنر فرستاد.

  حاشیه ها:

  *ساسان انصاری به دلیل مصدومیت تعویض شد.
  *دراگان اسکوچیچ در یک صحنه به داور اعتراض کرد و اعتقاد داشت مدافع پدیده توپ را با بدنش زده نه با پایش و با داور چهارم صحبت کرد.
  لینک به منبع: ورزش ۳

  گزارش خلاصه بازی راهآهن شهر ری – سایپای البرز

  راه آهن ۰ – سایپا ۲ / نکونام با گل بازگشت
  مهمترین جذابیت این دیدار را می توان به بازگشت جواد نکونام به فوتبال ایران بعد از ۵۶۵ روز قلمداد کرد و باید دید جلالی از این بازیکن در این بازی استفاده خواهد کرد یا خیر.
  ***
  به گزارش “ورزش سه”، سایپای کرج امروز از کاپیتان سابق تیم ملی در ترکیب خود رونمایی خواهد کرد و البته این بازیکن در لیست ۱۸ نفره قرار گرفته است و فرهاد کاظمی که در هفته اول لقمه گلوگیری برای فولاد خوزستان بود و با این تیم به تساوی دو بر دو در اهواز رسید اینبار به دنبال شکست مجید جلالی است.
  ورزش سه شما را به همراهی لحظه به لحظه گزارش این دیدار دعوت می کند.

  استادیوم : شهر قدس تماشاگر: ۱۰۰ نفر

  داوران: حمید حاج ملک- حمید غمزه- علی اکبر نوری

  اخطار: روزبه شاه علیدوست دقیقه ۶۸ از سایپا

  راه آهن تهران: ایگور ننزیچ، محسن ایران نژاد، ابراهیم کریمی، بهادر عبدی، سیدامین منوچهری(۶۵ علیرضا محمد) ، حمیدرضا دیوسالار، مهرداد محمدی، سیداحمد مهدی زاده، سیامک کوهنورد(۵۶ میلاد ابطحی) ، میلاد محمدی(۸۶ احمد مهدی زاده) و مهدی جعفرپور
  سرمربی: فرهاد کاظمی

  سایپای کرج: حامد فلاح زاده، وحید اسماعیل بیگی، روزبه شاه علی دوست(۷۵ رضا نوروزی)، ابراهیم صادقی، میلاد میداوودی(۸۷ علی زینالی)، غلامرضا رضایی، ابراهیم شکوری، مهدی ترابی (۵۸ جواد نکونام)، حامد شیری، سجاد مشکل پور و مسعود ابراهیم زاده
  سرمربی: مجید جلالی

  شرح گل:
  ۰ – ۱ (سایپا): حرکت طولی غلامرضا رضایی و پاس رو به بیرون وی به میلاد میداوودی رسید تا او با ضربه ای بغل پا دروازه راه آهنی ها را باز کند. این گل در دقیقه ۵۸ به ثمر رسید.
  ۰ – ۲ (سایپا) : کرنر ارسال سایپایی ها از جناح چپ با ضربه سر محکم جواد نکونام که بیرون از محوطه شش قدم و بالاتر از بازیکنان راه آهن به توپ ضربه زد، گل دوم سایپایی ها را برای این تیم به ارمغان آورد. این گل در دقیقه ۷۰ به ثمر رسید.
  شرح نیمه اول:
  دو تیم در حالی که بازی اول خود را با نتیجه تساوی به پایان برده بودند در این هفته برای کسب یک پیروزی در مقابل یکدیگر صف آرایی کردند اما تا پایان نیمه اول به جزء معدود موقعیت هایی، دیگر نتوانستند دروازه یکدیگر را تهدید کنند. بازی که دقایق زیادی از آن در میانه میدان سپری شد.
  باید دید دو تیم در نیکه می توانند بالاخره دروازه یکدیگر را باز کنند، یا به مانند هفته اول مسابقات، این بازی خود را نیز با تساوی به پایان می برند.

  دقایق حساس :
  دقیقه ۲۰ – امین منوچهری در محوطه شش قدم سایپایی ها در حالی که می توانست ارسال خطرناک بازیکنانش را با ضربه سر به گل اول این تیم تبدیل کند، این موقعیت مناسب را از دست داد.
  دقیقه ۲۵ – مهدی ترابی می توانست با ضربه ای دروازه راه آهنی ها را باز کند اما وی این توپ را از بالای دروازه این تیم به بیرون زد.
  دقیقه ۸۵ – ضربه محکم و روپای مهرداد محمدی از درون محوطه جریمه سایپایی ها تیرک دروازه این تیم را به لرزه درآورد.

  حواشی:
  *اواسط بازی ناظر فدراسیون فوتبال ایرادی به نیمکت تیم راه آهن گرفت و طی این مسئله مرتضی کرمانی مقام کمک مربی راه آهنی ها کاور به تن کرد.
  لینک به منبع: ورزش ۳

  گزارش خلاصه بازی استقلال صنعتی خوزستان – پرسپولیس تهران

  استقلال خوزستان ۲- پرسپولیس ۱ سرود پیروزی در کرانه کارون
  استقلال خوزستان و عبدالله ویسی دست به کار بزرگی زدند و در هفته دوم و در پنجمین مصاف شان با پرسپولیس این تیم را با شکست بدرقه کردند.
  ***
  به گزارش “ورزش سه”، پرسپولیس در یک بازی انتقاد آمیز اولین شکست فصل خود را در اهواز پذیرفت تا شروعی ناامیدکننده در فصل پیش رو داشته باشد. آنها که با وعده قهرمانی فصل را آغاز کرده اند در دو بازی گذشته تنها یک امتیاز کسب کرده اند تا هواداران به این تیم نیز نگاهی ناامیدکننده داشته باشند.

  استادیوم: غدیر اهواز  تماشاگر: ۵۰۰۰ نفر
  داوران : محسن ترکی، حسین طالقانی و یعقوب سخندان
  اخطار : بابک حاتمی(۱۵)، مهدی طارمی(۶۶) پرسپولیس – ادواردو سوارز (۳۱)، پیمان شیرزادی(۴۴)  استقلال خوزستان
  اخراج : هادی نوروزی(۶۷)

  استقلال خوزستان: فرناندو خسوس، محمد طیبی، پیمان شیرزادی، موسی کولیبالی، میثم دورقی، حکیم نصاری، رحیم زهیوی(۶۴ فرشاد سالاروند)، سعید بیت سعید، ادواردو(۴۶ عبدالهادی خنیفر)، روح الله سیف اللهی(۷۴ فرشاد جان فدا) و جلال عبدی
  سرمربی: عبدالله ویسی

  پرسپولیس: ایمان صادقی، رضا نورمحمدی، رامین رضائیان، لوکا ماریچ، بابک حاتمی، کمال کامیابی‌نیا، رضا خالقی‌فر(۶۰ علی علیپور)، فرشاد احمدزاده(۶۰ میلاد کمندانی)، امید عالیشاه، مهدی طارمی و هادی نوروزی
  سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

  شرح گل :
  استقلال خوزستان یک پرسپولیس صفر: (دقیقه ۴۷، حسن بیت سعید): شروع مجدد فوق العاده دروازه بان استقلال خوزستان برای مهاجم سرعتی تیم شان، با اشتباه ایمان صادقی همراه بود تا بیک سعید در دهانه دروازه خالی دروازه پرسپولیس را باز کند و عبدالله ویسی از برانکو پیش بیفتد.
  استقلال خوزستان ۲ پرسپولیس صفر: ( دقیقه ۵۷، بیت سعید): یک ضربه مهارنشدنی از بیت سعید کافی بود تا ایمان صادقی و مدافعان پرسپولیس بار دیگر تسلیم شوند و گل دوم را دریافت کنند. مهاجم جوان استقلال خوزستان در ادامه درخشش خود در این بازی از پشت محوطه جریمه با ضربه ای دیدنی طاق دروازه پرسپولیس را نشانه گرفت تا گل دوم تیمش را به ثمر برساند.
  دقیقه استقلال خوزستان ۲ پرسپولیس یک: ( دقیقه ۸۷، مهدی طارمی): مهدی طارمی در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با جا گذاشتن مدافعان این تیم، ضربه اش را از زاویه بسته زد که با اشتباه خسوس وارد دروازه شد.

  شرح بازی:
  دو تیم با توجه به گرمای هوا در اهواز در نیمه اول بازی بی هدفی را به نمایش گذاشتند و البته به نظر می رسید عبدالله ویسی روی این مساله برنامه ریزی خاصی کرده بود. سرمربی استقلال خوزستان با توجه به این ویژگی اهواز با استفاده از ضعف بدنی بازیکنان پرسپولیس، زهر خود را در نیمه دوم زد و با استفاده از سرعت بازیکنانش توانست با دو گل از حریف پیش بیفتد.
  خط دفاعی ناهماهنگ پرسپولیس در کنار ایمان صادقی که هنوز اعتماد لازم برای حضور در دروازه این تیم را به دست نیاورده باعث شد تا شاگردان ویسی خیلی راحت به دروازه این تیم برسد و با بازیکن گمنام و البته پدیده این فصل خود دو گل زیبا به ثمر برسانند.
  استقلال خوزستانی ها بعد از این دو گل حملات نصفه و نیمه دیگری نیز روی دروازه صادقی ترتیب دادند که نتیجه ای نداشت. در میانه های نیمه دوم نیز هادی نوروزی با توجه به خطای شدید روی بازیکن آبی پوشان خوزستانی از زمین اخراج شد تا کار برای برانکو سخت تر شود. پرسپولیس اما از بازی محتاطانه استقلال خوزستان (با توجه به پشتوانه دو گله اش) استفاده کرد و در ۱۰ دقیقه پایانی بازی موج حملات خود را افزایش داد و در نهایت این مهدی طارمی بود که روی نبوغ خود (نه البته روی تاکتیک در نظر گرفته ی برانکو) موفق شد یکی از گل ها را پاسخ دهد.
  با این شکست شاگردان برانکو ایوانکوویچ با همان تک امتیاز هفته اول به رتبه سیزدهم جدول سقوط کردند و عبدالله ویسی به همراه استقلال سرود پیروزی را در کارون نواخت و به رتبه دهم جدول صعود کرد.

  دقایق حساس:
    دقیقه ۵: روی خطای بازیکنان استقلال روی طارمی، هادی نوروزی از سمت راست توپ را فرستاد که ضربه طارمی با اختلاف زیادی از بالای دروازه به بیرون رفت.
  دقیقه ۱۵: مهاجم استقلال خوزستان در آستانه ورود به محوطه جریمه پرسپولیس توسط حاتمی سرنگون شد و ترکی با اعلام خطا یک کارت زرد هم به حاتمی داد و در ادامه این ضربه ایستگاهی را سیف اللهی با اختلاف زیاد به بیرون زد.
  دقیقه ۳۰: حرکت مهاجمان استقلال خوزستان پشت محوطه جریمه و در نهایت ضربه بیت سعید به راحتی در اختیار ایمان صادقی قرار گرفت.
  دقیقه ۴۵: روی خطای شیرزادی روی احمدزاده، این بازیکن پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت و ضربه فنی اش را با اختلاف ناچیزی از دروازه استقلال خوزستان به بیرون زد.
  دقیقه ۴۵+۱: حسن بیک سعید از جناح راست پرسپولیس صاحب توپ شد و بعد از جا گذاشتن رامین رضاییان، ضربه اش را از کنج محوطه جریمه نواخت که با اختلاف کم به بیرون رفت.
  دقیقه ۵۳: ضربه رضا خالقی فر از فاصله ۳۰ متری با اختلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت تا پرسپولیس همچنان با یک گل از استقلال خوزستان عقب بماند.
  دقیقه ۵۷: اشتباه مدافعان پرسپولیس نزدیک بود گل دوم را برای استقلال به همراه داشته باشد که اینبار ایمان صادقی به زیبایی شوت سلیمی را دفع کرد تا نتیجه یک بر صفر باقی بماند.
  دقیقه ۶۰: ارسال رامین رضاییان که به مدافع استقلال خوزستان برخورد کرده بود در کنج دروازه توسط خسوس دفع شد و به کرنر فرستاده شد.
  دقیقه ۶۳: ضربه ایستگاهی به دست آمده برای استقلال خوزستان را خنیفی فر از راه دور به سمت دروازه پرسپولیس نواخت که ایمان صادقی به زحمت این توپ را از آن خود کرد.
  دقیقه ۶۷: محسن ترکی خطای هادی نوروزی روی خنیفر را با کارت قرمز جریمه کرد تا کاپیتان سرخپوشان بازی را ترک کند و تیمش ۱۰ نفره بازی را ادامه دهد.
  دقیقه ۷۴: مهدی طارمی پشت محوطه جریمه استقلال خوزستان عزم دروازه کرد که خسوس زودتر از مهاجم پرسپولیس توپ را به کرنر فرستاد.
  دقیقه ۷۵: بار دیگر و این بار در نیمه دوم، محسن ترکی بازی را با توجه به شرایط جوی و گرمای هوا قطع کرد تا بازیکنان ۳ دقیقه فرصت داشته باشند استراحت کنند.
  دقیقه ۸۹: استقلالی ها که بعد از گل، عقب نشینی کرده بودند این فرصت را به پرسپولیس دادند تا با نفرات بیشتری روی دروازه آنها حمله کنند. مهدی طارمی در شش قدم این فرصت را داشت تا گل دوم پرسپولیس را وارد دروازه کند که ضربه اش با عبور از خط دروازه با دفع مدافع آبی پوشان دفع شد.
  دقیقه ۲+۹۰: حرکت تکنیکی کمندانی با پاس او به بیرون محوطه جریمه همراه بود که ضربه کامیابی نیا با اختلاف به بیرون رفت.
  دقیقه ۵+۹۰: حرکت عالیشاه این بار از سمت راست با دفع مدافع استقلال خوزستان فرصت شوتزنی را در اختیار کامیابی نیا قرار داد که ضربه سر ضرب این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

  حاشیه بازی:
  *قطع بازی استقلال و پرسپولیس به دلیل گرما در دقیقه ۳۰
  *دقیقه ۷۵ بار دیگر و این بار در نیمه دوم، محسن ترکی بازی را با توجه به شرایط جوی و گرمای هوا قطع کرد تا بازیکنان ۳ دقیقه فرصت داشته باشند استراحت کنند.
  لینک به منبع: ورزش ۳

  گزارش خلاصه بازی نفت تهران – صبای قم

  نفت١ – صبا١ / بازگشت صادقیان به لیگ
  نفت تهران و صبای قم برگزار کننده یکی دیگر از دیدارهای هفته دوم لیگ برتر هستند؛ دو تیمی که هفته اول را برابر حریفان شان به تساوی بدون گل رسیدند و آنها نیز به دنبال استارت پیروزی در این بازی هستند.
  ***
  به گزارش “ورزش سه”، بازگشت علی دایی به لیگ برتر هیجان را به فوتبال ایران باز گردانده است و مطمئنا جدال او امروز با علیرضا منصوریان در استادیوم تختی می تواند جذابیت های خاصی داشته باشد.

  “ورزش سه” شما را به همراهی لحظه به لحظه گزارش این دیدار دعوت می کند.

  استادیوم: تختی تهران تماشاگر:۴۰۰ نفر
  داوران: البرز حاجی پور- سجاد طوری- رضا قیم
   
  نفت تهران:
  علیرضا بیرانوند ، دوجسوس سانتوز ، سیدجلال حسینی ، علیرضا عزت کرامت ، مهدی مومنی(پیام صادقیان ۶۱) ، آرش رضاوند(عباس بوعذار ۷۵)، وحید امیری ، وحید حمدی نژاد ، سعید لطفی ، ایمان مبعلی و امیرارسلان مطهری (عیسی آل کثیر ۳۹)
  سرمربی: علیرضا منصوریان

  صبای قم:
  حامد لک، مسعود حق جو، امیرحسین صادقی، هاشم بیک زاده، فیلیپه ماچادو، قاسم دهنوی(سامتن آقا زمانی ۹۰)، رضا حقیقی(فرشید باقری ۶۷)، ابوالفضل ابراهیمی، جلال الدین علی محمدی، محمد اوسانی(امین آرام طبع ۷۰) و محمد قاضی
  سرمربی: علی دایی

  اخطار:

  محمد اوسانی (۴۵) از صبا
  حامد لک (۵۶) از صبا
  قاسم دهنوی (۹۰+۲) از صبا

  شرح گل:
  دقیقه ۱: ضربه ایستگاهی تماشایی از جلال علی محمدی از سمت چپ محوطه جریمه نفت به زیرطاق دروازه بیرانوند برخورد کرد و گل اول را برای صبا رقم زد.
  دقیقه ۸۱: تعویض منصوریان جواب داد. بر خلاف دفعات قبل که مبعلی ضربات ایستگاهی را میزد این بار عباس بوعذار پشت توپ قرار گرفت و از فاصله ۳۵ متری دروازه صبا را که توسط لک رها شده بود را باز کرد.

  دقایق حساس:

  دقیقه ۱۵: وحید امیری بهترین فرصت را داشت از شش قدم دروازه صبا را باز کند اما پاس به بیرون اشتباه او باعث شد موقعیت نفتی ها از دست برود .
  دقیقه ۲۱: مطهری از سانتر مبعلی به مقابل دروازه صبا استفاده نکرد و شوت او با فاصله کم به بیرون رفت.
  دقیقه ۲۷: شوت علی محمدی بعد از برخورد به مدافع نفت با فاصله کم از کنار دروازه بیرون رفت.
  دقیقه ۴۵: لک ضربه ایستگاهی مبعلی را دفع کرد تا آخرین فرصت شاگردان منصوریان در نیمه نخست از دست برود.
  دقیقه ۵۲: ضربه ایستگاهی مبعلی بعد از برخورد به مدافعان صبا در اختیار لک قرار گرفت.
  دقیقه ۶۴: صادقیان در بدو ورودش بعد از دریبل دهنوی با شوتی فنی قصد گلزنی داشت اما ضربه او با فاصله کم از بالای دروازه صبا بیرون رفت.
  دقیقه ۷۴: اشتباه بیک زاده در محوطه جریمه صبا نزدیک بود کار دست تیمش دهد اما رضاوند این توپ را به کنار دروازه صبا زد.

  حواشی بازی:
  * معدود هواداران نفت غلامپور مربی دروازه بان های صبا را تشویق کردند.
  * علی دایی چند دقیقه توسط تماشاگران نفت تشویق شد اما سرمربی صبا که روی نیمکت هم نشسته ظاهرا صدای آنها را نمی شنود چون هیچ واکنشی نشان نداد.
  * ابراهیمی، لک و علی محمدی به سمت نیمکت نفت رفتند و تمام اعضای کادر فنی صبا به استقبال علی دایی آمدند.
  * جهان بینی مدیرعامل باشگاه صبا در جایگاه ویژه حضور دارد.
  * مشکلات سال گذشته اسکوربورد ورزشگاه تختی برطرف شده است و زمان تمرین دو تیم صحنه هایی از فوتبال اروپا را نمایش می دهد.
  * گسترش فولاد که هفته آینده با صبا بازی دارد آنالیزورش را به این بازی فرستاده است.
  *خانبان و کروز دستیاران کی روش در ورزشگاه حاضر هستند.
  * علی دایی از دقیقه ۱۶ به مدافعان ذخیره تیمش دستور داده به گرم کردن بپردازند.
  * منصوریان که تیمش تا این لحظه بازنده بازی است به سوت های داور که برعلیه تیمش زده می شود واکنش نشان می دهد.
  * مطهری مهاجم نفت به دلیل مصدومیت از دقیقه ۳۵ دیگر نتوانست تیمش را در ادامه بازی همراهی کند.
  * تماشاگران صبا که تعدادشان دست کمی از هواداران نفت ندارد هر چند دقیقه یکبار فقط علی دایی را تشویق می کنند.
  *نفت بیش از پنج بار در نیمه اول صاحب ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه صبا شد اما بازیکنان این تیم قدر هیچکدام از فرصت های بدست آمده تیمشان را ندانستند.
  *امیرارسلان مطهری که نتوانست از دقیقه ۳۶ به بازی ادامه دهد به دلیل شدت مصدومیت به بیمارستان منتقل شد.
  * زمانی که مدافعان صبا به دلیل مصدومیت روی زمین می افتند تماشاگران نفت علی دایی را ضد فوتبال صدا می زنند.
  *به زمین افتادن بازیکنان صبا تماشاگران نفت را عصبی کرده و آنها از علی دایی می خواهند تیمش وقت بازی را نگیرد.
  *اشتباه لک در گل خورده صبا محرض بود.
  * امیرحسین صادقی بعد از پایان بازی توپ را محکم به سمت تماشاگران شوت زد.

  لینک به منبع: ورزش ۳

  گزارش خلاصه بازی گسترش فولاد تبریز – تراکتور سازی تبریز

  گسترش فولاد ۱ – تراکتورسازی ۳؛ پیروزی با گل های یک مدافع
  تراکتورسازی با اقتدار توانست در همان نیمه اول بازی را به سود خود کند و برنده دربی تبریز باشد.
  ***
  به گزارش “ورزش سه”، با گزارش لحظه به لحظه این بازی همراه ما باشید:

  هفته دوم لیگ پانزدهم، ورزشگاه: یادگار امام تبریز
  داور:‌ محمدرضا اکبریان، کمک ها:مهدی الوندی ، حمیدرضا کنعانی
  اخطار: مگنو باتیستا(۳۵) گسترش فولاد – شجاع خلیل زاده(۴۵)، سروش رفیعی (۵۲) تراکتورسازی

  گسترش فولاد: داود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، مصطفی اکرامی، سیدمحسن حسینی، امید نظامی‌پور، مهدی کیانی(۹۰ امیرحسین کریمی)، مگنو باتیستا، ایوب کلانتری(۵۴شهرام گودرزی)، داریوش شجاعیان، محمد ابراهیمی و سعید دقیقی(۷۸محمد امین درویشی)
  سرمربی: فراز کمالوند

  تراکتورسازی: محمدرضا اخباری، سعید آقایی، شجاع خلیل زاده، کاردوسو(۸۲ میرهانی هاشمی)، علی حمودی، احمد عبدالله زاده، سزار، یان رمزی، سروش رفیعی(۶۹شاهین ثاقبی)، سامان نریمان جهان(۷۷بختیار رحمانی) و حمزه یونس
  سرمربی:تونی اولیویرا

  شرح بازی:
  تراکتور از ابتدا توپ و میدان را در اختیار گرفت و فرصت های زیادی داشت. سرخپوشان در همان نیمه اول سه گل زدند و در نیمه دوم به حملاتشان ادامه دادند. گسترشی ها در ضد حملات قصد داشتند دروازه تراکتور را باز کنند اما اخبار چندین موقعیت حریف را مهار کرد و نفوذهای ابراهیمی و دقیقی راه به جایی نبرد. درنهایت گسترش به یک گل رسید اما حریف شاگردان قدرتمند تونی اولیویرا نشد و این مربی انتقام بازی برگشت فصل قبل را گرفت.

  شرح گل :
  یک – صفر(تراکتورسازی) شجاع خلیل زاده مدافع پیش تاخته تراکتورسازی روی ضربه کرنر یان رمزی دروازه گسترش را باز کرد.
  دو – صفر(تراکتورسازی) مانند گل اول شجاع خلیل زاده روی کرنر یان رمزی و دخالت کاردوسو گل دوم را وارد دروازه گسترش کرد.
  ۳-صفر(تراکتورسازی) روی پاس عالی حمزه یونس و ضربه چیپ و فوق العاده نریمان جهان تراکتور گل سوم را زد.
   ۳-۱ (گسترش فولاد)روی پاس کوتاه کیانی شوت محکم شجاعیان درون دروازه اخباری قرار گرفت.

  دقایق حساس:
  دقیقه۷: روی کرنر نریمان جهان مدافعان گسترش توپ را برگشت دادند که رمزی صاحب توپ شد اما ضربه اش به کرنر رفت.
  دقیقه۱۵:حمودی فرار زیبایی داشت که سانتر او روی سر یونس فرود آمد اما نتوانست دروازه را باز کند.
  دقیقه ۱۶: ضربه ایستگاهی رمزی را مدافعان گسترش به کرنر زدند .
  دقیقه۱۸:مهدی کیانه روی ضربه ایستگاهی موقعیتی خطرناک ایجاد کرد که توپ بعد از برخورد با سامان نریمان جهان به بیرون رفت.
  دقیقه ۲۴: گسترش ها توسط ابراهیمی صاحب توپ شدند که توپ به دقیقی رسید و ضربه او را مدافعان تراکتور برگشت دادند و در برگشت هم شوت حسینی به بیرون رفت.
  دقیقه ۳۰: سروش رفیعی پا به توپ جلو رفت که در نهایت توسط کیانی متوقف شد.
  دقیقه ۵۰:توپ ارسالی حمودی با اشتباه نوشی صوفیانی و حسینی مواجه شد و توپ جلوی پای حمزه افتاد که او نتوانست به خوبی ضربه بزند.
  دقیقه ۵۶:سعید دقیقی در محوطه جریمه سزار روی اشتباه سزار صاحب توپ شد که شوت سرکش او را اخباری به سختی به کرنر فرستاد.
  دقیقه ۷۲:داریوش شجاعیان از پشت محوطه جریمه شوت خطرناکی زد که با فاصله میلی متری به اوت رفت.
  دقیقه ۷۵: شوت سرکش و محکم ابراهیمی را اخباری با نوک انگشتانش به کرنر فرستاد.
  دقیقه ۷۶: محمد ابراهمیمی باز هم از پشت محوطه با جا گذاشتن عبدالله زاده شوت زد که اخباری عالی توپ را به بیرون زد.
  دقیقه ۸۰: ثاقبی در یک موقعیت تک به تک توپ را به بیرون زد.
  دقیقه ۸۶: روی پاس سزار علی حمودی در محوطه جریمه صاحب توپ شد و با دریبل دو مدافع گسترش شوتی عالی زد که که به بیرون رفت.
  دقیقه ۹۱:شوت سرکش بختیار رحمانی با فاصله کمی از بالای دروازه خیلی خطرناک بیرون رفت.

  بازیکن برتر:
  شجاع خلیل زاده مدافع تراکتورسازی بازگشتی رویارویی داشت و در این بازی دو گل زد که همین دو گل روحیه بازیکنان را بالا برد و نقش موثری در پیروزی تیمش داشت.

  حاشیه ها:
  * بختیار رحمانی در تمرین دیروز مصدومیت جزئی داشت و به همین خاطر کارد پزشکی به او توصیه کردند امروز استراحت کند و امروز روی نیمکت حضور دارد.
  * سامان نریمان جهان بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت از ابتدا در ترکیب ثابت قرار گرفته است.
  * محمد نصرتی مدافع گسترش فولاد به دلیل مصدومیت نتوانسته برابر تیم سابقش از ابتدا در ترکیب حضور داشته باشد و روی نیمکت نشسته است.
  * هر ۴ بازیکن خارجی تراکتورسازی در زمین حضور دارند و یان رمزی به عنوان سهمیه آسیایی برای این تیم بازی می کند و به همین دلیل حضور همزمان این بازیکنان در زمین مشکلی ندارد.
  * طهماسبی و اخباری دو دروازه بان تیم تراکتورسازی در میان تشویق هواداران تیم شان برای گرم کردن وارد میدان شدند.
  * هواداران کمی در حال حاضر در ورزشگاه حضور دارند و برخلاف سال گذشته استقبال خوبی از این بازی نشده است.
  * مسئولین ورزشگاه یادگار امام ره تبریز با درج پیامی در اسکوربورد ورزشگاه به مناسبت روز خبرنگار این روز را به اصحاب رسانه تبریک گفتند.
  * داود نوشی‌صوفیانی، دروازبان سابق تراکتورسازی مورد تشویق هواداران قرار گرفت.
  * تمام بازیکنان گسترش فولاد به سمت نیمکت تراکتورسازی رفتند و کیانی هم با دسته گل به تونی اولیویرا خوشامد گفت.
  * همچنین هواداران تراکتورسازی با سر دادن شعار “گسترش، سپاهان، پیوندتان مبارک” اعتراض خود را به اتفاقات فصل گذشته در دربی که موجب از دسترس رفتن قهرمانی سرخ پوشان شده بود، نشان دادند.
  *شاهین ثاقبی و فریدکریمی نیز از تیم تراکتنورسازی به سمت نیمکت گسترش فولاد رفتند.
  *قبل از سوت آغاز مسابقه نیز حاضران در استادیوم یک دقیقه به خاطر شادروان مجید حمداد، پیشکسوت فوتبال آذربایجان سکوت کردند.
  *هنگام تشویق تونی اولیویرا پسر او به سمت هواداران آمد و برایشان دست تکان داد و خود اولیویرا فقط برای هواداران دست تکان داد.
  *تراکتورسازی در اقدامی کم سابقه در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز میهمان است و در نیمکت تیم میهمان حضور می یابد که این اتفاق فقط در دیدارهای این تیم مقابل گسترش فولاد به میزبانی حریف رخ می دهد.
  *در حالی که بیشتر عکاسان پشت دروازه گسترش فولاد مستقر شده اند دو عکاس نیز پشت دروازه تراکتورسازی حضور دارند.
  *پس از اینکه سرخ پوشان اولین فرصت نصف و نیمه خود را از دست دادند تماشاگران حاضر در ورزشگاه با انرژی بیشتری به تشویق پرداختند.
  *علی حمودی که محرومیتش روز گذشته طبق اعلام سازمان لیگ برطرف شد امروز در ترکیب تراکتورسازی حضور پیدا کرده است.
  *هواداران تراکتورسازی پس از گلزنی شجاع خلیل زاده او را به سبک بوندسلیگایی مورد تشویق قرار دادند.
  *نریمان جهان با بازوبند کاپیتانی اولین گل این فصل خود را زد و شروعی خوب داشت.
  *در نیمه نخست امید نظامی‌پور بازیکن گسترش فولاد در کنترل توپ دچار اشتباه شد که فراز کمالوند به شدت از این موضوع عصبانی شد.
  *در نیمه اول اولیویرا ۲ مرتبه محوطه فنی را ترک کرد که داور چهارم واکنشی به این اتفاق نشان نداد.
  *تاوارز مربی دروازه بانان تراکتورسازی پس از پایان نیمه نخست به سمت محمدرضا اخباری رفت و از او تشکر کرد.
  *آگوستو سزار هنگام رفتن به رختکن برای هواداران تراکتورسازی ادای احترام کرد.
  لینک به منبع: ورزش ۳

  گزارش خلاصه بازی استقلال تهران – ملوانان بندر انزلی

  استقلال ۲ – ملوان صفر/ استقلال صدرنشین شد
  استقلال با پیروزی ۲ بر صفر برابر ملوان در هفته دوم لیگ برتر تا پیش از بازی ذوب آهن برابر سپاهان در صدر جدول رده بندی قرار گرفتند.
  ***
  به گزارش “ورزش سه”، شاگردان پرویز مظلومی مثل بازی با سیاه جامگان بازی را طوفانی آغاز کردند و در نیمه اول دو گل زدند و چند موقعیت صد در صد گلزنی را از دست دادند. شاید این شانس امیرقلعه نویی سرمربی ملوان باشد که موقعیت های استقلال گل نشد و شکست تیمش سنگین تر نشد.
  اما با شروع نیمه دوم امیرقلعه نویی با تعویض هایی که کرد از فشار حملات استقلال کم کرد هرچند نتوانست موقعیت زیادی روی دروازه استقلال ایجاد کند تا بازی با همان نتیجه ۲ بر صفر به پایان برسد.

  استادیوم آزادی تماشاگر: ۳۰ هزار نفر
  داور:شاهین حاج بابایی، کمک ها: تورج عیوض محمدی و رحیم شاهین
  اخطار: محمدامین حاج محمدی(۱۸)،میثم مجیدی(۲۰)،امید ابراهیمی(۳۹)،روزبه چشمی(۶۱) استقلال – حسین ماهینی(۳۳)، عزت پورقاز(۳۷)، شهاب کرمی(۹۱) ملوان

  استقلال: سید مهدی رحمتی، امین حاج محمدی، هرائیر مگویان، محمدرضا خرسندنیا،خسرو حیدری(۶۶ یعقوب کریمی)، میثم مجیدی، امید ابراهیمی،روزبه چشمی، محسن کریمی(۶۰ کرار جاسم)، جابر انصاری، آرش برهانی(۸۴ ریوالدو باربوسا)
  سرمربی: پرویز مظلومی

  ملوان: حسین حسینی، عزت اله پورقاز، پژمان نوری، آرش افشین، مازیار زارع، حسین ماهینی، حسین کنعانی زادگان، محمد آبشک ( ۷۶ – جلال رفخایی)، سعید یوسف زاده (۴۶ – محمد نزهتی)، فرزاد حاتمی و عزیز معبودی (۴۶ – شهاب کرمی)
  سرمربی: امیر قلعه نویی

  شرح گل:
  ۰-۱ (استقلال ):دردقیقه ۲۹ امید ابراهیمی روی سانتر خسرو حیدری با ضربه سر زیبا دروازه ملوان را باز کرد.
  ۰-۲(استقلال): باز هم امید ابراهیمی این بار روی یک کاشته استثنایی فاصله را بیشتر کرد . او با شوتی محکم از بالای سر مدافعان ملوان تور دروازه حسینی را پاره کرد و سپس به شادی پرداخت .

  دقایق حساس:
  دقیقه ۳ :محسن‌کریمی با دروازه‌بان تک به تک شد و توپ را وارد دروازه کرد اما داور صحنه را آفسایداعلام کرد.
  دقیقه ۵ : شوت جابر انصاری را سید حسین حسینی به بیرون زد.
  دقیقه ۱۰: خسرو حیدری از سمت چپ به وسط خط دفاعی ملوات زد و شوتش با فاصله کم به بیرون رفت.
  دقیقه ۱۱ : پاس عمقی جابر انصاری به آرش برهانی رسید، او سرنگون شد اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.
  دقیقه ۱۸ : شوت عزت پورقاض از پشت محوطه جریمه با برخورد به مدافعان استقلال به کرنر رفت.
  دقیقه ۲۱: میثم مجیدی، فرزاد حاتمی را در آستانه ورود به محوطه جریمه متوقف کرد تا حاج بابایی این بازیکن را با کارت زرد جریمه کند.
  دقیقه ۲۶ : این بار محسن کریمی تعادل خود را در محوطه جریمه از دست داد ولی بازهم شاهین حاج بابایی تشخیص به خطای پنالتی نداد.
  دقیقه ۴۰ : آرش برهانی روی یک حرکت انفرادی و زیبا چند مدافع ملوان را جا گذاشت و توپش با اختلاف کم به بیرون رفت.
  دقیقه ۴۳ : شوت پورقاز از روی یک ضربه ایستگاهی با اختلاف کم به بیرون رفت.
  دقیقه ۴۴ : اشتباه مهدی رحمتی در شروع مجدد توپ را به فرزاد حاتمی رساند و این بازیکن توپ را از کنار دروازه استقلال به بیرون زد.
  دقیقه ۵۳: پاس عقی آرش افشین به فرزاد حاتمی رسید اما شوت این بازیکن به مدافعان استقلال برخورد کرد.
  دقیقه ۵۸ : بازهم یک شوت بی هذف دیگر، شهاب کرمی تازه وارد توپ را با اختلاف بسیار زیاد به بیرون زد.
  دقیقه ۵۹ : پرتاب اوت پورقاز از فاصله ۴۰ متری روی دروازه استقلال آمد اما این مازیار زارع به توپ نرسید که دروازه را باز کند.
  دقیقه ۶۱ : پاس عمقی آرش برهانی خسرو حیدری را در موقعیت خوب گل قرار داد اما مدافعان ملوان توپ را دفع کردند.
  دقیقه ۶۳ : محمد نزهتی در موقعیت تک به تک با رحمتی نتوانست دروازه را با سر باز کند.
  دقیقه ۷۲ : داور یک خطای مشکوک پشت محوطه روی جاسم کرار گرفت و این بار هم امید ابراهیمی شوت خطرناکی به سمت دروازه زد که حسینی در ۲ مرحله توپ را دفع کرد.
  دقیقه ۷۳ : آرش برهانی با دروازه بان تک به تک شد اما نتوانست دروازه حسینی باز کند و توپ به کرنر رفت.
  دقیقه ۸۳ : سانتر محمد نزهتی از جلوی پای فرزاد حاتمی رد شد و این بازیکن یک موقعیت عالی گلزنی را از دست داد.
  لینک به منبع: ورزش ۳

  گزارش خلاصه بازی استقلال اهواز – سیاه جامگان مشهد

  استقلال‌اهواز ۱ – سیاه‌جامگان ۰؛ آبی‌ها در میان بالانشین‌ها
  استقلال اهواز توانست با تک گل غلامی از روی نقطه ی پنالتی، سه امتیاز خانگی را مال خود کند.
  ***
  به گزارش “ورزش سه”، استقلال اهواز بعد از بازگشت به لیگ برتر در اولین بازی خود در قم توانست یک امتیاز را کسب کند و حال باید در اهواز اولین بازی خانگی خود را در کنار هواداران پرشورشان یک بار دیگر برگزار کند. باید دید تازه واردها به لیگ برتر در مقابل هم چه خواهند کرد.
   با گزارش زنده این بازی در ورزش سه همراه باشید.
  هفته دوم لیگ برتر، دوره پانزدهم، ورزشگاه تختی اهواز، تماشاگر: ۱۱۰۰
  داور: امید سعیدفر کمک ها: حمید سبحانی ، مهدی شفیعی
  بهروز افشار(۴۹) سیاه جامگان – مبین میر دورقی(۷۳) استقلال اهواز

  استقلال اهواز: پرویز کریمی، محسن حمیدی ، محمد اسماعیل نظزی ، سعید سالارزاده ، سعید قزل ، مبین میردورقی(۷۶ میلاد پاک پرور)، طالب ریکانی ، محمد غلامی(۹۰ مهدی اسلامی) ، سید علی حسینی ، عادل کلاه کج ، غلامعباس آشوبی(۵۸ شاهین مجیدی)
  سرمربی: سیاوش بختیاری زاده

  سیاه جامگان مشهد: محسن فروزان ، امیر تیزرو، سید میثم حسینی ، میلان یووانویچ(۸۶سعید واسعی ) ، احمد امیر کامدار ، محسن دلیر ، غلامرضا عنایتی ، امید سینک(۶۹سجاد رهبر) ، علیرضا نقی زاده ، بابک مرادی(۶۲ پیمان میری) ، بهروز افشار فروغی
  سرمربی: رسول خطیبی

  شرح گل:
  استقلال اهواز ۱-۰ : محمد غلامی از روی نقطه ی پنالتی اولین گل استقلال اهواز در لیگ پانزدهم را زد.

  شرح بازی :
  دو تیم تازه وارد شده به لیگ برتر در نیمه ی اول سعی در محک زدن یکدیگر با احتیاط کامل داشتند و موقعیت های آنها اغلبا از روی ضربات راه دور بود که عملکرد خوب دو دروازه بان اجازه ی باز شدن هیچکدام از دروازه ها را نداد.بازی در نیمه ی اول پایا پای ادامه داشت و تیمی برتری محسوسی بر دیگری نداشت.
  در نیمه ی دوم دو تیم برای سه امتیاز بیش تر جنگیدند اما تصمیم بحث برانگیز داور در مورد خطای پنالتی برای استقلال اهواز باعث شد محمد غلامی بتواند استقلال اهواز را جلو بیندازد.این تصمیم با واکنش شدید رسول خطیبی مواجه شد و سرمری گسترش فولاد به تصمیم داور به شدت معترض بود.
  استقلال اهواز توانست با تک گل محمد غلامی در انتها پیروز شود وتک گل این مهاجم شمالی  سه امتیاز شیرین خانگی را به حساب این تیم ریشه دار خوزستانی واریز کرد.

  دقایق حساس:
   دقیقه ۲ : ضربه ی راه دور غلامعباس آشوبی با پای چپ از راه دور با اختلاف به بیرون رفت.
  دقیقه ۵ : ضربه فوق العاده زیبای غلامرضا عنایتی با واکنش فوق العاده ی کریمی به کرنر رفت.
  دقیقه ۱۸ : ضربه راه دور کامدار با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
  دقیقه ۲۷ : ضربه آزاد طالب ریکانی در آغوش محسن فروزان قرار گرفت.
  دقیقه ۴۵ : ضربه ی میردورقی را محسن فروزان به خوبی در اختیار گرفت.
  دقیقه ۶۰ : ضربه ی سر محسن دلیر را پرویز کریمی با یک جایگیری مناسب در اختیار گرفت.
  دقیقه ۷۴ :ضربه ی قیچی برگردان پیمان میری را بازهم پرویز کریمی گرفت.

  بهترین بازیکن بازی : پرویز کریمی با عملکرد فوق العاده در دروازه ی استقلال اهواز باعث شد استقلال اهواز در دومین بازی نیز کلین شیت کند و زمینه ساز اصلی یروزی استقلال اهواز با یک گل باشد.

  حاشیه ها :
  * در اولین بازی استقلال اهواز حدود دو هزار نفر تا قبل از شروع بازی به ورزشگاه آمده اند.
  * جایگاه خبرنگاران به جایگاه V.I.P انتقال داده شده است.
  * فرامرز کیانی زاده ، رییس ورزش و جوانان استان خوزستان در کنار خبرنگاران حاضر شده است.
  *قبل از شروع بازی از خانواده شهدای غواص گمنام تجلیل شد.
  *غلامرضا عنایتی با سری بانداژ شده در میدان حاضر شده است.
  *امید سینگ بازیکن فصل قبل استقلال اهواز در ترکیب اصلی سیاه جامگان قرار گرفته است.
  *داور در دقیقه ۳۲ ، به مدت ۳ دقیقه بازی را تعطیل کرد تا بازیکنان بتوانندبرای ادامه ی بازی تجدید قوا کنند.
  * بازی از اواخر نیمه ی اول زیر نورافکن ها ادامه یافت.
  * بعد از گل استقلال اهواز ،ابراهیم تهامی مربی این تیم خوشحالی زاید الوصف و جابی از خود نشان داد.
  *دقیقه ۷۷ داور برای بار دوم بازی را متوقف کرد تا بازیکنان دو تیم سه دقیقه استراحت کنند.این تصمیم به دلیل دمای بالا در اهواز اتخاذ شده است.
  *کریم بوستانی ، مربی سابق استقلال تهران و همچنین استقلال اهواز در جایگاه وی آی پی نشسته است.
  *سید شریف حسینی نمانیده مردم اهواز ، ملکی مدیر عامل استقلال اهواز از نزدیک شاهد بازی هستند.
  لینک به منبع: ورزش ۳

  گزارش خلاصه بازی ذوب آهن اصفهان – فولاد مبارکه سپاهان اصفهان

  ذوب آهن ۰ – سپاهان ۱؛ سپاهان ۶ امتیازی در تعقیب استقلال
  سپاهان با دومین برد در دربی اصفهان در تعقیب استقلال در بالای جدول است و این تیم توانست ذوب آهن را شکست دهد.
  ***
  به گزارش “ورزش سه”، با گزارش زنده دربی اصفهان همراه باشید:

  هفته دوم لیگ برتر،ورزشگاه : فولاد شهر
  داور:محسن قهرمانی،کمک ها: حسن یوسفی، محمد راهی

  ذوب آهن:
  رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، هادی محمدی، اکبر صادقی، مهدی مهدی پور(احمد حسن زاده ۷۵)، احسان پهلوان، علی همام، مهرداد قنبری، دانیال اسماعیلی فر(محمد رضا حسینی ۵۷)، مهدی رجب زاده(رضا شکاری ۸۰) و کاوه رضایی
  سرمربی:یحیی گل محمدی

  سپاهان:
  شهاب گردان، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، احسان حاج صفی، وریا غفوری، میلاد سرلک (رسول نوید کیا ۷۲)، علی کریمی، فوضی موسایف(حسین پاپی۵۹)، حبیب گردانی، محمدرضا خلعتبری(وحید نجفی ۹۳) و مهدی شریفی
  سرمربی: حسین فرکی

  اخطار:

  محمدد رضا حسینی (۶۱) از سپاهان

  شرح گل:

  ۱-صفر(سپاهان)علی کریمی با پای چپ و ضربه فنی عالی دروازه ذوب آهن را باز کرد.

  بازیکن برتر:

  شهاب گردان دروازه بان سپاهان بازی فوق العاده ای برابر ذوب آهن انجام داد و چنیدن بار موقعیت های خطرناک ذوبی ها را مهار کرد . او باز هم ناجی تیمش شد تا بهترین بازیکن زمین شود.

  دقایق حساس:

  دقیقه ۸: رجب زاده کرنر خطرناکی فرستاد که گردان با مضت توپ را دور کرد البته قهرمانی خطا روی این دروازه بان اعلام کرد.
  دقیقه ۲۲:روی ارسال غفوری مدافع ذوب آهن اشتباه کرد که شریفی صاحب توپ شد اما شوت او را مظاهری مهار کرد.
  دقیقه ۳۲: روی پاس سرلک ، خلعتبری صاحب توپ شد اما مظاهری شوت او را مهار کرد.
  دقیقه ۳۸:احسان پهلوان صاحب توپ شد که شوت او را گردان برگشت داد که در ریباند اسماعیلی فرد شوت زد که باز هم گردان با واکنشی عالی توپ را به بیرون زد.
  دقیقه ۴۴: روی یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه حاج صفی شوت زد که توپ از بالای دروازه به اوت رفت.
  دقیقه ۶۲: خلعتبری پاس عالی را روی دروازه فرستاد که سرلک با بی دقتی توپ را به بیرون زد.
  دقیقه ۵۲:شوت راه گردانی در حالیکه مظاهری از دروازه بیرون آمده بود به شکل خطرناکی راهی اوت شد.
  دقیقه ۶۲:کاوه رضایی پا به توپ نفوذ کرد که باز هم گردان توپ را مهار کرد.
  دقیقه ۶۷: این بار قنبری شوتی محکم زد که گردان اجازه نداد دروازه باز شود.
  دقیقه ۷۰: حاج صفی با دریبل دو بازیکن شوت سنگینی زد که مظاهری با نوک انگشتان توپ را به کرنر زد.

  حاشیه ها :
  *نکته جالب این بازی قضاوت محسن قهرمانی است که برای این بازی انتخاب شده و با قضاوت این دیدار به فوتبال برگشته است.
  *حدود ۴ هزار نفر از هواداران دو تیم به ورزشگاه فولادشهر آمدند. سکوهای ورزشگاه به صورت مساوی بین دو تیم تقسیم شده است.
  *سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب آهن قبل از بازی به خبرنگاران و عکاسان به مناسبت روز خبرنگار گل تقدیم کرد.
  *بازیکنان دو تیم بنری در دست دارند که روی آن روز خبرنگار تبریک گفته شده است.
  * فوزیل موسی اف بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت به ترکیب سپاهان بازگشته است و در خط میانی بازی می کند.
  * قاسم حدادی فر کاپیتان ذوب آهن به دلیل مصدومیت در این بازی حضور ندارد.
  *باقریان، مدیرعامل باشگاه سپاهان با اهدای شاخه گل از خبرنگاران حاضر در ورزشگاه تقدیر کرد، همچنین آذری نیز از عکاسان تقدیر به عمل آورد.
  * در اوایل نیمه اول مجتبی حسینی که نکات فنی را به بازیکنان منتقل می‌کرد وارد زمین شد اما با تذکر داور به محوطه فنی بازگشت.
  * از سرود جدید باشگاه ذوب آهن در مراسمی که با آتش‌بازی هم همراه بود رونمایی شد.
  * قبل از آغاز بازی محسن قهرمانی سوژه عکاسی بود و عوامل حاضر در زمین با او عکس یادگاری می‌گرفتند.
  * استقبال تماشاگران ذوب آهن چندان چشم گیر نبود و سکوهای پشت دروازه این تیم خالی مانده بود در حالی که جایگاه‌ سپاهانی‌ها تکمیل شده بود و تعدادی روی چمن‌ها نشسته بودند.
  *محسن قهرمانی، داور مسابقه در اواسط نیمه اول روی یک صحنه به هادی محمدی تذکر داد که هنگام تکل دستانش را باز نکند اما دقایقی بعد روی یک شوت از سمت سپاهانی‌ها بازیکنان ذوب آهن خطای هندی را به همین دلیل پشت محوطه جریمه مرتکب شدند.
  *وقتی سوت پایان نیمه اول به صدا در آمد رحمان احمدی از روی نیمکت به سمت گردان رفت و به او خسته نباشید گفت.
  *رسول خوروش، سرپرست سپاهان و سعید آذری، مدیرعامل ذوب آهن در کنار زمین به گفت و گو پرداختند.
  *میلاد سرلک، هافبک سپاهان هنگام آغاز نیمه دوم سمت فنایی، مربی دروازه بان های ذوب آهن رفت و با او خوش و بش کرد.
  *در یک صحنه عبدالله کرمی پهلوان را متوقف کرد که گل محمدی اعتقاد داشت او با دست تپ را زده و به داور اعتراض کرد.
  لینک به منبع: ورزش ۳

  جدول رده بندی مسابقات تا پایان هفته دوم

  رده نام تیم تعداد بازی تعداد برد تعداد تساوی تعداد باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
  ۱ استقلال تهران ۲ ۲ ۰ ۰ ۴ ۱ ۳ ۶
  ۲ فولاد مبارکه سپاهان اصفهان ۲ ۲ ۰ ۰ ۲ ۰ ۲ ۶
  ۳ تراکتور سازی تبریز ۲ ۱ ۱ ۰ ۳ ۱ ۲ ۴
  ۴ سایپای البرز ۲ ۱ ۱ ۰ ۲ ۰ ۲ ۴
  ۵ استقلال اهواز ۲ ۱ ۱ ۰ ۱ ۰ ۱ ۴
  ۶ استقلال صنعتی خوزستان ۲ ۱ ۰ ۱ ۲ ۲ ۰ ۳
  ۷ ملوانان بندر انزلی ۲ ۱ ۰ ۱ ۱ ۲ ۳
  ۸ فولاد خوزستان ۲ ۰ ۲ ۰ ۳ ۳ ۰ ۲
  ۹ پدیده مشهد ۲ ۰ ۲ ۰ ۳ ۳ ۰ ۲
  ۱۰ صبای قم ۲ ۰ ۲ ۰ ۱ ۱ ۰ ۲
  ۱۱ نفت تهران ۲ ۰ ۲ ۰ ۱ ۱ ۰ ۲
  ۱۲ پرسپولیس تهران ۲ ۰ ۱ ۱ ۳ ۴ ۱
  ۱۳ راهآهن شهر ری ۲ ۰ ۱ ۱ ۲ ۴ ۱
  ۱۴ گسترش فولاد تبریز ۲ ۰ ۱ ۱ ۱ ۳ ۱
  ۱۵ سیاه جامگان مشهد ۲ ۰ ۰ ۲ ۱ ۳ ۰
  ۱۶ ذوب آهن اصفهان ۲ ۰ ۰ ۲ ۰ ۲ ۰

  جدول برترین گلزنان مسابقات

  رده نام بازیکن(ها) تعداد گل زده
  ۱ سجاد شهباززاده (استقلال تهران)، حسن بیت سعید (استقلال صنعتی خوزستان)، شجاع خلیلزاده (تراکتور سازی تبریز) و امید ابراهیمی (استقلال تهران) ۲
  ۲ غلامرضا عنایتی (سیاه جامگان مشهد)، مهدی شریفی (فولاد مبارکه سپاهان اصفهان)، آرش افشین (ملوانان بندر انزلی)، علی علیپور (پرسپولیس تهران)، یونس شاکری (پدیده مشهد)، حسین بادامکی (پدیده مشهد)، هادی نوروزی (پرسپولیس تهران)، میلاد محمدی (راهآهن شهر ری)، سید امین منوچهری (راهآهن شهر ری)، ماتیاس چاگو (فولاد خوزستان)، مهدی بدرلو (فولاد خوزستان)، حسین مرادمند (پدیده مشهد)، جلال الدین علی محمدی (صبای قم)، حسین ابراهیمی (فولاد خوزستان)، میلاد میداوودی (سایپای البرز)، جواد نکونام (سایپای البرز)، عباس بوعذار (نفت تهران)، مهدی طارمی (پرسپولیس تهران)، سامان نریمان جهان (تراکتور سازی تبریز)، داریوش شجاعیان (گسترش فولاد تبریز) و علی کریمی (فولاد مبارکه سپاهان اصفهان) ۱

  درباره علیرضا ایزدی

  به نام خداوند جان و خرد، کزو برتر اندیشه بر نگذرد. علیرضا ایزدی هستم. 15 سال دارم و در شیراز زندگی میکنم. امیدوارم که بتونم با این سایت همکاری خوبی داشته باشم. والسلام.
  این نوشته در ورزشي ارسال و , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
  117 بازدید

  4 پاسخ به لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس)، هفته دوم / برنامه مسابقات، خلاصه ای از هر بازی، جدول مسابقات و …

  1. خادم پايگاه می‌گوید:

   سلام علیرضا جان.
   تا اینجا از شما ممنونم، البته میدونم که بازیها رو هم قراره که انشا الله پوشش بدی و لابد میدونی که الگوی کار هم جدول هفته ی اوله دیگه.
   راستی، یه سؤال:
   البته این سؤال و نقد به سایتهای بزرگ ورزشی مثل ورزش سه هم وارده.
   ببین، اینکه فعلاً استقلال تو لیگ اوله درست ولی چرا مثلاً الآن سیاه جامگان آخر نیست؟.
   خب اگه استقلال بردش از سپاهان و ملوان چربتره، خب این معنیش این میشه که یعنی سیاه جامگان هم از بقیه بدتر باخته دیگه.
   یا مثلاً چرا پدیده بالاتر از راه آهنه وقتی هر دو شون دست به کار بزرگی زدن و تو خونه های پرسپولیس و فولاد، یه تساوی با ارزش دو به دو گرفتن؟.
   از اونور هم به نظرم پرسپولیس و فولاد باید یه رده داشته باشن و این قانون در مورد صفر صفر کرده های میهمان و میزبان هم باید صدق کنه که نمیکنه؟.
   البته هفته های دیگه این جدول خیلی تغییر خواهد کرد و جاها درست خواهند شد اما به هر حال، جدول این هفته هم مهمه دیگه، مگه نه؟.

   • علیرضا ایزدی می‌گوید:

    عرض سلام و احترام خدمت شما آقای حسنی و تشکر به خاطر دیدگاهتون به این مطلب.
    در خصوص اینکه الگوی هفته اول یه کمی با این مطلب تو سرنوشتار هاش فرق داشت درست فرمودید، ولی هرچی فکر کردم که به جای عبارت فعلی چی بذارم به نتیجه نرسیدم، آخه اگر بذارم جدول رده بندی مسابقات تا پایان هفته دوم که دروغ گفتم، چون اعداد و ارقام این جدول مربوط به هفته اول هست.
    اگر هم بگم که، آهان، راستی الان یه چیزی به ذهنم رسید. فقط خواستم همینجا عرض کنم که یعنی همین الان به ذهنم رسید.
    داشتم عرض میکردم، که البته دیگه خیلی مهم نیست. ولی اگر هم میذاشتم جدول رده بندی مسابقات تا پایان هفته اول که چون قرار بود بعدا دوباره بروزش کنم جور در نمی اومد.
    ولی الآن به ذهنم رسید که سر نوشتارش رو با توجه به موقعیت تغییر بدم. یعنی الان بنویسم جدول رده بندی مسابقات تا پایان هفته اول، بعد از مسابقات امشب بنویسم جدول رده بندی مسابقات تا پایان شب اول هفته دوم.
    فرداشب هم که دیگه تبدیلش کنم به جدول رده بندی مسابقات تا پایان هفته دوم.
    وای که چقدر نوشتم جدول رده بندی مسابقات! خخخ
    در خصوص سؤال و نقدتون هم عرض کنم که برای این سیاه جامگان مشهد در رده آخر جدول نیست که گل زده بیشتری نسبت به استقلال اهواز و ذوب آهن داره، در حالی که تفاضل گلشون برابره.
    راجع به تیمهایی که کاملا شرایط یکسانی از نظر آمار جدولی هم دارند عرض کنم که بعد از امتیاز و تفاضل گل و گل زده، حد اقلش بنده که میزبانی و مهمانی رو ملاک قرار میدم و تیمهای مهمان بالاتر قرار میگیرن.
    باز بین تیمهای مهمان، تیمی که حریفش سال گذشته رتبه بهتری داشته بالاتر قرار میگیره.
    پس پدیده مشهد که با پرسپولیس به تساوی رسیده، چون پرسپولیس از فولاد خوزستان پارسال رده اش بدتر بوده، پایینتر از راهآهن قرار گرفته.
    درسته روش چرتی هست، ولی دیگه روش بهتری پیدا نکردم و همین رو ملاک قرار دادم. ان شاء الله که تو هفته های آینده مجبور نشیم از این روش استفاده کنیم!
    راستی، اگر نقد دیگه ای داشتید، ممنونتون میشم که اعلام بفرمایید که اصلاح کنم و دیگه هم تکرار نشه.
    پیروز و سربلند باشید، التماس دعا، یا حق.

  2. خادم پايگاه می‌گوید:

   سلام علیرضا جان.
   به سلامتی پرسپولیس ترکوند که!/خخخ.
   آخه لیگ شروع شد که اینا شروع کردن؟!.
   ولی خودمونیمااا، پرسپولیس همه ی بازیهاشو میبازه به جز با استقلال تهران که میاد با امثال سوشا مکانی امیر ادعا رو دوبله سوبله میکنه…
   منتظر گزارشتون هستم، هرچن هنوز ظاهراً ورزش سه گزارش نزده.

  3. علیرضا ایزدی می‌گوید:

   عرض سلام خدمت شما آقای حسنی.
   وای که چقدر امروز صبح نوشتم و نوشتم واسه جواب نظرتون، ولی، آخ آخ آخ. کی حال داره از اول بنویسه اون همه جمله رو؟
   مخلص کلام رو میگم تموم بشه بره.
   از بابت باخت پرسپولیس متأسفم و امیدوارم تو بقیه بازیها این اتفاق تکرار نشه.
   تیم شما هم مثل اینکه داره میبره و تبریک عرض میکنم، ولی تو سرخآبی تبریز قرمزها بردن. ان شاء الله تو سرخآبی تهران هم همین اتفاق بیفته.
   در خصوص اینکه پرسپولیس میبازه و میبازه و بعد تو دربی مقابل آقای قلعه نویی پیروز میشه هم عرض کنم که متأسفانه ایشون الان تشریف ندارن که چهارمین دربی پیاپی رو هم ببازن، ولی آقای پرویز مظلومی که ششتایی هم تشریف دارن هستن که این افتخار رو بهشون بدیم. خخخ
   در کل باید دید چه خواهد شد. پرسپولیس میتونه اول یا حد اقل دوم یا سوم بشه یا اینکه باز قراره اعصاب هوادارها رو خرد کنن آقایون.
   تو مطلب مربوط به لیگ هم اگر ایرادی بود حتما اشاره کنین که اصلاح کنم.
   پیروز و موفق باشید، التماس دعا، یا حق.

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  پربازدیدهای هفته

  مطالب پربازدید