همه چیز در مورد نظرسنجی تعیین مفید بودن پایگاه/ پاسخ به شبهات و اتهامات، احترام برای شعور شما و آبروی خودمون

سلام به همه ی دوستان عزیز بازدید کننده، اعم از موافق و مخالف، دوست و دشمن!/خخخ و خلاصه رفیق و غیر رفیق دیگه!.
اولاً عذر میخوام به خاطر اینکه این نظرسنجی مون خراب شد، به همین خاطر هم میخوام تو این مطلب، ضمن عذرخواهی به خاطر این موضوع، توضیحاتی هم تقدیم کنم که انشا الله به شعور شما و همچنین آبروی خودم احترام گذاشته باشم.

منتها قبلش، اجازه بدین یه نگاه به نظرسنجی بندازیم:

این پایگاه رو چقدر مفید میدونین؟

list of 4 items nesting level 2
هرگز! (۴۷%, ۱۸ Votes)هرگز! (۴۷% | ۱۸ Votes)
زیاد؟ (۲۹%, ۱۱ Votes)زیاد؟ (۲۹% | ۱۱ Votes)
خیلی زیاد؟ (۱۶%, ۶ Votes)You Have Voted For This Choice – خیلی زیاد؟ (۱۶% | ۶ Votes)
کم؟ (۸%, ۳ Votes)کم؟ (۸% | ۳ Votes)
list end nesting level 2

حالا اجازه بدین، در قالب سؤال و جواب، به طور شفاف در این رابطه اطلاع رسانی کنم تا انشا الله هر کدوم از عزیزان به سؤال خودشون جوابی رو که میخوان بگیرن.

سؤال اول:
عیده ی نظرسنجی اولش از کجا شروع شد؟.
ببینین دوستان، راستش، این پیشنهاد رو اولش آقای احمد فتحی البته به صورت جسته و گریخته تو یکی از کنفرانسهای تلفونی که چند هفته ی قبل داشتیم داد و گفت/ پایگاه شما یه پایگاه منفور بین بچه هاست یا لا اقل محبوبیتی بین بچه ها نداره و تو موضوعات مختلف هم میبینی که تو رو تنها میذارن.
من البته بهشون توضیح دادم که اینجور نیست و بالاخره ما هم خواننده های خودمون رو داریم منتها اونا میان بازدیدشون رو میکنن و میرن و کاری به مسائل حاشیه ای ندارن.
البته اگه بخواین من یه نظرسنجی راه میندازم تا شما هم متوجه این موضوع بشین.
ایشون هم استقبال کردن.

سؤال دوم:
برداشت خود شما از راه انداختن این نظرسنجی در نهایت چیه؟.
واقعیت اینه که به نظرم راه افتادن نظرسنجی، برای پایگاه اینترنتی ای که به خاطر ورود به مسائل مختلفی مثل دفاع از حریم ولایت و امامت و نوع نگاه مذهبی سیاسیش دارای رأی منفی قابل توجهیه، هرگز کار درستی نبوده و نیست.
ببینین، وقتی شما مخالفینی دارین که اونا دارای دستگاه قدرتمند تبلیغاتی ای هستند که راحت شما رو متهم به آوردن دین جدید میکنند و همچنین دارای دشمنان قسم خورده ای هستید که به خاطر مسائل شخصی و انتظاراتی که از شما داشتند و به اون انتظاراتشون نرسیدند و قسم خوردند که شما رو در بین دیگران تخریب کنند، انجام نظرسنجی ای به این شکل، بسیار نابخردانه و تصمیمی ناپخته به نظر میرسه.
چنین نظرسنجی ای، با هر نتیجه ای در نهایت برای یک پایگاه اینترنتی مضره.
چون شما اولاً آراء منفی ای دارین که هر کدومشون کمک میکنن که مقبولیت شما در نزد مخاطبینتون به خطر بیفته.
یعنی افرادی که مخاطب پایگاه اینترنتی شما نیستن، با اطلاع از اینکه شما یه نظرسنجی گذاشتین، میرن دوستانشون رو که شاید اصلاً پایگاه اینترنتی شما رو نمیشناسن رو میارن تا به شما رأی منفی بدن.
به علاوه، اگه یه خورده بیتقوا هم باشن، میتونن با استفاده از فیلترشکن یا برنامه هایی که آیپی اونا رو تغییر میده، در نتیجه ی نهایی نظرسنجی دست ببرند.
حالا در این بین دوتا اتفاق میفته:
یا شما نظرسنجی رو به نفع خودتون پایان یافته میبینین و یا به ضرر خودتون.
اگر این نظرسنجی با رأی مثبت به شما تموم بشه، خیلی راحت به شما انگ تغلب در نظرسنجی رو میزنن و اگه این نظرسنجی به ضرر شما تموم بشه هم اتهام عدم مقبولیت توسط بازدید کنندگان رو به شما میچسبونن و میگن/ فلانی و فلان سایت یا پایگاه اینترنتی، حتی مخاطبینش هم قبولش ندارن!.
در نتیجه، این طرح از اولش هم شکست خورده بود.

سؤال سوم:
آیا تا حالا تو نظرسنجیهای پایگاه های اینترنتی مخصوص نابینایان از این مشکلات پیش اومده بود؟.
این سؤال هم شاید بتونه به ما کمک بیشتری تو درک فضاسازیهای اخیر بکنه.
قدیمیترها، یعنی دوستانی که سال گذشته هم تو فضای مجازی بودن میدونن که اولاً سایت ایستگاه سرگرمی جناب آقای درفشیان، مدیر فعلی انتشار مطالب سایت گوش کن هم سال قبل یه نظرسنجی برگزار کرد که محتوای اون نظرسنجی این بود که مخاطبین سایت از چه نوع مطالبی بیشتر خوششون میاد اما نتیجه ی اون نظرسنجی هرگز اطلاعرسانی نشد.
چرا؟، به هر دلیل که البته به خودشون مربوطه اما من یکی لا اقل به یاد ندارم که تو این موضوع حرفی پشت سرشون زده بشه.
سایت نابینایان توانای آقای حسن ذو الفقاری هم قبلاً یه نظرسنجی برگزار کرد که تقریباً شرایط مشابه ما رو داشتن و تا مدتها اصلاً قسمت رأی دادن یا ثبت نظر افزونه شون کار نمیکرد اما خب درستش کردن و اون نظرسنجی به خوبی و خوشی انجام شد.

سؤال چهارم:
با توجه به اینکه به هر حال، این افزونه داره تو سایتهای دیگه کارش رو به خوبی انجام میده، آیا امکان این وجود نداره که شما نظرسنجی تون رو تمدید یا از اول برگزار کنین؟.
خیر، علت اینکه من این نظرسنجی رو تکرار نمیکنم و ادامه نمیدم این بود که متوجه شدم باید عطای این کار رو با توجه به هجمه ها ای که به ما و پایگاه شد، به لقاءش بخشید و همین استقبال حدود دویست تا چهارصد بازدید روزانه ی شما بازدید کنندگان گرامی، خودش بهترین ملاک برای قضاوت بنده و انشا الله بقیه ی ناظرین گرامی خواهد بود.
به هر تقدیر، بازدید پایگاه کشور عشق، همین پایگاه، با این حد از مشارکت، به مراتب پایینتر از سایتهای پر طرفدار و مخاطب گوش کن و شب روشنه اما کم مخاطب ترین سایت و پایگاه اینترنتی در نزد افراد نابینا و کلاً کم بازدید ترین سایت نابینایی نیست و جایگاهش کاملاً مشخصه.

سؤال پنجم:
آیا در راستای این نظرسنجی، مزاحمتهایی هم برای شما به وجود اومد یا خیر؟.
برای پاسخ به این سؤال باید اینجوری بنویسم که متأسفانه ساعت حدود دوازده و ربع نیمه شب جمعه، ی هفته ی گذشته، جناب آقای احمد فتحی دوست عزیزی که سال گذشته مسؤولیت حمله ی بد افزاری به این پایگاه رو داشتند، مثل خیلی از زمانهایی که با من تماس میگرفتند و من رو به جمع دوستانشون در کنفرانس تلفونی میبردن، با من تماس گرفتند و نسبت به بنده اظهار دلتنگی کردند و فرمودند که من و دوستان مون دلمون برای شما تنگ شده و تقاضا داریم که اگه میشه به کنفرانس ما تشریف بیارین اما وقتی که به اونجا رفتم، دوست دیگه ای به نام محمدجواد جمشیدیان که ظاهراً از تهران بودند و اینجوری که آقای فتحی میگفتند، در زمینه ی رایانه و مسائل از این قبیل تخصصهایی داشتند رو روی خط آوردند و با لهنی مؤدبانه انواع اتهامات رو بر علیه من قرائت فرمودند که تغلب در نظرسنجی، دست بردن در آراء مسدود کردن نظرسنجی و غیره از جمله ی اونها بود و با لهنی تمسخر آمیز اظهار فرمودند که حیف شد، من میخواستم سایت شما رو به حاشیه ببرم با رأی منفی ای که به شما میدم و همچنین به کمک دوستانم و حتی با چند نفر هم که اصلاً سایت شما رو نمیشناخت تماس گرفتم که سایت شما رو بازدید کنند و در نظرسنجی هم شرکت کنند اما متأسفانه اونها هم نتونستن در نظرسنجی شرکت کنند!.
ایشون ادامه دادند که من به سایت شما رأی منفی میدم چون شما تو سایتهای مختلف با بچه ها بحث میکنین ولی نفرمودند که فعالیتهای من در سایتهای دیگه چه ارتباطی با سایت کشور عشق داره.
البته ایشون اضافه کردند که من از سایت شما راضی نیستم چون سرش رو مثل سایتهای دیگه ی مذهبی نمیندازه پایین و فقط کار خودش رو نمیکنه و به همه چیز اعتراض میکنه!.
ایشون این رو هم گفتند که اگر سایت شما واقعاً مذهبی بود، مثل مراجع تقلید که پذیرفتند که باید به سلایق جوونها احترام گذاشت مدام وارد حاشیه نمیشد!.
البته ایشون نفرمودند که اگه واقعاً مراجع تقلید به مسائل روز کاری ندارند پس چرا خود ایشون بارها به حضرت آیت الله مکارم شیرازی به خاطر نظرشون در مورد خدمات اینترنتی ۳g تو صحبتهایی که با هم داشتیم حمله ی لفظی کردند و ایشون رو انسانی نا آگاه از مسائل جامعه خطاب کردند!.
یا چرا حضرت آیت الله خاتمی، امام جمعه ی محترم تهران رو به خاطر اونچه که ایشون اشتباه لفظی ایشون در تلفظ نام ۳g که گفتن ۳۰g که البته از رادیوهای بیگانه شنیدن مورد تمسخر قرار دادن!.
یا چرا کنفرانسهای ایشون گاهاً وسیله ای برای تمسخر حضرت آیت الله جنتی امام جمعه ی محترم تهرانه و اینکه گاهی هم تو کنفرانسهای تلفونی ایشون صحبتهایی از پایان اسلام در چند سال آینده به میون میاد که با خوشحالی تمام هم توسط بعضی از شرکت کنندگان این موضوع مطرح میشه؟!.
البته من خیلی کوتاه به ایشون عرض کردم که نظر منفی ایشون هم قابل احترامه اما یادم نمیاد من آغازگر منازعه ای بوده باشم.

سؤال ششم:
شما از کی متوجه خرابی افزونه شدید؟.
راستش این افزونه کارش جوریه که وقتی من یه رأی بهش میدم، دیگه نه با اون مرورگری که باهاش رأی دادم و نه با مرورگری دیگه، نمیتونم کنترلش کنم که این کار میکنه یا نه.
برای همین، وقتی اولین نفری بودم که رأی دادم، علناً کنترلش رو از دست دادم و خودم هم نمیدونستم که اینجور میشه.
اما خب روز فک کنم دوشنبه بود که زنگ زدم به آقای خوشی و تو صحبتهایی که داشتیم، ازشون خواستم که چک کنن ببینن این کار میکنه یا نه، ایشون هم گفتن مشکلی نداره.
روز سه شنبه هم که آراء منفی به اینجا سرازیر شد، معلوم بود که کار میکرد.
البته من سه شنبه شب، زنگ زدم به آقای فرهمند از دوستانم و ایشون هم وقتی چک کردن، گفتن برای ایشون کار نمیکنه و من هم چون به ایشون گفتم که مطمئنین که رأی ندادین، ایشون فرمودند که مطمئن نیستم چون پسر برادرم میان اینجا و سایتهای نابینایی رو رصد میکنن و ممکنه ایشون رأی داده باشن که خب من هم برام جای شکی باقی نموند دیگه.
رأیها تا فک کنم چهارشنبه شب داده میشدن تا اینکه آقای محمدعلی محمدی که ازشون خواسته بودم تو نظرسنجی شرکت کنند، این ایمیل رو برام فرستادند:

«با عرض سلام و احترام. ظاهرا مشکلی در نظرسنجی وجود داره: بنده موفق به
شرکت در نظرسنجیتون نشدم! وقتی وارد قسمت مربوط به نظرسنجی میشم فقط
گزینه ها رو به صورت یک نوشته عادی میبینم که با علامت بولیت در ابتدای
هر خط از هم جدا شدن اما هیچ گونه دکمه ای برای انتخاب وجود نداره! حالا
دو احتمال وجود داره.
۱- اینکه آیپی بنده توسط مدیر سایت مسدود شده یا تنظیماتی در سایت اعمال
شده که امکان شرکت در نظرسنجی رو از بنده میگیره!  البته این فرض
نمیتونه درست باشه چون در این صورت دیگه ارسال ایمیل و دعوت به شرکت در
نظرسنجی معنی نداشت!
۲- افزونه ای که برای نظر سنجی انتخاب شده برای امنیت بیشتر از شرکت مجدد
یک آیپی در نظرسنجی جلوگیری میکنه. خب در این حالت به گفته ی اهل فن: چون
هرکدوم از شرکتهای i s p یک آیپی مشخص دارن بنابر این مثلا منی که با
آیپی شرکت مخابرات اومدم شرکت کردم این حق رو از باقی کاربرا گرفتم! به
عبارت دیگه علت این که من نتونستم در نظرسنجی شرکت کنم این هست که یکی
دیگه قبل از من با استفاده از اینترنت شرکت مخابرات  در نظرسنجی شرکت
کرده ! اگر این فرض درست باشه میشه اینطور نتیجه گرفت که مثلا آقای x اگر
با اینترنت همراه اول در نظرسنجی شرکت کنه دیگه هیچ کس نمیتونه با
اینترنت همراه اول شرکت کنه! البته منم نمیدونم که این حرف چقدر میتونه
درست باشه! اینا رو هم بر اساس صحبتهایی که با بعضی از دوستان داشتم و به
خاطر احساس وظیفه اینجا گفتم ! پیشنهاد میکنم حتما پیگیریهای لازم انجام
بشه چون اینجوری خیلیا نمیتونن در نظرسنجیتون شرکت کنن و طبیعتا آماری هم
که شما به دست میارید اعتبار چندانی نخواهد داشت.
یا علی»

البته از اون به بعد بود که دیگه رأیی هم برامون ارسال نشد.
شاید بشه حدث زد که این افزونه تا چهارشنبه شب کار میکرده.

سؤال هشتم:
به نظر شما، آیا به طور کلی عیب این افزونه چیهاست؟.
الف/ اینکه بعضی وقتها مثل الآن از کار میفته.
ب/ با نسخه ی موبایل نمیشه رأی داد؛ همونجوری که دوستان تو دیدگاه های نسخه ی موبایل مون راه افتاد/لطفاً تو نظرسنجی هم شرکت کنید و قسمت دیدگاه ها گفتن ضمن اینکه تلفونی هم همین حرف رو یکی از دوستان فرمودن.
ج/ اینکه با فیلترشکن میشه تو این نظرسنجی تغلب کرد.
د/ اینو هم نباید پنهان کنم که امکان دست بردن تو این نظرسنجی هست!.
ببینین، این یه واقعیته و باید این رو خیلی شفاف بنویسم چون دوستان سایتهای دیگه هم این رو دارن و خوب میدونن که تو قسمت ویرایش نظرسنجی میشه عددها رو کم و زیاد کرد و خب حالا که ما میدونیم چرا شما ندونین؟.
به نظرم هرکی تو این نظرسنجیها شرکت میکنه، باید بدونه که تا به سایت یا پایگاه اینترنتی برگزار کننده اعتماد نداشته باشه، شرکتش تو این نظرسنجی، امری بیهودهست.

سؤال نهم:
شما که لا اقل از بامداد جمعه که با آقای فتحی و دوستانش صحبت کردید و فهمیدید که این افزونه کار نمیکنه، چرا تعمیرش نکردید و یا لا اقل برش نداشتین؟.
اینکه چرا تعمیرش نکردیم به این خاطر بود که دیدیم این نظرسنجی بیشتر از یه نظرسنجی معمولی و عادی حاشیه ساز شده! بنابر این ترجیح دادیم حالا که این همه حرف از بی اعتمادیه و حاشیه سازی شده، همون بهتر که حالا که خراب هم شده دیگه درستش نکنیم چون دوستان میفرمودند/ گفته میشه تو چون سه شنبه شب دیدی رأی منفیت بالاست، خرابش کردی و خودت داری تو رأیها دست میبری و عمداً هم گزینه ی مثبت رو بالا نمیبری تا خیلی تابلو نشه!.
گفتیم وقتی تو سایتهای دیگه هم از این مشکلات و یا به هر حال مسائل شبیه به این شده و اتفاقی نیفتاده، چرا من به این نظرسنجی توجه کنم که اگه هر نتیجه ای به وجود بیاد برای ما یه اتهام درست بشه؟!.
اما اینکه جمعش نکردیم هم علتش این بود که قرار بود این تا ساعت دوازده شب یکشنبه، شونزده آذر ماه کار کنه و خب اگه زودتر از موعد برش میداشتیم، بعد همینها میگفتن که اینا هم تغلب کردن، هم دست بردن، هم مسدود کردن و هم ترسیدن و جمعش کردن!/خخخ گفتیم دیگه این آخری رو بهمون نسبت ندن دیگه!.

سؤال دهم:
منتقدین شما میگن چون این افزونه داشت رأی بالای منفی شما رو نشون میداد، خرابش کردین و بعد توش دست آوردین تا ضایع نشین، پاسخ شما چیه؟.
ببینین، این افزونه یکشنبه، نه آذر ساعتهای دو و سه یا یه خورده زودتر راه افتاد و اولین گزارش خرابی هم چهارشنبه شب یا بامداد پنجشنبه به ما رسید.
گفتم، اگه زودتر خراب شده، من خبر ندارم چون من رأیم رو همون بامداد یکشنبه دادم و دیگه عملاً نمیتونستم سالم بودنش رو چک کنم و خب این تا چهارشنبه شب و قبل از اینکه اون ایمیل بیاد، کار میکرده چون رأی اومده اما از اون به بعد دیگه متوقف شده.
اما در مورد آراأ منفی هم اکثر این آراأ تو عصر سه شنبه اومدن و قبل از اون، حد اقل تا دوشنبه شب آراأ منفی خیلی کم بودن و حتی کمتر از آراأ خیلی زیاد بودن و این یعنی همه چیز تا قبل از اون چند ساعت به نفع ما بود.
البته فکر میکنم چون من یاد داشت برنداشتم از اون آراء و این تصور ذهنیمه.
ولی ما تو آخرین روز هم یک رأی منفی داشتیم و آراأ منفی از هفده به هجده رسیدن و این نشون میده که به هر حال اون دوستان هم رأیشون ثبت شده دیگه.
مشکل اینجاست که اونا میگن در صد رأی هرگز مفید نبودن این سایت یا پایگاه، تو اون چند ساعت سه شنبه به هفتاد در صد رسیده اما بعد به یک باره پایین اومده که باید به دوستان عرض کرد که همینجور که تو چند ساعت یک دفعه رأی منفی اومده بالا و شده هفتاد در صد، خب ممکنه همینجور هم بیاد پایین دیگه!.
البته خداییش رصدهای من میگن که آراأ منفی یهویی بالا رفت و تدریجاً پایین اومد.
یعنی تو سه شنبه، تقریباً هرچی رأی میومد، منفی بود!.
قبول کنین اینکه ما فکر کنیم هرکی سه شنبه به ما رأی داده رأیش منفی بوده هم خیلی غیر قابل قبوله و میتونه خبر از سازماندهی آراأ توسط افراد بیرونی مخالف ما بده اما این یه نظرسنجی بوده و ما نباید به کسی یا کسانی تهمت بزنیم و اونها رو متهم کنیم.
از سهشنبه شب به بعد، همه ی گزینه های ما رأی آوردن که رأی هرگز و منفی اومدن پایین و حتی خود رأی هرگز هم رأی داشته که از هفده رسیده به هجده و حتی کم مفید بودن پایگاه هم رأی داشته منتها رأی زیاد مفید بودن رفته بالا و حتی بسیار زیاد مفید بودن پایگاه مون تو رأیگیری سوم شده!.
من اگه میخواستم این رأیگیری رو فرمایشی کنم نمیزدم این افزونه رو خراب کنم، میذاشتم بقیه رأیشون رو بدن و خودم هم رأیمو به گزینه ی خیلی زیاد مفید بودن پایگاه میدادم!.
البته رأیی که افزونه رو از داخل مدیریت میکنه!.
فکر هم نمیکنم کسی شاکی میشد چون تو همه ی سایتها معمولاً نظرسنجیها به نفع اون سایت برگزار کننده میشن!.

سؤال یازدهم و آخر:
آیا شما این نظرسنجی رو تا چه حد قبول دارین؟.
راستش من از این نظرسنجی درسهای زیادی یاد گرفتم.
۱٫ این نظرسنجی هرجای دیگه و تو هر سایت یا پایگاهی پیاده میشد و همین اتفاقات هم میفتادن، این همه حاشیه سازی نمیشد.
کما اینکه نتیجه ی نظرسنجی سایت جناب درفشیان هرگز اعلام نشد و صدایی هم از کسی در نیومد و اینکه نظرسنجی سایت آقای ذو الفقاری عزیز هم تا مدتها خراب بود اما بحثی نبود و همه به صداقت و پاکی ایشون اذعان داشتیم و داریم و کمترین شکی هم ایجاد نشد حتی تو بعضی از سایتهای دیگه هم که نظرسنجی شد، با اینکه حتی یک رأی منفی هم ثبت نشد، اما کسی صداش هم در نیومد و همه با اعتماد پذیرفتیم که آقا جون!، خب کسی رأی نداده و ثبت هم نشده و همه برادرانه این موضوع رو پذیرفتیم اما نمیدونم چرا تو این پایگاه، با وجود اینکه افزونه خراب میشه و تا قبل از خرابی، آراء تو چند ساعت یهویی منفی میشن، بعد تدریجاً تعدیل میشن و بعد افزونه از کار میفته، باز همه انگشت اتهام رو به سمت ما میگیرن!.
۲٫ یاد گرفتم که رهبر معظم انقلاب کار درستی میکنن و کردن که اجازه ندادن تو این کشور رفراندوم تعیین مقبولیت مجدد جمهوری اسلامی صورت بگیره و رفراندوم رو همون حضور پر شکوه ملت در صحنه های روز قدس و بیست و دوم بهمن و انتخاباتهای مختلف میدونن چون اولاً این امور دارن تقریباً هر سال چند بار انجام میشن و بعد هم اینکه سری رو که درد نمیکنه دستمال نمیبندند.
۳٫ یاد گرفتم که ما یه جورایی جنبه ی نظرسنجی رو نداریم.
همه ی نظرات محترم اما اینکه ما از یه چیزی صد در صد خوشمون بیاد و یا صد در صد بدمون بیاد، غیر حرفه ایه.
احمد فتحی عزیز از من پرسیدند که اگه از شما میپرسیدند که نظر شما در مورد سایت فلان که اعضاشون و مدیرشون از شما بدشون میاد با همین گزینه ها میپرسیدند شما چی جواب میدادید؟.
من بهشون گفتم که من به گزینه ی زیاد یا خیلی زیاد رأی میدادم چون این سایت با بازدید بالا، برای بچه ها مفید بوده منتها خب اینکه به مقدسات ما توش توهین میشه تو ذوق میزنه و الا که مشکل دیگه ای توش نیست.
بعد ایشون گفتند که آیا این رأی شما رو که اون سایت رو کافر خونه نامیدین و خواستین بچه ها تحریمش کنن تناقض نداره؟ گفتم/ خیر!.
این سایت بسیار مفیده برای بچه ها منتها این هم ایرادشه.
من میگم این سایت خیلی مفیده منتها این عیب هم داره و اینکه این عیبش به این حسنش میچربه و اگه این عیبش مرتفع بشه دیگه هیچ مشکلی نخواهد داشت.

خب، حالا اگه سؤالی باقی مونده، من در خدمتم و خواهش میکنم بدون توهین به همدیگه با هم حرف بزنیم/متشکرم.

درباره خادم پايگاه

به نام خداي امام و شهدا. اسمم محمد حسنيه. تاريخ تولدم، سي و يك خرداد هزار و سيصد و شصت و هشته. يعني دقيقا هيوده روز بعد از رحلت امام به عرش سفر كرده به دنيا اومدم!. خودم كه فكر ميكنم خداوند منو به خاطر خدمت به نايب امام زمانم، امام خامنه اي به اين دنيا فرستاده. نابينام. لیسانس تاریخ از دانشگاه پيام نور شهرستان اوز استان فارس. از اونجايي كه عشقم امام و شهدا و رهبر قهرمان، بصير، صبور و ابلفضليم امام خامنه اي بوده و هست، تصميم به انتخاب اين رشته ي دانشگاهي گرفتم و الآن هم تو اين پايگاه در خدمت شمام. من هميشه اين احساس رو داشته و دارم كه اگه ما تاريخو بخونيم و به ديگران هم ياد آور بشيم، ميتونيم جواب خيلي از مسؤوليتها، از جمله داشتن تعهد نسبت به حفظ ارزشها و پاسداري از اين انقلاب عزيز، كه حاصل خون شهداي عزيز‌مون و خون دلهاي بهترين مردم تاريخ بشريته، يعني مردم تاريخساز و حماسه آفرين ايران سربلند رو بديم. اميدوارم تو انجام اين وظيفه، به ياري خدا و تلاش فردي خودم، به علاوه ي ديدگاه هاي مصلحانه ي شما بازديد كننده هاي فهيم و باشور و شعور موفق باشم... راه های ارتباط با این کمترین: ایمیل: mohammad.hassani90@gmail.com شماره ی تماس: 09175586066 آیدی اسکایپ: mohammad.hassani68 ما همان نسل جوانيم كه ثابت كرديم، در ره عشق، جگردارتر از صد مرديم. هر‌كجا بوي خميني به سر افتد ما را، دور سيد علي خامنه اي ميگرديم...
این نوشته در متفرقه ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.
146 بازدید

4 پاسخ به همه چیز در مورد نظرسنجی تعیین مفید بودن پایگاه/ پاسخ به شبهات و اتهامات، احترام برای شعور شما و آبروی خودمون

 1. احمد فتحی می‌گوید:

  درود.
  من کی به شما گفتم دلم یا دلمون برات تنگ شده؟ من فقط به این دلیل بهتون زنگ زدم که در باره نظر سنجیتون توضیح بدین.
  اگه هم توی هفته های اخیر بهتون زنگ میزدم واسه این بود که فضای کنفرانسمون اوض بشه و به قول معروف یه خورده بخندیم.
  ولی بازم میگم که به نظر من تعداد افرادی که این سایت رو قبول دارن خیلی پاعینه. اینو از کامنت هایی که میذارن میشه فهمید.

 2. خادم پايگاه می‌گوید:

  سلام آقای فتحی عزیزم.
  فک کنم این اولین دیدگاه رسمی شماست که تو این پایگاه مینویسین، بنابر این، به پایگاه خودتون خوش آمدین.
  از شما به خاطر اظهار لطفتون متشکرم.
  خدا میدونه من نگران این بودم که دوستان از من قبول نکنند که آقای فتحی افرادی رو که با خودشون هم عقیده نیستند رو مسخره میکنند که الحمد ل الله خودتون وسیله ی باور پذیری این نظریه رو فراهم کردین.
  بنابر این، از شما متشکرم.
  اما به نظرم اگه اینجور بود، شما از آقای … تقاضا نمیکردید که به این پایگاه دیداس بزنند و همچنین درخواست نمیکردین که بعضی از مطالب رو تو این پایگاه قرار بدیم.
  ولی به هر جهت، شما میتونین از طریق مشاهده ی جزءیات آمار که یه لینک زیر مشاهده ی آمار اینجاست، خودتون به نتیجه برسین که اینجا وضعیتش چه جوریه.
  من، به رأی منفی شما احترام میذارم ولی قضاوت در مورد نیات تون رو به دوستان هم پایگاهی وا میگذارم.
  بذارین برای شما یه داستان کوتاه هم تعریف کنم:
  میگن عمرو بن عبدوهود، دلاور لشکر کفر به مصاف حضرت علی (ع) که یه نوجوون سیزده ساله بود رفت، تو جنگ خندق یا همون احزاب.
  حضرت علی (ع) نصیحتش کرد و گفت/ ببین عمرو، اگه فک میکنی محمد (ص) پیغمبر خداست، از جنگیدن باهاش امتناع کن که حرمت پیغمبر خدا واجبه اما اگه فکر میکنی نیست و دروغ میگه، ولش کن، بعد از یه مدتی، اطرافیانش میفهمند که سر کارن، خودشون میکشنش.
  عمرو متقاعد شد، اما با خودش گفت/ اگه با علی سیزده ساله نجنگم، خواننده های زن مشرک، تو آهنگهاشون میخونن که عمرو از رویارویی با یه بچه ترسید و آخرش هم جنگید و جونش رو از دست داد.
  من به شما توصیه میکنم اگه واقعاً فکر میکنی ما منفور هستیم، خب بذار دیگران به ما فحش بدن، چرا با طرح ادعای رفاقت میای به من هفته ای یه بار سه شنبه شبها زنگ میزنی و ساعتها وقت میذاری و بعد هم با اسم دوست، منو مسخره میکنی و دست میندازی؟!.
  مگه نمیدونی خدا مسخره کننده ها رو دوست نداره؟!.
  حالا آیت الله مکارم رو نا آگاه میدونین و آیت الله جنتی رو مسخره میکنین و همچنین آیت الله خاتمی رو.
  حالا تو گروه های ایستگاه سرگرمی و بقیه ی گروه ها بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی مطلب میزنین، اینکه پیامبر فرموده خدا مسخره کننده ها رو دوست نداره و یا معصومین فرمودند!، نکنه از نظر شما این بزرگواران هم آره؟!.
  به نظرم دوستانی که شعار اتحاد نابینایان رو میدن، توضیح بدن که با وجود احمد فتحیها که میان با افتخار غیر همفکرهاشون رو پایینتر از خودشون توصیف میکنند و به جرم داشتن اعتقاد مخالف مورد تمسخر قرار میدن، چطور میشه اتحاد کرد؟!.
  ایشون یه روز دوستانی رو تحریک میکنند که به اینجا دیداس بزنند و روز بعد علی رحیمی رو میفرستند که به مرحوم آیت الله مهدوی کنی فحاشی کنند!.
  خب چرا؟!.
  در مورد اینکه ننوشتین که نگفتین دلتون تنگ شده، شاهدم اینکه شما زنگ زدین و من پشت خط اومدم و شما اینجور گفتین و من هم گفتم دارم با خواهرم صحبت میکنم یه ربع دیگه میام.
  آقای فتحی!، اگه حضرت علی (ع) رو قبول دارین، ایشون فرمودند/ فرزندم حسن!، آنچه برای خود نمیپسندی، برای دیگران هم نپسند!.

 3. سعید درفشیان می‌گوید:

  ببم جان! تو انگار اگه تو هر بحث حاشیه داری که راه میندازی، یه گریزی هم به کار ما و گروه نزنی روزت شوم نمیشه هااااان؟!
  به هر حال به عرض میرسونم که ایستگاه سرگرمی رو در قالب گروه ایمیلی مورد نقد قرار بده.
  چون خودمم میدونم که با سایت هیچ گلی به سر کسی نزدیم!
  نظرسنجی ما هم تو وب گذر هنوز هست و یادم میره هر وقت سایت رو جا به جا یا ریست کنم بذارمش سر جاش.
  در هر صورت محض گل روی تو و به خاطر این که ببینم دفعه بعدی چه بهانه ای برای گیر دادن پیدا میکنی و از راه دور سنگ میپرونی، همین الان رفتم گذاشتمش تو سایت.
  ۱۰ تا رأی هم بیشتر نداره.

 4. خادم پايگاه می‌گوید:

  سلام سعید درفشیان عزیزم.
  از اظهار نظر تون ممنونم.
  اولاً کی گفته سایت شما مفید نبوده؟!.
  به نظرم، سایت، بسیار مفیدتر از گوگل گروه بوده چون اولاً مطالب علمی و به درد بخور خوبی اونجا هست و ثانیاً از توهین به اسلام و مقدسات دینی خبری اونجا نیست.
  اصلاً صحبت من این نیست که نظرسنجی سایت ایستگاه سرگرمی چی شد؟ یا کجاست؟ من میگم شما به هر دلیلی اون نظرسنجی رو جمعش کردین!، خب جمعش کردین دیگه!، فدای سرتون!.
  ولی حرف من اینه حالا که شما نظرسنجیتون به قول خودتون دهتا رأی داره و حذف شده و آوردینش مجدداً بالا، آیا دلیل میشه که دیگران بهتون تهمت بزنن که فلان شده و بهمان شده و توش دست بردین و از این حرفا؟!.
  حرف من تو نوشته هم همین بود داداش و نه چیز دیگه!.
  بعدش هم خداییشا!، حالا من نظر شما رو نشون دادم، مثلاً طلام ریخت، نرخم اومد پایین!، چی شد؟!.
  خب شما انتقاد کردین و نوش جونتون که انتقاد کردین اما چرا داداش التماس دعای منو به میلاد مؤذنی تو سایت گوش کن نشون ندادی که دلم بشکنه و اینجا مطلب آهنگ دلتنگ حامد زمانی و گلایه از شما ها رو بنویسم؟!.
  شما که چهل و هفتا دیدگاه داشتین، خب مال من هم روش!.
  مگه امام حسین فقط مال شماست؟!.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدهای هفته

مطالب پربازدید